[ romanzrenjnanin @ 20.06.2006. 17:57 ] @
kako da veliki snimak koji je u mpeg2 formatu i traje 4gb isecem na delove isto u mpeg2 formatu?
[ xzvatso @ 21.06.2006. 11:38 ] @
Ja seckam video fajlove i vece od 4gb :)
sve sa VirtualDub-MPEG2.
Samo mu stavis da bude audio i video "direct stream copy".

[ xzvatso @ 21.06.2006. 18:17 ] @
Prvo moras imati mpeg2 codec, nadji bilo koji samo da ima mogucnost "pakuvanja" u mpeg2.
startas vdub-mpeg ... otvoris file ... :)
Kliknes meni->video- ... umesto -full processing mode- ... stavi -direct stream copy- ... tako isto uradi i sa -audio- menijem (...stavi direct stream copy, mada bi to trebalo da bude stavljeno za audio po defaultu)

Pomocu tooltips-a (kada drzis mis duze iznad dugmeta... nadji "mark in" i "mark out" ... to su te dve strelice malo odvojene od svih ostalih kontrolnih dugmica) (zaista ne znam kao drugacije da ti objasnim gde su "dugmici" :P )
znaci ... recimo ides do polovine snimka tamo hoces da secnes ... stavis mark out ... mark in ti je vec stavljen na samom pocetku po defaultu. i to je to. Osta je ti da snimis fajl... snimice ti samo "marked area"

Sada ako ti to ne uspe sa direct stream copy ... posto desava se i to od samog $windows-a kako je postavljen i kodeka... stavis "Fast recompress" opciju, koja se nalazi u meni->video ... odma pored direct stream copy.
I to bi sada trebalo da je to to ...

- A opet sto ne nabavis Sony Vegas, ... i na njemu isto mozes uraditi sve bez z***ancije sa kodecima... relativno brzo...
Ja sam do sad radio na premier-u... koji ti takodje moze biti resenje, ali Vegas je po meni mnogo bolji.

- Ili Googluj ima puno applikacija koje bas takve stvari rade i konacno snalaze se sa vecim fajlovima.

Nadam se da ce ti ovo pomoci !
POZ !

[ romanzrenjnanin @ 22.06.2006. 16:29 ] @
Sve sam to uradio!I na kraju treba da stisnem save to AVI?Jel da?Onda on radi nesto pola sata i za fajl od 40 sekundi zauzima mi 11GB.To nije resenje.
[ deks007 @ 23.06.2006. 00:28 ] @
MpegVideoWizard-probaj! Pozdrav.
[ RMAN @ 23.06.2006. 05:03 ] @
Jos jedan glas za Mpeg Video Wizard!
[ xzvatso @ 24.06.2006. 14:14 ] @
Citat:
romanzrenjnanin: Sve sam to uradio!I na kraju treba da stisnem save to AVI?Jel da?Onda on radi nesto pola sata i za fajl od 40 sekundi zauzima mi 11GB.To nije resenje.

Ti si rekompresuvao mpeg u raw avi ...

Skidaj ti samo MpegVideoWizard.

Regards
[ vaske71 @ 24.06.2006. 14:21 ] @
Koristi dvd shrink seci sta ti treba i kasnije sabij opet u dvd na koju tebi velicinu odgovara !!!
[ Daniel011 @ 24.06.2006. 20:37 ] @
I ja definitivno preporučujem MPEG Video Wizard.

Hteo sam samo da pitam kako se to može pomoću VDub-a raditi direct stream za MPEG-zapis? To zaista prvi put čujem. I koja se komanda za to koristi? Ja u VDub-u znam za komandu "Save to AVI", a kad nju upotrebim, zna se šta ću dobiti - AVI, a ne MPEG. Pokušavao sam i sa MPEG codecima i ne mogu sad tačno da se setim, ali znam da je bilo problema, nešto oko nekompatibilnosti, uglavnom nije bilo šanse da uradi direct copy za MPEG.
[ nevac @ 26.06.2006. 22:15 ] @
MpegVideoWizard
[ jodra @ 10.07.2006. 23:18 ] @
Vidi sad, taj video čarobnjak je dobar program ali ako ti želiš da samo seckaš MPEG2 fajlove, eeee onda TREBA' da probaš VideoRedo. Program bi - - trebalo i jelte registrovati ali šta češ.
Ali ono najbitnije program ne vrši rekompresiju videa već samo iskopira obeleženi deo i to uradi vrlo brzo (pa i na slabijim mašinama) i ne utiče na kvalitet, tj kakav ulaz takav i izlaz.
[ Daniel011 @ 10.07.2006. 23:32 ] @
Ja sam radio sa oba programa - prvo sa VideoRedo, a zatim, čim sam otkrio da postoji MPEG Video Wizard, ovaj prethodni sam komotno deinstalirao (kako mi ne bi bezveze zauzimao prostor na hardu). Elem - ako bismo poredili ova dva programa - prvo - oba treba da se registruju, znači nijedan nije freeware.:) Drugo - oba programa rade direct stream (bez rekompresije), s tim da u Wizardu, ako želiš, možeš podesiti i da radi rekompresiju (pri čemu postoji mogućnost podešavanja velikog broja parametara). Treće - oba programa to rade sa hirurškom preciznošću od jednog(!) frejma. I četvrto - ono po čemu se ova dva programa razlikuju kad govorimo o direct copy - VideoRedo na isečena mesta i na mesta spajanja unosi vrlo vidljive artifacte u vidu kvadratića koji itekako iritiraju, dok Wizard i sečenje i spajanje vrši bez ikakvih smetnji!

Zaključak - komotno zaboravi VideoRedo, jer sve što možeš da uradiš u njemu, možeš i u Wizardu, samo mnogo kvalitetnije.
[ mega023 @ 13.07.2006. 15:03 ] @
posto i ja imam slican problem skidam ovaj Mpeg Video Wizard... videcemo.

@xzvatso: kada ucitam mpeg2 fajl u VirtualDub MPEG2 selektujem sta hocu kako da sacuvam to selektovano u MPEG2 formatu? (koja opcija u meniju?)
[ RMAN @ 13.07.2006. 19:49 ] @
Ako je taj fajl koji imas od 4gb snimljen preko satelita onda se ne bih slozio sa Daniel011.
Ja bih ostavio i Mpeg Video Wizard i VideoRedo jer taj snimljeni fajl treba prvo provuci kroz VideoRedo (jer on ispravlja greske u fajlu) pa tek onda seci sa Mpeg Video Wizard-om jer u suprotnom moze doci do desinhrinizacije nakon secenja! Ovo znam iz iskustva!
Umesto VideoRedo-a se za ispravljanje gresaka moze koristiti i PVAStrumento.
[ Daniel011 @ 13.07.2006. 21:14 ] @
Nisam do sada imao prilike da radim sa MPEG-om skidanim sa satelita, tako da pretpostavljam da si u pravu kad su u pitanju satelitski snimci.