[ zrnoo @ 22.06.2006. 21:21 ] @
Kako bi rpojektovali bazu za sledecu stvar:

treba da postoji sajt nalik www.itsvet.com .. gde bi se cuvali podaci o proizvodima...e sada dali bi prvili za svaki proizvod po jednu tabelu ili bi sve snimali u jednu. Ovo mislim zbog brzine pristupa podacima!

npr...treba da se cuvaju ploce , procesori, monitori .....itd... i kad se klikne na npr monitori da izadje spisak monitora a onda klikom na monitor da izadje detaljno o njemu...

u prevodu da li sve (vecinu) cuvati u jednoj tabeli ili za svaku komponentu odvojeno.???

voleo bih da cujem komentare ... interesujeme najvise brzina pristupa i ocitavanje podataka ..jer ce ih vremenom biti dosta !!!! Jer ako se pravi za sve komponente trebace dosta tabela!!!!

i da li usporava rad baze ako postoji npr 50 tabela (ovo pitam uopsteno) ...!!!
[ spartak @ 23.06.2006. 01:22 ] @
Ako budes za svaki proizvod pravio novu tabelu, napravices misspractice ciji je greh negde za 4-5 krug pakla :-)

Napravi tabelu Proizvod, i jos jednu KategorijaProizvoda. Ne brini se nista za brzinu selektovanja. Dok ti uspori baza, naucices svasta o indeksiranju, optimizaciji i slicno. Imas fore.
[ zrnoo @ 23.06.2006. 10:58 ] @
Pa tako sam nesto i razmisljao......e samo me interesuje jos jedna stvar.....kako bi napravio tabelu "kateorijaProizvoda" ... mislim na kolone-koje bi sve stavio.......????

uzgred hvala na odgovoru!
[ NikolaVeber @ 23.06.2006. 13:11 ] @
Pre nego sto pocnes da "rpojektujes" :) , procitaj ovaj tekst i potrazi jos na istu temu. Ustedece ti dosta truda oko prepravljanja ili cak ponovne izrade svega.

http://dev.mysql.com/tech-reso...es/intro-to-normalization.html
[ spartak @ 24.06.2006. 12:17 ] @
U principu to zavisi sta ti od informacija o kategoriji proizvoda treba, ali recimo

Kategorija.ID, Kategorija.Name, Kategorija.Opis

a u tabeli proizvod onda imas polje Proizvod.KategorijaID u kojem cuvas odgovarajuce vrednosti iz Kategorija.ID