[ varelg @ 23.06.2006. 20:11 ] @
Zdravo,
Svezhe instalirani Asterisk 1.2.9.1 na CentOS 4.2 mashini s X100P karticom bez problema podizhe slushalicu ali umesto zvuchnog fajla odredjenog za plejbek chuje se samo tishina.
U zapata.conf sam mu odredio koji kontekst da izvrshi kada bude dobio poziv na kanal 1 a u extensions.conf sam taj isti kontekst definisao jednom jedinom linijom koda:
[first_context]
exten => s, 1, Playback(thank-you)
Medjutim sve shto chujem je tishina. Pokushao sam s navodjenjem apsolutnog path-a (Playback(/usr/src/asterisk-sounds/thank-you) a posle i Playback (/var/lib/asterisk/sounds/thank-you)) ali rezultat je isti: tishina...
Kako da nateram asterisk da uradi taj plejbek?

[Ovu poruku je menjao varelg dana 24.06.2006. u 07:42 GMT+1]
[ coffeebgd @ 27.06.2006. 12:53 ] @

Pokusacu da ti pomognem.

1. Uzmi neki svoj .wav fajl koji se zove recimo test.wav, prebaci ga na server (linux) i ukucaj
sox test.wav -r 8000 -c 1 test.gsm
(sox dolazi po defaultu uz centos )

2. Zatim test.gsm iskopiraj u /var/lib/asterisk/sounds/

3. edituj [default] context u extensions.conf i napisi sledece
exten => 0,1,playback(test)
exten => 0,2,hangup()

4. loguj se na asterisk server sa asterisk -r i ukucaj extensions reload

5. "pozovi asterisk" i prati na consoli ( asterisk -r ) da li imash neki ispis...
Ukoliko je sve OK imacesh ispis nalik na...
-- Executing Playback("Zap/11-1", "test") in new stack

Pozdrav,
Dejan



[ varelg @ 28.06.2006. 19:32 ] @
Zdravo Dejane,
Probano to sa SOX-om i sopstvenim gsm fajlom (snimljen WAV konvertovan u 8KHz mono GSM fajl) ali ista tishina. Ono shto se promenilo od kada sam pocheo topik je povratak verbosity, nakon shto sam obrisao direktorium iz koga sam instalirao asterisk i instalirao ga ponovo i sad verbosity radi (nakon komande /usr/sbin/asterisk -vvvv) i daje tachno onakav output da izvrshava komande date u kontekstu [demo] koji je i kontekst koji sam mu odredio da izvrshi.
Tishina medjutim je josh problem, sve shto chujem kad nazovem broj na kojem je asterisk server je shushtanje. Asterisk Knowledge Base ([url]http://kb.digium.com/entry/2/69/[/url]) navodi interrupt kao verovatni razlog problema sa plejbekom i ukazuje da se pogleda /proc/interrupts da nije mozhda interrupt za karticu odredjen da bude nula. Medjutim nakon:
Code:

cat /proc/interrupts


dobijam listu na koju ne vidim nishta nalik "X100P" ili barem "TigerJetModem" (ime pod kojim je ova kartica chesto prepoznata). Naime moja lista interrupts-a izgleda ovako:

Code:

           CPU0
0:      1201203       XT-PIC  timer
1:           1804       XT-PIC  i8042
2:                0       XT-PIC  cascade
8:                1       XT-PIC  rtc
9:        429533       XT-PIC  acpi, Ensoniq AudioPCI, wcfxo
11:              0       XT-PIC  uhci_hcd
12:         9340       XT-PIC  i8042
14:        10105      XT-PIC  ide0
15:          2034      XT-PIC  ide1
NMI:             0
ERR:             0

Gde je ovde interrupt za X100P? Dali ja zaista imam problem s interrupt-om?
[ varelg @ 25.07.2006. 02:01 ] @
Resheno, oshtechena kartica je bila problem. S novom X100P karticom, radi normlano