[ 01011011 @ 05.01.2003. 12:13 ] @
Evo ovako, nikad nisam radio sa ovim programom. Instalirao sam ga na WIN XP, sa Voodoo KARTICOM....I sta sad ne mogu ga pokrenuti :)
lol

Evo sta mi dadne kad probam da otvorim LAYOUT 6.5 kaze mi

Cannot Initialize LightWAVE...

Kad probam da modeler 6.5 kliknem onda kaze..

Startup Failuer 212: Hardware key not found

Ne kontam, hocu malko da se zezam sa ovim, nisam neki profesionalac, samo sam cuo daj e lightwave laksi od 3d maxa, pa reko da probam :)

AJde neko pomozi da ovo pokrenem
.
[ 01011011 @ 08.01.2003. 03:11 ] @
Niko ne moze da pomogne?
[ Vertygo @ 08.01.2003. 06:07 ] @
Možda treba da se krekuje ako je pirat...
[ 01011011 @ 08.01.2003. 07:26 ] @
Dobio sam od druga ovaj program, ne znam jel orginalan, ali mi se cini da jeste...
[ bazuka @ 09.01.2003. 23:05 ] @
Alo ljudi program nije crackovan, a u ostalom ako mislis da se ozbiljno bavis 3d-om uzmi pravi 3d program, npr. 3d Studio max 5 ili Maya 4...
[ ShojkE @ 10.01.2003. 00:42 ] @
Au bre bazuka, al ga odvali...
Nemoj mi zameriti... Ja i ovako imam samo reči hvale za Maju i 3DMax. Za tvoju informaciju Lightwave 7.5 je proglašen za najnapredniji animatorski softver u 2002, a plus što su svi filmovi nominovani za oskara u klasi animiranih filmova, ove godine, bili uradjeni upravo uz pomoć LW-a...

::: Problem sa 6.5 je sigurno u cracku... Pojuri ga i lako ces ga naci na netu...
[ bazuka @ 10.01.2003. 21:50 ] @
Ne bih da se prepucavamo preko borda, ali burazeru ti mozes da nabrojis na prste filmove koji su radjeni u LW, a ja ne mogu za mayu

1. Hollow Man
2. Mission to Mars
3. Stjuard Little 1,2 (zaboravi kako se pise)
4. The Mummy (Returns)
5. Clockstoppers
6. Lords Of The Rings

oces jos ili je dosta,

P.S.
Meni je samo poznato da je u LW radjen samo Blade!!!
A kad smo kod Blade-a modeling je radjen u LW ali sve ostalo je radjeno u Mayi. Tako da (nije da se hvalim), manijak sam sto se tice maye i pratim sve sto je radjeno u njoj. A ako hoces mogu ja i igre da ti nabrojim koje su radjene takodje u mayi.
A ja sam procito negde na netu da je pa maja dobila oskar.
Najnapredniji software je zato sto kosta da te ne lazem oko $1000, a maya kosta $7000. Tako da sve svoje zasto ima svoje zato.

Pozdrav
[ Trunks @ 11.01.2003. 14:25 ] @
Ali ne možeš nikako reći da je Lightwave neozbiljan program za 3d.
To je apsurdno. ;)
[ 01011011 @ 11.01.2003. 15:58 ] @
Ja sam u skoli poceo da koristim ove programe, uzeo sam neki cas, pa nam je professor rekao da cemo koristiti ovaj program Lightwave jer je jednostavniji od 3d S max, a moze dosta toga da se uradi na njemu...nisam siguran koji je bolji, cuo sam da maya dosta kosta....
[ silvereye @ 14.01.2003. 16:46 ] @
osoba koja kaze da je LW 7.5 slabiji program od maxa treba da se lechi. U najmanju ruku to su 2 programa podjednakih mogucnosti
[ reject @ 30.01.2003. 19:54 ] @
Citat:
01011011:
Evo ovako, nikad nisam radio sa ovim programom. Instalirao sam ga na WIN XP, sa Voodoo KARTICOM....I sta sad ne mogu ga pokrenuti :)
lol

Evo sta mi dadne kad probam da otvorim LAYOUT 6.5 kaze mi

Cannot Initialize LightWAVE...

Kad probam da modeler 6.5 kliknem onda kaze..

Startup Failuer 212: Hardware key not found

Ne kontam, hocu malko da se zezam sa ovim, nisam neki profesionalac, samo sam cuo daj e lightwave laksi od 3d maxa, pa reko da probam :)

AJde neko pomozi da ovo pokrenem
.


Kad kupis original LW ili bilo koji Newtekov program, dobijes hardlock dongle, a kad uzmes disk od ortaka, treba ti crack, logicno.

Takodje postoje variante jednog dongla za vise Newtekovih proizvoda (Ako uzmes LW i Aura2 - dobijes 1 dongle za oba), ali nije poenta u donglu vec u manualu koji ide uz svaki proizvod, kao i u supportu itd.

Sto se tice ljudi koji se prepucavaju koji je 3d program bolji, evo, kratko i jasno:
Nemojte gubiti vreme na takve gluposti, sedite i radite sa programom koji vam prija.
Oba su odlicna, samo su neke stvari predstavljene na drugi nacin. Ja licno mnogo vise volim LW, ali necu reci da Max nije OK (doduse, necu sa njim ni raditi).

Cilj pokretanja ove teme je valjda bio da 01011011 dobije odgovor na to zasto mu ne radi LW, a ne da mu se objesnjava sta treba da radi u zivotu. (ovde sam malo preterao)
[ akademus @ 05.02.2003. 15:03 ] @
nek je neko normalno coveku odgovorio.

Sto se tice rasprava o tome koji je softver bolji imam samo par stvari da kazem,

ja radim u studiju koji sacinjavaju tri animatora i josh par ljudi za dzinglove itd.
Nas trojica radimo u 3 razlicita softvera (maya, max i lw). U izradi jednog projekta koristimo sva tri programa.

Iz ovoga je bar jasno da apsolutno nije bitno koji softver koristis, nego sta si u stanju ti kao animator da uradis u njemu.

Sto se tice bazuke, imam par linkova za njega:

http://lwg3d.org:8080/forums/showthread.php?s=&threadid=10104

i natjecanje za sliku meseca februara:

http://lwg3d.org:8080/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=147

Pa nek odgovori svojim radovima (P.S. sve su lw radovi)


Pozdrav,

akademus
[ f a e r t o n @ 13.10.2003. 15:47 ] @

Hej 01011011 !! A zasto ne downloadujes LW 7.5c ???
iskopaj ga negde na netu pa cu ti poslati crack.
a imas gomilu pluginova na www.flay.com - u
Nabavio sam par krekovanih pluginova za njega, mogu ti neke poslati.


Uzgred, ima li nekog iz Novog Sada a da radi u LW-u ?
[ reject @ 13.10.2003. 15:55 ] @
Citat:
f a e r t o n:
... pa cu ti poslati crack.
...
...Nabavio sam par krekovanih pluginova za njega, mogu ti neke poslati.

lele
Citat:

Uzgred, ima li nekog iz Novog Sada a da radi u LW-u ?

ima