[ the_tosic @ 25.06.2006. 07:28 ] @
Flat lite ima d/u 1/3 i nema javnu ip adresu
Flat home ima d/u 1/1 i ima dinamicku ip
Meni je potreban surf, torrent, nekad neka igrica, p2p(izvinjavam se ako je to isto sto i torrent)


Koja je glavna razlika u praksi izmedju ta dva paketa.
[ Fac Ut Vivas @ 27.06.2006. 02:57 ] @
Pa u praksi bi trebalo sve lepo da radi i sa tim manjim upload-om (1/3 tj. oko 85 kbps u 256 paketu ...više nego na adsl-u) i sa IP adresom iz privatnog opsega (meni torrent na poslu radi bez problema, ali to u slučaju kbc-a ne mora ništa da znači)... Sećam se da su i kod KBC-a jedno vreme (prilikom prelaska na beotel) bile adrese iz priv. opsega i da je p2p radio... kako je sad ne znam, pitaj njih... A razlika u ceni je 500 kinti, što znači ako platiš 3 meseca flat home 3 x 2000 dobićeš mesec dana za dž i onda će te izaći isto 1500 din :)
[ atheista @ 27.06.2006. 15:52 ] @
Ma sve ti je jedno sta uzmes od ta dva paketa. Oba ce ti tako ocajno raditi da ces zivce izgubiti. Evo Interneta nije bilo skoro 24h. Naravno, sada je kiva Elektrodistribucija jer "nisu imali struje". Sledeci put ce biti "radovi na mrezi" ili nesto slicno. Svakodnevna opravdanja za ocajan rad mreze u poslednje dve nedelje.

Najbolje je bilo juce kada je veza pucala na svakih 5 minuta. Prosto neverovatno.
[ the_tosic @ 27.06.2006. 16:44 ] @
Atheista Wireless koristim vec tri dana i primetio sam da vise NErade nego sto rade.
Ovo me podseca na vreme kada sam bio na analognoj centrali sa pokvarenim modemom. Ali nikako ne mogu da budem ljut na njih jer u ovoj selendri gde zivim KBC je kisa u Sahari.
U posti za isdn i adsl jos niko nije cuo ni na TVu.

Nego sta da uzmem LITE ili HOME (posto su mi prihodi ograniceni)
[ atheista @ 27.06.2006. 18:29 ] @
Pa ja ne znam bas nikoga ko je uzeo taj LITE paket. Svi koje znam da su na KBC-u su na HOME paketima i to najcesce 256k jer je najbolji odnos cena/performanse, a da nije previse skupo. Bolje neka se neko drugi javi ko je koristio HOME pa nek' iskaze svoje utiske.
[ Fac Ut Vivas @ 28.06.2006. 01:34 ] @
a zašto ne bi uzeo lite ako već uzimaš... pa ako ti loše radi pređeš na home a ako ti i home loše radi onda pređeš na modem
[ the_tosic @ 28.06.2006. 09:31 ] @
A koje su brzine downloada na 256kb?
[ Slobodan Milivojevic @ 28.06.2006. 10:05 ] @
teoretski 32KB/s, sad, moze da bude i malo manje, zavisi od opterecenja linka, ne koristim tog provajdera, jer nisam u bgd-u, ali evo na wifi-ju mi ide 31.5-31.7KB/s i dl i ul...
[ Saharade @ 02.08.2006. 11:04 ] @
KBCnet je neverovatno los provajder sa katastrofalnim protokom interneta. Kada ste sigurni da problem nije do vas, nemojte ih zvati jer oni su uvek u pravu i njima sve uvek fenomenalno funkcionise. Sve u svemu tuzno je sto jedna takva mreza kao sto je kbcnet moze da maltretira korisnike koji im posteno placaju.
Korisnik sa Vidikovca.
[ Saharade @ 02.08.2006. 11:07 ] @
KBCnet je neverovatno los provajder sa katastrofalnim protokom interneta. Kada ste sigurni da problem nije do vas, nemojte ih zvati jer oni su uvek u pravu i njima sve uvek fenomenalno funkcionise. Sve u svemu tuzno je sto jedna takva mreza kao sto je kbcnet moze da maltretira korisnike koji im posteno placaju.
Korisnik sa Vidikovca.
[ ljubac @ 04.08.2006. 22:43 ] @
Citat:
the_tosic: Atheista Wireless koristim vec tri dana i primetio sam da vise NErade nego sto rade.
Ovo me podseca na vreme kada sam bio na analognoj centrali sa pokvarenim modemom. Ali nikako ne mogu da budem ljut na njih jer u ovoj selendri gde zivim KBC je kisa u Sahari.
U posti za isdn i adsl jos niko nije cuo ni na TVu.

Nego sta da uzmem LITE ili HOME (posto su mi prihodi ograniceni)


Verovatno nisi ni pitao za ISDN u posti.
Sto se borce tice ima 50 slobodnih ISDN-ova.
[ anon19279 @ 05.08.2006. 14:39 ] @
Uskoro ce godinu dana od kako se druzimo sa vama, drago nam je sto nas pratite i prepoznajete nase zajednicke uspehe. U ovom periodu smo postali deo vase svakodnevice i u mnogim slucajevima i deo vaseg doma. Pocetak je, kao i svaki pocetak, bio tezak, pun uspona ipadova, ali smo uz vase razumevanje i nase zalaganje zajedno uspeli da proguramo kroz sve teskoce.
Sad je sve to iza nas i nastavljamo dalje, uz veliku zahvalnost svim nasim vernim korisnicima koji su i pored svih problema ostali uz nas.
Hvala vam i sto ste nam skretali paznju na greske kako bismo ih brze i bolje ispravili, ali vam hvala i sto primecujete stalna poboljsanja kvaliteta nase usluge.
U skladu sa nasim kontinuiranim usavrsavanjem sistema kako tehnicki tako i idejno predstavljamo vam predlog naseg potencionalno novog logoa, koji bi uskoro mogao postati nas novi zastitni znak.
Bili bismo vam zahvalni na iskrenim komentarima, jer mi smo tu za vas i zbog vas a nas logo je i vas logo :)

[ ImPlant @ 05.08.2006. 15:16 ] @
cetvrti mesec sam na KBCnetu i prvo sam bio na HOME paketu (64k) ali sam pre 2 meseca presao na LITE jer je mnogo jeftiniii. net koristim uglavnom za surf i ponekad skinem neku pesmu ili spot preko eMule ili torenta i sada sam zadovoljan mada je ranije bilo dosta downtime.

poz.