[ tox master @ 25.06.2006. 12:31 ] @
pozdrav

nisam skoro isao na msn iako ga imam odavno.zadnjih par dana sam primetio da cim se konektujem na msn pocne da "skida" nesto.
a zanimljivo je da i kada zatvorim skroz msn ovo se nastavi i dalje.
u zone alarm mi neprijavljuje nista samo pokazuje da je "generic host proces for win32 services" aktivan i da on nesto skida.
to traje mozda nekih 20-30 minuta i prekine se samo od sebe bez ikakvih obavestenja.
e sad ne znam da li je ovako bilo i pre posto pre nisam obracao paznju i nisam imao net meter kojim sad pratim upload-download cisto informativno.
jel ovo normalno i jel zna neko o cemu je rec???
sta mi to skida i sta salje od mene?



pozdrav
[ Deda_Mraz @ 03.07.2006. 14:52 ] @
Pa pazi ovako, normalno je da se kači taj proces na net i da nešto skida, ali da skida po 20-30 min neprekidno, to je problem.
Sigurno imaš Virus koji ti se integrisao u MSN a mesen pokreće veoma često taj proces koji si naveo, pa se preko tog procesa kači na net i trazi izlaz sa tvog računara ka otvorenoj mrezi, i time kada downloaduje istovremeno šalje podatke sa tvog računara!

Skeniraj ti računar što pre...
[ tox master @ 03.07.2006. 17:22 ] @
pozdrav

otkrio sam sta je u pitanju...
skino sam noviju verziju spybot search and destroy (a inace sam samo koristio ad aware pored ZA i nod32).
kada sam skenirao sa spybot nasao je par nekih cookiesa i jos par stvari koje nisam shvatio sta su tacno.
kada sam pobrisao to primetio sam da nema vise tog fantomskog downloada ali mi sada prijavljuje da mi je automatic update win firewala iskljuceno.
a to mi i onako ne treba posto koristim ZA.
znaci to sto je skidao je bilo update firewala,samo mi nije jasno zasto se uvek aktiviralo zajedno sa msn (mozda zato sto je i msn njihov).
e sad sta je stvarno skidao ko to zna (ako je uopste radio update...:D).
bilo kako bilo sad toga nema samo se sad iritira onaj simbol win firewalla koji sad stoji stalno u donjem desnom uglu.
jel ima neka fora da se to skloni a da nemoram da aktiviram automatic update???

pozdrav
[ Deda_Mraz @ 03.07.2006. 18:39 ] @
Ne postoji...trenutno ili bar meni poznat način za to..
[ Alcazar @ 29.09.2006. 00:02 ] @
Postoji nacin . . . ako ga niste nasli do sada . . .
Control Panel - Security Center - Change the way Security Center alerts me (levo ima ima cetiri opcije, skroz dole) iskljuciti sve tri opcije...
I to je to