[ vladared @ 25.06.2006. 16:48 ] @
Ok. Deo priče se vidi. Dakle imam problem sa zvukom u FreeBSDu ali ovaj problem je u tome što uopšte ne mogu da kontrolišem jačinu outputa. Siguran sam da je nešto banalno ali jednostavno još uvek nemam rešenja.
Probao sam naravno sa alatkama koje mi dolaze u kde-u. Kažem probao sam jer od ranije imam iskustva da mi te alatke ne rade. Sledeće što sam uradio zadao sam naredbu kao root u konzoli
# mixer vol 30:30 (predhodan vrednost je bila 75:75)
ali dobio sam šipak.
Probao sam i kao korisnik takođe šipak!!!!
Da li neko ima ideju kako da razrešim ovaj problem a da ne utišavam zvučnike?
[ z@re @ 26.06.2006. 01:19 ] @
Koji driver koristis?
[ vladared @ 26.06.2006. 04:49 ] @
Driver je snd_emu10k1
[ z@re @ 27.06.2006. 01:13 ] @
Hmm...jel imas adekvatan mixer device u /dev?
[ vladared @ 27.06.2006. 04:36 ] @
bingo... falio mi je device pcm!!! tnx
[ vladared @ 03.07.2006. 12:17 ] @
mislio sam da neću morati da pitam, ali pošto sam posle dugo vremena seo za fbsd pa reko hajde da rešim ovaj problem, kada ono međutim... mislio sam da se rešava tako što u /usr/src/i386/config/GENERIC samo ubacim device pcm...
kad ono jok ne fercera.... Da li neko može da mi pomogne kako da uspostavim kontrolu zvuka na svom F.BSDu?
[ vladared @ 04.07.2006. 06:51 ] @
ups tek sada sam video da svuda koristim linux naziv pcm, a koliko kapiram u pitanju je device sound pod bsd-om ili grešim?
[ random @ 04.07.2006. 16:54 ] @
sound je ime osnovnog drajvera za puštanje i capturing zvuka. /dev/mixer ti je device node za kontrolu miksera. /dev/dspN ti je output device.

FreeBSD po defaultu podržava većinu popularnih zvučnih karti, nema potrebe da rekompajliraš kernel, samo podesi /boot/loader.conf da učitava odgovarajuće kernel module.

Pogledaj malo handbook. Sve je jako jednostavno i namešta se za 10 sekundi, osim ako nemaš baš neku egzotičnu (nepodržanu) zvučnu karticu.

Takođe man 4 pcm, man 8 mixer...
[ vladared @ 05.07.2006. 06:54 ] @
oket. gledam sada u svoj /dev/ direktorijum.
tu imam iđu ostalog:
audio0.0 do audio0.9
dsp0.0 do dsp0.9
postoji i mixer
E sada Vas molim da kao početniku objasnite kako ovo da rešim, jer uputsvo pretpostavlja da je sve uredu, ali ja nemam kontrolu zvuka, on je stalno glasan i jasan!