[ WOROTH @ 05.01.2003. 18:49 ] @
Molim Vas, mozete li mi preporuciti dobru TV karticu za moju konfiguraciju (Duron 750, TNT2 32, 256 RAM, 20 GB HDD?
Hvala...
[ twix @ 05.01.2003. 23:30 ] @
Ja koristim miro Studio PCTV i stvarno je super, takodje uz karticu sam dobio i daljinac (kad zatreba ;) ... radi dobro kako u windowsu tako i u linuxu ... ako te nesto posebno zanima u vezi ove tv kartice pitaj ...

Mozda ce neko predloziti jos koji model, ali mislim da je ovo najbolji koji se moze naci kod nas ...
[ #Iz0t0p @ 06.01.2003. 00:14 ] @
ja bih ti preporucio neki od philips-ovih tv tunera, ja imam neki 878 i on radi odlicno a prijem je kao na tv-u
[ Mario @ 06.01.2003. 09:51 ] @
Opet, mogu da ti preporucim karticu koju ja koristim i sa kojom sam jako zadovoljan (hheee, i uz ovu dolazi daljinski):PINNACLE PCTV/Pro...
[ VladaPUB @ 06.01.2003. 10:00 ] @
Bilo koja sa 878 chipsetom radi OK !
[ Miško Stefanović @ 06.01.2003. 16:43 ] @
Ja imam Kworld, TV+FM+MPEG+remote+Teletext. Pod Win, bilo kojim radi savršeno. Pod LINUX nikako. Zvanično KWORLD je objavio da ne daje podršku za Linux i nema nameru. Pošten odgovor ako želiš da pređeš na Linux beži od njega, mislim KWORLD. I on se instalira kao PHILIPS tuner, ali nema ga pod Linuxom ili obrnuto Linux nema podršku za PAL BG+DK.

Pozdrav.
[ WOROTH @ 06.01.2003. 20:43 ] @
Hvala Vam svima, da li neko moze da mi kaze cene kartica koje mi preporucujete, konkretno miro Studio PCTV i PINNACLE PCTV/Pro...

Takodje me interesuje jedna stvar koju sam cuo o TV karticama, pa da proverim da li je to istina.
Naime, da li postoje kartice koje mogu da se koriste, odnosno gleda TV bez ukljucivanja racunara i podizanja OS-a?
Zvuci kao SF, ali sam cuo iz vise izvora...
Mozda su to neki externi modeli ili...?

Puno pozdrava...
[ jc denton @ 06.01.2003. 21:10 ] @
Citat:
Miško Stefanović:
... Pod Win, bilo kojim radi savršeno


Krsina ostaje krsina iliti "od go*ana ne biva pita". Prodao sam par komada (najeftinije su) i musterije su, blago receno, razocarane.
[ Miško Stefanović @ 07.01.2003. 00:50 ] @
Poštovani JC DENTON,

Zahvaljujem na iskrenom i kulturnom odgovoru.
[ Marvin Freestyle @ 07.01.2003. 00:55 ] @
Citat:
WOROTH:
Takodje me interesuje jedna stvar koju sam cuo o TV karticama, pa da proverim da li je to istina.
Naime, da li postoje kartice koje mogu da se koriste, odnosno gleda TV bez ukljucivanja racunara i podizanja OS-a?
Zvuci kao SF, ali sam cuo iz vise izvora...
Mozda su to neki externi modeli ili...?


Nije SF ... ali je skupo ... mislis na varijantu tipa monitor sa implementiranim TV ili SAT risiverom ... extra zanimljiva varijanta ... ali i vrlo skupa ... meni se retzimo owako neshto dopada ... ali ... boze moj ... ;)

www.prosat.com.tw -- Prosat STV-1000 / 17" LCD TV with Inegrated digital satellite Receiver --
[ homoludens @ 07.01.2003. 02:23 ] @
ja se vec neko vreme smisljam oko kupovine tv kartice
i ono sto je meni bitno, pored toga da je prijem dobar je da ja mogu da snimam tv program u ok rezoluciji...
znaci 320*200, koju daje vecina kartica me ne zadovoljava(ni titl na filmu se ne vidi sa tom rezolucijom, ne?)
znaci treba mi nekih 640*400...
da se ne upustamo da se slika na tv pravi od nesto kao 768*584 pa pola od toga jer to radi iz dva prelaza...
znaci hocu solidnu sliku i pri gledanju tv-a i pri snimanju na hard...
jedina koju sam ja nasao sa tim je Leadtek winfast 2000tv...cena je 57 evra
(ne mogu ni da razgovaram o nekim karticamo od preko 100 evra)
a pritom su je u svim testovima nahvalili.
da li neko ima iskustva i kakva su?
[ WOROTH @ 07.01.2003. 09:50 ] @
Postovani JC DENTON, a koliko kostaju ostali modeli koji mi mozete preporuciti, ako izuzmemo KWORLD, dakle PINNACLE PCTV/PRO ili LEADTEK...

Unapred zahvalan...
[ jc denton @ 07.01.2003. 14:13 ] @
Oko 70 evra sa daljinskim.
Inace, nema potrebe da mi persirate ;)

Citat:

Misko
Zahvaljujem na iskrenom i kulturnom odgovoru.


Samo opusteno i ne shvatajte postove drugih clanova (ukljucujuci i mene) isuvise licno (ja sam sam Vam vec to predlozio na nekoj tamo diskusiji).

Ipak, ako Vam smeta sadrzina mog posta, mozete da se zalite meni ili nekom drugom moderatoru, pa ce problem biti ispravljen ;)
[ WOROTH @ 08.01.2003. 18:57 ] @
OK JC Dentone, nema persiranja, a naravno nema ni nikakvih problema ili prituzbi....

A sada pitanje:
Da li bi mi mogao nabaviti (ili znas gde ima) Pinnacle PCTV Pro sa TV/FM tunerom i daljinskim za 70 Eura....?

Unapred zahvalan WOROTH
P.S.
kontakt mail:[email protected]
[ jc denton @ 08.01.2003. 19:47 ] @
Ja ipak ne preporucujem PCTV, bilo koju ver. Bolje je da probas neku od Hauppauge kartica, ali ne bih mogao da ti kazem gde da kupis. PCTV bi trebalo da nadjes u ponudi vecine firmi koje prodaju PC hardver.

pozdrav
[ WOROTH @ 08.01.2003. 21:52 ] @
A kakvo je misljenje o Pixelview PlayTV Pro ?

[ jc denton @ 09.01.2003. 02:32 ] @
Ja imam neki Pixelview, ali nije pro, tj. nema tv tuner na sebi vec samo capture chip bt878a. Kartica je ok, posto ima i VFW drajvere za Win2K+, pored uobicajenih WDM drajvera (DS).
Ma sve ti je to isto, sto nosi BT878 chip. Problem je softver.
[ WOROTH @ 09.01.2003. 16:09 ] @
Nadam se da je OK posto sam je danas kupio i upravo je instaliram....
Kada je istestiram javicu utiske...

Pozdrav.
[ twix @ 11.01.2003. 20:41 ] @
Citat:
jc denton:
Ja ipak ne preporucujem PCTV, bilo koju ver. Bolje je da probas neku od Hauppauge kartica, ali ne bih mogao da ti kazem gde da kupis. PCTV bi trebalo da nadjes u ponudi vecine firmi koje prodaju PC hardver.

pozdrav


Možeš li malo ovo da pojasniš ?
Mislim zašto ne preporučuješ PCTV ?
[ jc denton @ 11.01.2003. 20:54 ] @
Ako se dobro secam, ta kartica nema nema VFW drajvere, znaci gomila starog i dobrog softvera otpada.

Jednostavan test : probaj da snimis nesto u 768x576 rezoluciji, koristeci bilo koji program i bilo koji codec za kompresiju.

Ako uspes jos i da snimis u DivX formatu u rezoluciji vecoj od 320x240, skidam kapu.
[ twix @ 12.01.2003. 01:19 ] @
Slab je meni comp za tako nesto ... neka proba neko ko ima jacu mahinu
[ WOROTH @ 12.01.2003. 22:55 ] @
Obecao sam misljenje o kartici koju sam kupio...

E pa evo...

Pixelview PlayTV Pro je dobra kartica za cifru za koju se moze nabaviti
(49 Eura) i radi sve sto sam i ocekivao od nje...

Ima i FM i daljinac, a juce sam uveo kablovsku TV i ova kartica je uhvatila sve kanala sa veoma dobrom slikom...

Mana je max video rezolucija od 640x480, ali je stvarno kvalitetna slika...

Ko ne zeli da potrosi puno para, a da ima TV na kompu preporucujem...

Ako nekog interesuju neki detalji neka se javi...

Pozdrav svima...
[ jc denton @ 13.01.2003. 00:23 ] @
WOROTH, ako bolje razmotrimo problem, za gledanje domacih TV stanica koje emituju PAL signal, bolje ti i ne treba.

Ipak, ako hoces da snimis nesto u vecoj rezoluciji, sve probleme mozes da resis sa VirtualDub-om, sto korisnici PCTV kartica ne mogu. Voleo bi da me neko uveri u suprotno.
[ S a l e @ 25.02.2003. 00:03 ] @
Zasto mislite da su lose ove KWORLD TV+FM+REMOTE za 45 eura? Cuo sam da se masovno prodaju, pa ne znam zasto bi se prodavale, da su loshe. Mozda zbog cijene?
[ drdrksa @ 25.02.2003. 00:32 ] @
Ja imam pomenuti karticu i nije nesto ultramegagiga, ali joj je kvalitet vise nego dobar u odnosu na cenu.
[ Shadowed @ 27.02.2003. 13:26 ] @
Citat:
WOROTH:
Obecao sam misljenje o kartici koju sam kupio...

E pa evo...
.
.
.
Mana je max video rezolucija od 640x480, ali je stvarno kvalitetna slika...

Pozdrav svima...

Da li mozes i da snimis na hard u toj rezoluciji?
Osim toga da li bi mogao neko da opise malo te postupke, kvalitete, zahteve i sl. pri snimanju TV programa na hard jer je meni to najbitnija stvar zbog koje bih eventualno kupio karticu.
[ VraX @ 01.06.2003. 04:28 ] @
Zanima me da li je neko pokusao da uz pomoc ovih kartica (sa bt878) gleda kodirane analogne sat kanale i naravno uz pomoc kog software-a? Pitam zasto sam procitao u jednom casopisu "Kako je ova kartica temeljena na bt878 cipu koji je poznat po svojo mogucnosti da raznim nacinima dekodira kodirane sat kanale i to smo isprobali i to uspesno, za ovo naravno nismo dobili program uz karticu nego smo ga trazili na internetu" Ja sam pokusavo da nadjem na netu bilo sta vezano za ovo ali bezuspesno...
[ dj bojan @ 19.07.2004. 23:25 ] @
Slusajte ovako postoje dve vrste tv kartica: one koje imaju hardversku obradu slike i one koje sliku obradjuje Cpu. Kod hardverskih kartica drajveri moraju biti originalni dok kod obicnih tv kartica sa bt 878 chipom postoje bolje verzije drajvera na netu i mnogo brze rade, i mogu da se podignu na 768x576 bez problema. Prednost softverskih resenja su siroka kako za drajvere tako i za softver za snimanje-mislim naravno na one sa bt 878 chipom,To su ti Pixelview play tv pro,pro video pv 951 i slicne za cenu koja se krece oko 40€: bar je u Zrenjaninskim firmama ta cena. Ako te interesuje jos nesto javi se na mail pa cemo se cuti i telefonom.Pozdrav!



[email protected]
[ anon19279 @ 28.02.2005. 14:30 ] @
Ljudi probajte LEADTEKOVE kartice ... NAJBOLJE SU i nisu skupe..
a slika je BRUKA DOBRA.


TV +FM kartica - Leadtek 2000 DELUXE XP predstavlja novi model sa TELETEXT-om i novim, boljim softverom (direktno grebovanje u DIVX format i rezanje na CD ili DVD) odlične karakteristike, digitalana video montaža, SLIKA U SLICI, titlovanje, inserter .... Full pack.
[ anon19279 @ 28.02.2005. 16:03 ] @
evo jos jedna JEFTINA tv PHILIPSOVA kartica i to STEREO

Philips TV Tuner sa FM prijemom i snimanjem u Div-X format ...


Čip: Philips 7131

Rezolucija snimanja : 768 x 576

Daljinski: Da

FM: Da sa Antenom


Novi model PHILIPS TV kartice poslednje generacije sa novim DIGITALNIM tunerom. Ugrađen je i Philips SAA7131E čip koji obezbedjuje vrhunsku stabilnost, kompatibilnost kartice. Instalacija je do te mere jednostavna da će se i totalni amateri lako izboriti sa njom, dok su programi veoma funkcionalni i dobro dizajnirani. Sve standardne opcije su obezbeđene, a ugradjen je i kvalitetan FM tuner. Prijem TV i radio kanala je odličan, kako sa antene tako i sa kablovske mreže. Pohvalicemo i što tuner sa audio in ulazom može povezati i interno, a S-Video i kompozitini ulazi se podrazumevaju. Kvalitet slike – ošrina i kontrast su bez greške, a tu je i daljinski upravljač.

Takodje, podrzano je snimanje video zapisa u Mpeg4 - DivX format.





FEATURES Integrated TV, BTSC, EIAJ, NICAM, A2 & AM Audio Decoder on Chip
Support Teletext for PAL System
Auto Channel Scan and Name Recognition
Multiple Channel Preview
TV / Video Always on The Top of The Monitor Screen
Support Real-Time Video Recording in MPEG-4/2/1 format (MPEG4 is compatible with DivX or Microsoft MPEG4). (Note: you have to download the codec by yourself)
Brightness/Contrast/Saturation/Hue Adjustment
Sleeping Timer
Supports Time-Shifting - Record & Playback Live TV Program at the same time
Supports Schedule-Recording
Supports Still Image Capture in JPEG or BMP format
FM Radio record & playback (option)
Power-Off PC by Remote Controller
[ Ilic Igor @ 01.03.2005. 13:38 ] @
Citat:
autostoper: Ljudi probajte LEADTEKOVE kartice ... NAJBOLJE SU i nisu skupe..
a slika je BRUKA DOBRA.


TV +FM kartica - Leadtek 2000 DELUXE XP predstavlja novi model sa TELETEXT-om i novim, boljim softverom (direktno grebovanje u DIVX format i rezanje na CD ili DVD) odlične karakteristike, digitalana video montaža, SLIKA U SLICI, titlovanje, inserter .... Full pack.


Ja sam isto pazario tu karticu ali nesvidje mi se
direktno grebovanje u DIVX format posto je bas losa slika, ostalo je ok.

Pozdrav.
[ Snoop` @ 21.04.2006. 13:59 ] @
asus i leadtek
[ StORM48 @ 21.04.2006. 23:18 ] @
@Snoop'
Po drugi put bih Te zamolio da obratiš pažnju na datum teme. Postojeće teme više služe za pretragu i traženje odgovora na pitanja oko nekih problema. Kada su u pitanju diskusije koje za temu imaju odabir neke komponente, prosto nema smisla ponovo aktivirati temu, pogotovo kada znamo da tržište hardvera spada u red izuzetno dinamičnih.

Ima već dovoljno novijih tema, da se ne moramo vraćati na ovako stare.

Pozdrav
[ Andrija 75 @ 22.04.2006. 20:38 ] @
Neznam sta su tvoje musterije htele za 30-35e ali KWORLD je odlicna karta za te pare.I nemoj da dovodis coveka u zabludu.
Karta radi super i snima super za odnos cene/performanse(slika) je odlicna
apuno je bolja od nekih izvikanih modela npr MSI