[ Goran Rakić @ 05.01.2003. 18:51 ] @
Kao malo zakasneli novogodišnji poklon php|arch, PDF magazin o php-u daje za besplatan download januarsko izdanje. Morate se registrovati na php|arch i onda preuzeti .zip fajl od 1.5MB.

Link: http://www.phparch.com
[ Dejan Topalovic @ 10.01.2003. 10:04 ] @
Evo pregledao sam ovo besplatno izdanje u PDF formatu, pa rekoh da nabacim par komentara.
Nakon sto se registrujete na sajtu, mozete skinuti kompletno izdanje sa dijelovima izvornog koda (source codea). Kad skinete, otvorite taj PDF dokument i ukucajte sifru koju ste naveli pri registraciji na sajtu.

Mozda ce vas razocarati relativno lose uradjena naslovna stranica, ali sadrzaj od 73 stranice unutra je sasvim zadovoljavajuci.
Pristojan layout, uredno rasporedjen, daje odgovarajucu preglednost napisanog teksta, a treba navesti jos i highlighting primjera, te nekoliko dijagrama radi boljeg vizualnog docaravanja pripadajuce teme.

Iskreno, meni se ovo izdanje svidjelo, tako da vjerujem da ni ostali nece imati neke suvise lose komentare.
Za one koji jos nisu pogledali o cemu se radi, napisacu naslove u sadrzaju, da bi vidjeli zanima li ih sta ili ne.

- Implementing database persistence layers in PHP
- Accessing the Windows API and other Dynamic Link Libraries
- Taming Full-Text search with MySQL (preporucujem)
- The Zend of computer programming: Small business heaven
- Using the .NET assembly through COM in PHP
- Writing secure PHP code
- Writing a Web-based PDF viewer


- Reviews: PHP Accelerator by IonCube Ltd.
- Tips & Tricks

Ima jos nekih Editoriala i teksta, koji meni nije bio zanimljiv, no nadam se da ce vam i ovo biti dovoljno.
[ Goran Rakić @ 10.01.2003. 20:25 ] @
definitivno ću da se pretplatim u utorak kada budem preuzeo Visa Virtuon.