[ fade @ 25.06.2006. 23:53 ] @
Iako ima ,ja bi neki ono svoj ,a da ne lizem dupe nekom na ircu zarad toga.Gledao sam po google i nasao svesto treba i veoma se zbunio sa tim silnim engleskim jezikom ,pa ako neko ima normlano objasnjenje na srpskom ,nebi bilo loshe.
[ neca @ 26.06.2006. 10:19 ] @
Do svog VHOSTA mozes da dodjes ISKLJUCIVO ako ti ga dodeli neki od administratora. Na drugi nacin ne mozes Vhost da dobijes. Postoji neka mogucnost sa BNC-om, pa da kupis domain...i onda valjda uradis DNS forward ili tako nesto (verovatno sam lupio za ovaj DNS forward, ali nisam siguran kako se to tacno zove) i onda dobijes [email protected]..
[ fade @ 26.06.2006. 11:19 ] @
neca nie to tacno ,ima neke fore sa dns forwardingom ,inace nebih ni pitao bre.
http://www.fdcservers.net/vbulletin/archive/index.php/t-184.html ovaj link ti baca malo svetla na ono sto sam mislio
[ farmer @ 29.06.2006. 11:30 ] @
pa treba ti shell sa nekim bouncerom recimo psybnc je dosta popularan. obicno kada zakupis psybnc dobijas spisak vhostova od provajdera koje onda sam podesis preko bnc kontrol panela
[ ColdKeyboard @ 01.07.2006. 13:53 ] @
Mozes traziti od admina sa servera da ti dodeli preko HostServa vhost po tvojoj zelji,
mozesh kupiti shell koji ima predefinisane vhostove pa da stavish bnc-u da ih koristi
i mozesh da odradish ukoliko imas svoj domain (ili nadjesh negde neki free servis) pa
da podesis da se taj domen resolvuje na tvoju Ip adresu, ali to malo teze napraviti
pogotovo sto ti nisi ni upucen kako se to radi.
Trebalo bi da imash fixnu javnu IP adresu, da imas doman, da linkujesh domain i ip...
ima dosta zajebancije, ja sam htio to sebi da odradim, ali mi je mnogo lakse bilo da sam sebi
uzmem vhost na serveru. :)

Pozdrav,
Sasa
[ Danilo Cvjeticanin @ 01.07.2006. 13:57 ] @
Al najbolje i najjednostavnije resenje ti je ako znas nekog od admina na serveru da zatrazis vhost. U pocetku na Krstarici je bilo mnogo tesko dobiti vhost, ali uvek neko nekoga zna i taj krug se siri i svi dobijaju zeljjeni vhost.