[ mnn @ 26.06.2006. 16:16 ] @
Kod postavljanja lične prezentacije služba za tehniču podršku mi je rekla da moram moju prezentaciju prekopirati u www direktorijum .Meni to nije jasno tj , ne znam u dreaweaveru kako to da uradim.
[ drdrksa @ 26.06.2006. 16:50 ] @
Kada se nakacis na ftp, fajlove koji cine tvoj sajt prekopiraj u www direktorijum koji se nalazi na ftp-u. Nadam se da je sad malo jasnije.
[ CtrlAltDel @ 26.06.2006. 18:34 ] @
na ftp mozes da se nakacis preko dreamweaver-a ili nekog drugog programa npr. mozda je najpopularniji total commander ili cute ftp.

ako te je interesovalo kako to da uradis iz dw-a e onda ovako...

na padajucem meniju site -> edit sites -> odaberes taj sajt -> edit

ides na advances tab -> remote info.

podesis parametre ovako

acess: FTP
FTP host: domen
host directory: www (ovde vodi racuna putanja zavisi od providera)
login: username koji su ti dali za ftp
password: koji su ti dali za ftp

i na ok.


sad kad izaberes taj sajt aktivirana je prva ikonica u files panelu na sites tabu - ona ti sluzi za konektovanje i kad se konektujes odaberes fajl(ove) i kliknes na strelicu na gore - put file(s)

to ti je to...

mada licno najvise koristim total commander - sta ces navika valjda










[ mnn @ 26.06.2006. 19:38 ] @
Hvala probaću,a usput kako se to radi : dreamweaver preko total commandera pošto vidim većina koristi totalcommander,
[ CtrlAltDel @ 26.06.2006. 22:26 ] @
ne radi se tu nista dreamweaver preko total commandera :)

total commander je nezavisan program sam za sebe ( meni lici malo na stari dobri northon commander ili volkov commander )...

uglavnom podrazumeva se da instaliras total commander
onda ides padajuci meni Net -> Ftp connect -> new connection...

e onda popunjavanje forme:

session: kako god zelis da nazoves konekciju
host name [port]: naziv sajta (zavisi od provajdera moze da bude unos tipa ftp.mojsajt.com ali obicno je dovoljno www.mojsajt.com)
user name: korisnicko ime za ftp pristup
password: sifra za ftp pristup

ostalo ne moras da popunjavas , onda naravno ide ok

e onda iz izbora za konekcije (padajuci meni Net -> Ftp connect ) izaberes kreiranu konekciju i kliknes na connect ... onda on krene da rolja ... pa se konektuje

u jednom prozoru dobijes direktorijume na ftp-u a u drugom odaberes direktorijum gde ti je sajt, pa prevuces fajlove...

samo pazi da udjes u www direktorijum (opet i ovo zavisi od providera - moz da se zove public_html)

e valjda je jasno - mislim misem znas da upravljas :)