[ Scortexx @ 26.06.2006. 21:26 ] @
Eh imam još jedno pitanje, kako spojiti 2 auto pojačala u jedno? Mislim da ima fazon kako vanjski spojiti al to sam vidio samo kod dva pojačala iste marke al ja imam Sony 222W i Weconic koje je nekih 400 W i oba su 2/1 kanala. Jel to može? Imam sub koji je pravo jak pa bi spojio na njega. Znam da to zahtjeva puno struje al nabavit ćemo. :-)
[ geniuxx @ 26.06.2006. 23:11 ] @
Ne pokusavaj da spajas dva razlicita pojacala u jedno. U najboljem slucaju radice veoma lose, u najgorem slucaju imaces vatromet.
To vazi ako su pojacala klasicna, tj. ako je jedan od izvoda za zvucnik masa, ali ako su ta pojacala fabricki uradjena kao bridge, nikako ih ne mozes spojiti.

[Ovu poruku je menjao geniuxx dana 27.06.2006. u 10:05 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 27.06.2006. 13:07 ] @
nisu u bridge, lepo je napisao pojacala su 2/1 sto znaci da mogu da se stave u bridge, naravno 2 kanala da se naprave u jedan tako sto se + jednog veze za - drugog kanala a preostali + i - idu na zvucnik, + i - koji se kratkospajaju su oznaceni na pojacalu, to ti vazi za jedno pojacalo koje je kako kazes 2/1 ali nikako to ne radi sa 2 pojacala

edit: zaboravio sam da napisem da u bridgu nemas masu i da ne vezes slucajno - za masu!
[ Scortexx @ 27.06.2006. 16:45 ] @
Hvala puno! Ne brinite, neće biti vatrometa, zato sam i pito.

Ko pita taj ne skita!