[ ilaj @ 27.06.2006. 16:25 ] @
Imam dva interna modema
oba rade odlicno na suse 9.3
prvi je intel536ep
drugi neki matori lucent sa agere cipom koji radi super u svim distoima koje sam probao. .

evo problema znaci koristim suse 9.3 kde i kppp
e sada oba modema imaju svoje char device u /dev ali... oba se po defaultu symlinkuju na /dev/modem tako da ne mogu oba da koristim u kppp-u, lucent je /dev/ttyLTM0 a intel /dev/536ep e sada kako ja u kppp-u da postavim npr.da namestim da imam dva modema prvi intel na /dev/modem a drugi lucent na nesto drugo jer nema u opcijama biranja modema dev/ttyLTM0 pa moram ili da brisem stari /dev/modem i da napravim novi symlinkovan na /dev/ttyLTM0 da bi mi taj lucent radio ali tada sam izbacio intela jer je on bio prethodno symlinkovan na /dev/modem,a meni se to ne radi.

Inace da napomenem da oko ovoga nemam problema sa onim suse-ovim kinternetom . Oba modema tamo savrseno rade i koegzistiraju ali navikao sam na kppp pa to ti je ..
[ Comrade @ 27.06.2006. 16:44 ] @
Zasto mora bas da se zove /dev/modem?

Ti lepo linkuj primarni modem na /dev/modem, a sekundarni na npr. /dev/ttys0 ili /dev/rfcomm0 (koji su na listi u kppp-u kada biras dev modema).

[ ilaj @ 27.06.2006. 17:16 ] @
probao sam to jos ranije ali ne moze da se linkuje
a nije bas ni najsrecnije resenje
[ Borovic @ 27.06.2006. 17:20 ] @
Kako ne može da se linkuje? Koristi komandu ln -s Što se tiče "elegantnosti" rešenja, ovo je jedno od boljih. Neki programi jednostavno moraju da se "prevare". Srećno!
[ ilaj @ 27.06.2006. 18:10 ] @
Evo namestio sam vasom metodom i radi ok .tnx.ranije je bila neka perrmision yeyancija ali sredio sam to.