[ vsi @ 28.06.2006. 20:57 ] @
Evo ovako, uzeo sam stari vhs plejer marke samsung sa tavana, i ubacim kasetu, on nesto izokreta, i odjednom poce stop dugmence da svetluca i nikako nemogu da izbacim kasetu sada, ne reaguje ni na forward ni na nista.Kada idem na ono stand by on on opet nesto okrece ali nece da izbaci.Sta da radim kako da izbacim kasetu??
[ drdrksa @ 28.06.2006. 21:05 ] @
Verovatno je riknuo mehanizam koji izigrava "lift" za kasetu. Obrati se lokalnom TV servisu, meni se to skoro desilo na video rekorderu i intervencija je kostala 200 dinara.
[ damiru_2 @ 28.06.2006. 21:36 ] @
Menjaj mu sve gumice, ili ga nosi u servis. Kod zamene gumica (za servisera, prilično rutinska stvar) pazi na redosled radnji, jer ako nisi serviser za čas se može naći višak delova...
Gumice nikad nije na odmet zameniti (nisu uopšte skupe), a ako to ne pomogne - pravac u servis, jer popravka lifta ili mehanizma za šniranje trake nije posao za nestručnu osobu.
Pozdrav.
[ vaske71 @ 28.06.2006. 21:51 ] @
Da da gumica je u pitanju tj slajfuje oko prenosnika pa se cuje zujanje motorcica za izbacivanje na liftu . Nemoj nasilno pokusavati da izbacis kasetu , vec nadi gumicu i zameni je kosta oko 50 dinara !!!
[ buljko @ 28.06.2006. 21:53 ] @
Na SAMSUNG masinama (ako je ta na koju mislim, sa malim gumicama na traktoru), tesko da ces sam zameniti gumice. Moras vaditi kompletnu masinu, skidati nosac zupcanika, posle toga uzubiti sistem... to je i majstorima sa iskustvom prvi put nocna mora! Najbolje nosi u servis ljudima koji su to vec radili!
[ yu1ny @ 29.06.2006. 11:38 ] @
Dve stvari koje majstori najvise mrze u zivotu su namestanje koncane skale na radio-aparatima i uzubljivanje video-rekordera
[ damiru_2 @ 01.07.2006. 14:42 ] @
Hehehe, za vrednog majstora ne postoje mrski poslovi...
Pozdrav.
[ buljko @ 01.07.2006. 19:21 ] @
Ispravka... za dokonog majstora ne postoje...
[ damiru_2 @ 01.07.2006. 20:44 ] @
I opet ispravka. Ovako se vidi ko se bori za svaku stranku, a ko za brzu i laku zaradu. Ne bih nikoga da uvredim, naravno.
[ Goran Stankov @ 02.07.2006. 22:50 ] @
Iz prakse na nevidjeno ti ne valjaju gumice(najverovatnije na load motoru)ali je stvarno komplikovano za coveka bez iskustva da to uradi a i majstoru ce biti mnogo lakse da popravi ako ga dobije u zatecenom stanju.
[ yu1ny @ 03.07.2006. 08:22 ] @
Citat:
damiru_2: I opet ispravka. Ovako se vidi ko se bori za svaku stranku, a ko za brzu i laku zaradu. Ne bih nikoga da uvredim, naravno.


Ma nije rec o odbijanju musterija (a i ne radim u servisu ), nego o tome sta volis ili ne volis.
A sto se tice videorekordera, ionako si rekao da je star i da si ga izvukao sa (prasnjavog) tavana, rasturis, skines gumice, promenis i ako radi, dobro je, a ako ne otarasis se krsa, ionako novi kostaju reda 50-60E i imas i garanciju.