[ pisac @ 28.06.2006. 22:29 ] @
Kad pritisnem gas, prodje 0.3 sekunde pre nego što motor počne stvarno da povećava broj obrtaja. Isto tako i kad pustim gas. Uzgred, od 850 do 2000 o/m mu treba još dodatne 0.4 sekunde. To mi ide na živac, pošto sam ja navikao na mnogo brži odziv gasa, i adekvatno tome sam navikao i da vozim.

Ima li nekog leka ovom problemu, ili da bacim TDCI u djubre i uzmem benzinca kao sav normalan svet.
[ vidan kv @ 01.07.2006. 09:26 ] @
Ako si baš rešio da ga baciš u djubre možeš to učiniti na mom smetlištu....meni neće smetati te o.3sec kašnjenja.Za početak nisi napisao koje je godište auto,kubikaža i ostale podatke.Amin je da oteraš auto na dijagnostiku,da li pokazuje kakvu grešku i sl.Jako je bitno da su filteri ok tj.novi.To posebno važi za fiter vazduha i goriva.Dijagnostika će ti najbolje pokazati da li si u pravu,javi šta si počinio.Pozz,Vidan KV!
[ josip77 @ 01.07.2006. 12:24 ] @
he he,meni i mondeo tako "gluho "reagira na početku okretaja,ako ga nećeš bacati odradi chiptuning,mislim da auto je tako a ne da ima nekakvu grešku!
nisam siguran ali mislim da se u tvornici nisu mogli sjetiti staviti vgt turbinu,pa nebi toga bilo...
pozdrav
[ pisac @ 03.07.2006. 20:22 ] @
Auto je nov, 115KS. Verujem da je 0.3 sekunde namerno podešeno zbog pouzdanosti detektovanja pritiska na papučicu gasa, a za onih daljih 0.4 sekunde ne znam, valjda je takav motor.

U svakom slučaju, bar bih smanjio onih 0.3 sekunde na recimo 0.05, a ako još može i onih 0.4 da se skrati mojoj sreći nema kraja :-)

Ima još nekih stvari koje su u vezi raznih tajminga i sličnih stvari (čisto kompjuterske), a meni veoma idu na živac, pa bih se vrlo obradovao kad bih našao nekog ko zna da menja sve te konfiguracije. Recimo, kada kratko pritisnem migavac trebao bi 3 puta da odmiga i prestane, ali ja često previše kratko pipnem migavac (kad pretičem) da on verovatno zaključi da sam greškom pipnuo i ne odradi 3 žmiganja već odmah prestane. Zatim me nervira ponašanje fabričkog alarma, pa ponašanje centralne brave, pa podizača prozora, pa ....
[ reper @ 04.07.2006. 12:53 ] @
prodaj auto.....
[ vidan kv @ 04.07.2006. 16:06 ] @
Pitanje koje se samo po sebi nameće....jel si ti probao,upredio i razmislio kada si kupovao auto?Ako ti je malo 115 ks načipuj ga,stavi K&N filter i vozi.....pozdrav!
[ pisac @ 04.07.2006. 21:57 ] @
Normalno da nisam probao, jer General Motors je firma koja posluje kao i sve Srpske firme, pa nisu imali nijedan TDCI da se proba pre kupovine, samo benzince. Ah, zamisli da čak nisu imali ni uputstvo za auto, nego sam dobio iskopirano Hrvatsko uputstvo.

Nije mi malo 115KS, nego mi je sporo 0.7sec

Uzgred, šta je K&N filter? A šta je VGT turbina?
[ Nocni @ 05.07.2006. 00:26 ] @
Mozesh mu odraditi chip tuning... sa 115 KS na 142 KS tj ravno 20 KW realnog pojachanja...
Sa sadshnjih 280 Nm obrtnog momenta na 325 pri 1900 obrtaja...
Krajnja brzina ce se povecati vrlo malo... samo 10-tak km ali cesh zato imati fantastichne odzive gasa koji te toliko nerviraju... i sve ovo mozesh dobiti za nekih 400 EUR...
Ovo sve u sluchaju da ti nije automatski menjach jer takve pauze moze on da prouzrokuje prije i posle tuninga...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Nocni dana 05.07.2006. u 01:37 GMT+1]
[ pisac @ 05.07.2006. 23:07 ] @
Nije automatik. Običan copy paste chip-tuning za sada nije opcija, jer ne želim da povećavam potrošnju i smanjujem vek motora zbog 325Nm kad mi je i ovih 280Nm sasvim dovoljno. Ne idem na trke, a i kad bih išao koristio bih benzinca. Treba mi neko ko zna gde se nalaze parametri za ponašanje pojedinih funkcija, pa samo da se izmene dotični parametri koji mi smetaju a ne oni koji mi ne smetaju. Znači, inteligentni chip-tuning.

Nego, koji program za dijagnostiku može da se iskoristi za Focus?
[ Zarko Silic @ 06.07.2006. 09:06 ] @
Ciptuningom se NE povecava potrosnja vec upravo suprotno- SMANJUJE (cak i kod "neispravnih" vozila).
Ako je rec o gresci ona se ispoljava i nakon tuninga, cak je vrlo cesto i izrazenija.
Radom na softu (ali mukotrpnom) je moguce ispraviti tj eliminisati knedlu. Peglanje momenta kod turbo dizela iziskuje mnogo rada
i vremena; pogotovo za vase vozilo.
Ako imate gresku postoji verovatnoca da se ona dijgnostikom otkloni ali je ona vrlo mala (mislim verovatnoca).
Da bih Vam odgovorio na ovo pitanje morao bih imati mnogo vise podataka o vozilu; narocito o poreklu kao i o nacinu exploatacije.
[ pisac @ 07.07.2006. 00:06 ] @
Ovde sam naravno mislio na Grand Motors, a ne ono što sam napisao :-)
Citat:
pisac: ...General Motors je firma koja posluje kao i sve Srpske firme, pa nisu imali nijedan TDCI da se proba pre kupovine


Nego, sve je jasno o ovom vozilu: kupljeno novo, prešlo par hiljada, nije neispravno nego su takvi svi TDCI focusi 1.8, i to je to.

A što se tiče toga da se povećanjem obrtnog momenta sa 280 na 325 ujedno i smanjuje potrošnja, to svakako ne mogu da poverujem koliko god se trudio. Da je tako, fabrika bi naravno prodavala već fabrički čip-tjuniran auto jer bi se kao štedljiviji i jači od konkurencije a po istoj ceni svakako mnogo bolje prodavao.
[ smeshko @ 20.07.2006. 16:32 ] @
Pa ako bi auto bio jaci, samim tim bi za recimo 100km/h umestro 2000o/m trebalo 1800o/m i tako bi moglo da se objasni manja potrosnja. A sto se tice radnog veka normalno da je kraci(narocito turbine).
[ Zarko Silic @ 20.07.2006. 18:03 ] @
Citat:
smeshko: Pa ako bi auto bio jaci, samim tim bi za recimo 100km/h umestro 2000o/m trebalo 1800o/m ...


Vrlo interesantno!
Verovatno sa nekim plivajucim kuplungom .;

Salu na stranu. Broj obrtaja je u krutoj vezi sa brzinom kretanja i bez promene stepena prenosa se njegova zavisnost ne menja.
Nesto drugo se desava pri tunovanju!
Sto se tice radnog veka to je tacno, ali se mora dodati da ono 100 puta ima manji uticaj od loseg kvaliteta ulja a narocito goriva.
[ Zarko Silic @ 20.07.2006. 18:06 ] @
Citat:
A što se tiče toga da se povećanjem obrtnog momenta sa 280 na 325 ujedno i smanjuje potrošnja, to svakako ne mogu da poverujem koliko god se trudio. Da je tako, fabrika bi naravno prodavala već fabrički čip-tjuniran auto jer bi se kao štedljiviji i jači od konkurencije a po istoj ceni svakako mnogo bolje prodavao.


Upravo je tako.
Radi to i fabrika, rade to i tuning kuce pri fabrici, ali je kod njih nesto drugacija cena!!!
[ pisac @ 20.07.2006. 21:20 ] @
Citat:
smeshko: Pa ako bi auto bio jaci, samim tim bi za recimo 100km/h umestro 2000o/m trebalo 1800o/m ....


Kao što reče kolega što tjunira, brzina je u direktnoj vezi sa brojem obrtaja, preko menjača. Znači, jedino zamenom menjača može tako nešto da se postigne.

Nego, kad smo već kod toga, vrlo mi nedostaje 6. brzina na ovom Fokusu. Auto je dovoljno jak za 6. brzinu, i bez problema bi mogao da ide 120km/h na 1900 obrtaja, što bi pretpostavljam smanjilo potrošnju i produžilo trajanje motora. Pošto ja vozim oko 160km/h na autoputu, to je konstantno oko 3200 obrtaja, a sa 6. brzinom bi moglo biti oko 2600 obrtaja.

Ima li neko fokus sa 6. brzina, i koliko je obrtaja na 120km/h?
[ Zarko Silic @ 21.07.2006. 00:03 ] @
160 km/h sa 3200 o/min je sasvim korektno. Taj menjac je dobro projektovan za tu klasu automobila.
Ne treba tu mnogo izvoljevati.
6. stepen bi doneo preveliko opterecenje na radilicu.
Brojevi obrtaja su nekada uticali na vek vozila. Danas su se neke stvari izmenile. Oni vise nisu tako kriticni. Ima kriticnijih parametara, ali da ne prosirujemo temu,...
[ smeshko @ 29.07.2006. 19:47 ] @
Pa jel ja govotim Shpanski. Ako auto posle tnuniga recimo umesto 90ks pri 4000o/min daje 115ko pri 4000o/min onda je normalo da ce na 2000 umesto koliko je pre imao imati vise i samim tim ce postizati vecu brzinu pri istom broju obrtaja posle tuning-a. Ako nije tako ne znam zasto bi neko uopste radio tuning.
[ BOOM electronic @ 29.07.2006. 22:43 ] @
Kineski pricas brate.
Na srpskom bi 120km/h pri 2000o/min sa 100kW snage bilo jednako brzini od 120km/h pri 2000o/min sa 400kW snage.
[ Zarko Silic @ 30.07.2006. 09:31 ] @
U podatak snage ulazi pored broja okretaja i obrtni moment i to na sledeci nacin:
P=M*OO
P je snaga
M je obrtni moment, a
OO ili omega je ugaona brzina (tu je podatak vezan za broj obrtaja)
Nas pri tunovanju zanima samo M (obrtni momenat) i njegovo povecanje.

Mora se malo obnoviti gradivo iz fizike !!!

[ pisac @ 30.07.2006. 22:40 ] @
Citat:
smeshko: Pa jel ja govotim Shpanski. Ako auto posle tnuniga recimo umesto 90ks pri 4000o/min daje 115ko pri 4000o/min onda je normalo da ce na 2000 umesto koliko je pre imao imati vise i samim tim ce postizati vecu brzinu pri istom broju obrtaja posle tuning-a. Ako nije tako ne znam zasto bi neko uopste radio tuning.


Vidi, točkovi su u direktnoj vezi sa motorom preko zupčanika menjača, tako da veća snaga (motora) tu ne može da promeni broj obrtaja točka već samo silu kojom taj točak cepa asfalt i vuče uzbrdo.

Ono što ti hoćeš probaj na bicikli: Uzmi biciklu pa probaj da jačim pritiskom na pedalu postigneš veću brzinu a da pri tome ne okrećeš brže pedale.
[ smeshko @ 31.07.2006. 17:37 ] @
Pa u redu je to, samo neka mi onda ovaj Nocni ili kako mu beshe nick objasni kako je dobio tih 10km/h ako se auto i dalje vrti u dozvoljenoj turi.
[ Nocni @ 02.08.2006. 16:34 ] @
smeshko zbog chega si tako zadrt? Nekoliko njih ti objashnjava da nisi u pravu i ti i dalje po svome...
Ovih 10-tak km dobijaju se povecanjem snage... motor ranije nije imao snage da se vrti u petom stepenu dalje a sad je ima... razlika u krajnjoj brzini je sasvim skromna ali ubrzanja do te krajnje brzine su razlichita...
izgleda da si bjezao sa chasova fizike... probaj, nije teshko reci "u pravu ste pogrijesio sam" ako si uopshte ikada to izgovorio...
[ smeshko @ 02.08.2006. 21:14 ] @
U pravu si brate IZVINITE!!!!!!!!! Nisam zadrt nego ne volim budzenje automobila, a i malo smo skrenuli sa teme.