[ ||NeX|| @ 29.06.2006. 02:02 ] @
Želio bih da ne koristim index.html kao glavnu stranicu nego da nju preimenujem u recimo novoime.html,
a da se ipak pri pristupu na root otvori novoime.html !

Kako to postići?
[ bojan_bozovic @ 29.06.2006. 02:29 ] @
.htaccess

Code:

DirectoryIndex start.html start.htm foo.htm bar.cgi index.htm index.php index.py


I redom ce traziti start.html pa start.htm pa... i ako nijednu ne nadje pokazace directory listing.
[ ||NeX|| @ 29.06.2006. 10:52 ] @
Znači ja tu mogu dodati svoju stranicu?
Možeš li molim te čitav .htaccess koji to omogućava kopirati.
Hvala unaprijed.
[ madamov @ 29.06.2006. 11:18 ] @
Ne možeš dodati u svoju stranicu, to se konfiguriše u Web serveru, pa ako isti nije pod tvojom kontrolom, ne može. Što ne ubaciš redirect u index.html na stranu koju želiš?
[ Sasa Popovic @ 29.06.2006. 14:39 ] @
Nisi napisao koji web server koristis.
Ako je u pitanju IIS a new Apache onda mozes jednostavno da podesis na "Documents" tab-u Properties dijaloga redosled kojim hoces da ti trazi "default" stranice. Znaci kao kod koriscenja ".htaccess" poredjas vise file-ova po prioritetu i IIS ce sam pronaci prvi koji imas u root folder-u aplikacije.
[ ||NeX|| @ 01.07.2006. 17:50 ] @
Server mogu da čačkam, ali je Linux.
[ biotech @ 01.07.2006. 18:29 ] @
Citat:
madamov: Ne možeš dodati u svoju stranicu, to se konfiguriše u Web serveru, pa ako isti nije pod tvojom kontrolom, ne može. Što ne ubaciš redirect u index.html na stranu koju želiš?


e bas sam se ovo pitao, izvrsio bi redirekciju na drugu stranu ali kako da mi ostane originalna adresa u adress bar-u?
procitao sam negde da je resenje 100% frame koji ucitava tu neku drugu stranu...ako neko zna resenje neka objasni.
poz.