[ Gokssy @ 30.06.2006. 02:08 ] @
Da li bi neko mogao da objasni kako vlasnici skupih licencnih web design softvera, npr Macromedia ili Microsoft utvrdjuju (ako je to uopste moguce) da je neki sajt kreiran bas pomocu njihovog softvera? Kako ce utvrditi legalnost licence? Kako u Srbiji uopste funkcionise ta stvar sa autorskim pravima, kopirajtima i cime sve ne jos... Konkretno, ukoliko neko napravi sajt za neku firmu i bavi se njegovim odrzavanjem ko bi u tom slucaju bio odgovoran za legalnost softvera u kome je sajt radjen: firma-vlasnik sajta, ili web master ili kako to nasi isp-ovi zovu odgovorni web kontakt?
Hvala!
[ CtrlAltDel @ 01.07.2006. 13:01 ] @
Citat:
Gokssy:  Kako u Srbiji uopste funkcionise ta stvar sa autorskim pravima, kopirajtima i cime sve ne jos...


Znas kako funkcionise - nikako , mlatices se po sudu 50 godina a onda ces da dobijes infarkt i vremenom nagrizena dokumentacija slucaja ce da ode u kotlarnicu...

ja sam bre predao tuzbu protiv odredjene "najvece internet poslovne baze podataka" i "web studia" tj. vlasnika nove firme koji je pokrao staru i pokrao mene i kolegu za neke plate i jos jednog za staz (jos ga nije otkazao i trazi da on plati)

u isto vreme su i njegovi partneri podneli prijavu za kradju sajta , naziva, logoa i svega ostalog te firme (cak i opremu koristi od stare firme)

i nista se ne resava - jednostavno mislim da sudija ne razume uopste sta je to internet i kakva autorska prava na nesto sto fizicki ne moz da se uvati...

bre ni iskaz mi nisu uzeli....
[ Danilo Cvjeticanin @ 01.07.2006. 14:03 ] @
Veoma zanimljivo pitanje za koje i ja zelim jasan odgovor. Radio sam za jednu Svajcarsku firmu sajt i portal, i naravno nemam licencirani softver i zanima me kako oni to mogu da utvrde? Portal je kao portal free i tu nema problema, a mene zanima moj rad u dreamweaveru i flashu?
[ VRider @ 01.07.2006. 14:25 ] @
Dreamweaver generise html koji je takav kakav je. Isti mozes da pises i u notepadu ili VIju, tako da si tu "cist". Za flash nisam siguran.