[ MacMladen @ 30.06.2006. 07:03 ] @
Na večito pitanje čiji je tata jači i ko ima veći, mislim da postoji alat kojim to manje-više može da se izmeri. Naravno svako ima svoje prioritete a ja mislim da, sem u slučaju najzahtevnijih poslova kao što je video produkcija, audio produkcija i 3D modeling/animacija, sve ostalo mogu gotovo svi računari da urade kako treba ako imaju dovoljno memorije (512 MB minimum, a 1 GB komotno).

Ipak, za one koji žele nekakav broj, na sajtu www.cinebench.com nalazi se arhiva koja u sebi sadrži delove koda aplikacije Cinema 4D za animaciju, rendering, itd. U istoj arhivi su verzije za sve računare i operativne sisteme a arhiva je 45 MB. Radi tako što ima dve scene koje renderuje softverski i hardverski i na taj način daje predstavu snage procesora i grafičke kartice.

Prednost je što je kompanija razvila taj paket da radi na Macu (G3, G4, G5, Intel znači 32bitni i 64bitni) i Windows (32bitni i 64bitni). Radi pod Mac OS X i Windows 2000/XP/64.

Rezultat snima u TXT fajl u ovom obliku a onda to prikazuje u drugom prozoru. Evo rezultat trenutno najjačeg Meka:


Code:
CINEBENCH 9.5
****************************************************

Tester           : Hammer

Processor        : PowerMac G5 2.5 Quad
MHz              : 2500
Number of CPUs   : 4
Operating System : Mac OS X 10.4.4

Graphics Card    : GeForce 6600
Resolution       : <fill this out>
Color Depth      : <fill this out>

****************************************************

Rendering (Single   CPU): 379 CB-CPU 
Rendering (Multiple CPU): 1173 CB-CPU 

Multiprocessor Speedup: 3.09

Shading (CINEMA 4D)                : 392 CB-GFX 
Shading (OpenGL Software Lighting) : 1359 CB-GFX 
Shading (OpenGL Hardware Lighting) : 3370 CB-GFX 

OpenGL Speedup: 8.60

****************************************************


Fajl u prilogu sadrži testove koje sam ja napravio sa raznim mašinama. Potrudite se da slično popunite polja da bi se lakše čitalo/pratilo.

Kao što vidim da je aktivna stranica sa podacima o mašinama, pozivam vas (PC/Win i Mac svet) da testirate i pošaljete rezulltat.

P.S. Ako želite da komentarišete svrhu ili poentu benchmarka, otvorite novu temu a ovu pustite samo za rezultate onih koji to žele da dele sa drugima. Hvala.

[Ovu poruku je menjao MacMladen dana 30.06.2006. u 09:00 GMT+1]
[ madamov @ 30.06.2006. 07:26 ] @
Citat:
Kao što vidim da je aktivna stranica sa podacima o mašinama, pozivam vas (PC/Win i Mac svet) da testirate i pošaljete rezulltat.

I obratite pažnju, na prvu poruku koja skreće u advocacy, ista se zaključava.
[ madamov @ 30.06.2006. 07:27 ] @
Citat:
Nisam znao kako da prikačim arhivu sa drugim testovima koje sam sam uradio a to je ovde www.bluefish.co.yu/cb_results.zip (surfujem iz Safarija i ne vidim kako da napravim attachment?)

Na dnu svake poruke imaš "dugmence" koje kaže "Upload uz poruku". Možeš da okačiš nekoliko fajlova, ne samo jedan.
[ MacOS @ 30.06.2006. 16:51 ] @
Citat:
Ipak, za one koji žele nekakav broj, na sajtu (www.cinebench.com: http://www.cinebench.com ) nalazi se arhiva koja u sebi sadrži delove koda aplikacije Cinema 4D za animaciju, rendering, itd. U istoj arhivi su verzije za sve računare i operativne sisteme a arhiva je 48MB. Radi tako što ima dve scene koje renderuje softverski i hardverski i na taj način daje predstavu snage procesora i grafičke kartice.

Slično je beše imao i Apple sa batch fajlom za Photoshop. Jel ima to neko?

[Ovu poruku je menjao madamov dana 03.07.2006. u 15:48 GMT+1]