[ acaradio @ 30.06.2006. 21:37 ] @
Dobio sam jedan fajl koji je kompresovan sa nekim nepoznatim kodekom (extenzija je AVI).
Programi koji bez problema pokrecu ovaj fajl su Media Player Classic i VLC Player. Ostali ga ne detektuju. Kada pokusam da dodjem do properties o njemu, ne dobijam nikakve informacije. Pokusao sam da ga proverim sa VideoInspectorom, ali ni on ne ispisuje nista kada ucitam ovaj fajl. Hteo da ga rekompresujem u neki drugi format - nema sanse...nece da ga pokrenu ni VirtualDub ni DrDivX.
Da li postoji jos neki software koji moze da mi ponudi informaciju o vrsti kodeka koji je upotrebljen za kompresiju odredjenog fajla ?

Ovo mi je bitno jer hocu taj fajl da pokrenem na standalone DVD-uredjaju (koji naravno podrzava DivX), sto trenutno ne mogu jer ga ne prepoznaje.
[ Shon3i @ 30.06.2006. 22:16 ] @
Probaj sa Gspotom da ga indetifikujes (ili ga uploaduj ovde ako nije velik da ga mi indetifikujemo) inace nadji verziju gspota 2.52
[ RMAN @ 30.06.2006. 22:22 ] @
Probaj sa programom AVIcodec ovaj program radi na principu Video Inspector-a. Kad ga instaliras kliknes desnim tasterom na film pa onda
AVIcodec : detailed information. Trebalo bi da ti ispise koja je ekstenzija. Nekako mi je ovaj program bolji o Inspector-a.
[ acaradio @ 30.06.2006. 22:56 ] @
Proverio sam sa GSpot-om...kaze da je u pitanju Matroska video file (.mkv)

Sa cime da ovo pretvorim u DivX ili Xvid...VDub i DrDivx ga ne prihvataju ?
[ KOLE89 @ 30.06.2006. 23:08 ] @
Ne moraš da ga pretvaraš u DivX, samo downloaduj Media Player Classic koji će najverovatnije moći da pusti .mkv (kao i dosta drugih formata), a ako ne radi, onda downloaduj K-Lite Mega Codec Pack i 100% ćeš moći da pustiš .mkv fajl.
[ acaradio @ 30.06.2006. 23:10 ] @
Citat:
KOLE89: Ne moraš da ga pretvaraš u DivX, samo downloaduj Media Player Classic koji će najverovatnije moći da pusti .mkv (kao i dosta drugih formata), a ako ne radi, onda downloaduj K-Lite Mega Codec Pack i 100÷eš moći da pustiš .mkv fajl.

Znam, nije meni problem pustiti ga iz MPClassica, to funkcionise...treba da ga konvertujem da bih mogao da ga pustim na standalone DVD/DivX playeru.
[ simche @ 01.07.2006. 06:03 ] @
VIRTUALDUBMOD
Otvori ga sa ovim programom zatim idi na streams---> streamlist---> izbrisi nepotrebne streamove (npr. drugi audio ili titl ili vec..) i onda uradi klasicnu konverziju kao i sa VirtualDubom.
[ acaradio @ 01.07.2006. 11:11 ] @
Otvorio ga je !!! HVALA ! Veceras cu da se bacim na konverziju


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 02.07.2006. u 12:52 GMT+1]
[ Cunami @ 05.07.2006. 23:33 ] @
Citat:
simche: VIRTUALDUBMOD
Otvori ga sa ovim programom zatim idi na streams---> streamlist---> izbrisi nepotrebne streamove (npr. drugi audio ili titl ili vec..) i onda uradi klasicnu konverziju kao i sa VirtualDubom.



Potpuni sam pocetnik sto se videa tice i imam dva problema:

Prvi problem:
Posto imam isti problem kao acaradio, drzao sam se gornjeg uputstva i fajlove konvertovao koristeci XviD MPEG-4 Codec. Narezao sam dobijene fajlove na CD i kad sam ih pustio na kucnom DVD-ju, slika je bila sasvim OK, ali ton ne funkcionise. Isti fajlovi na kompjuteru funkcionisu sasvim normalno.


Drugi problem:
Skunuo sam neki video sa miniDV kaseta ( jedna puna i na drugoj su bila snimljena samo 3 minuta ) i dobio dva fajla od oko 13 Gb i 800 Mb. te fajlove sam kompresovao koristeci XviD MPEG-4 Codec i dobio sam fajlove od oko 4Gb i 200 Mb. Ta dva fajla sam narezao na DVD i kad sam taj DVD ubacio u kucni DVD, prvi fajl se uopste nije vidjeo, a kod drugog je opet slika isla kako treba a tona nije bilo.


[ Kosta ******um Rex Persia @ 06.07.2006. 00:00 ] @
Odgovor na problem br. 1: Poznato je da kućni DVD plejeri ne podržavaju mnogo zvučnih formata, pa sad treba da pogledaš i vidiš koji si kodek za audio koristio. Bez toga ne mogu ništa da ti pomognem.


Odgovor na problem br. 2: U kojem su formatu bili ti originalni fajlovi od 13 GB i 800 MB, da li je u pitanju MPEG2 format ili neki drugi. A što se tiče toga zašto tvoj DVD plejer nije video prvi film, to je zbog toga što si prešao dozvoljeni limit za veličinu fajlova u Xvid AVI formatu, jer kućni DVD plejeri(niti kompjuteri) ne mogu da barataju sa AVI fajlovima koji su veći od 4 GB, a tvoj je sigurno bar malo veći od tih 4 GB, i zato ti se ne vidi prvi fajl uopšte. A drugi razlog može biti taj što si greškom zaboravio da u podešavanjima Xvid kodeka isključiš opciju Global Motion Compensation(GMC) i Adaptive Quantization, što su podešavanja koja nisu dozvoljena ako imaš nameru da posle na kućnom DVD plejeru puštaš snimke(međutim, na kompjuteru sa tim podešavanjima radi normalno)


P.S. Zašto insistiraš na toliko velikim fajlovima?

mod edit: Obrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 06.07.2006. u 15:47 GMT+1]
[ Shon3i @ 06.07.2006. 09:03 ] @
Citat:
Global Motion Compensation(GMC) i Adaptive Quantization
Samo jedna mala ispravka Adaptive Quantization smes da koristis dok nesmes Quartel Pixel (Qpel) kao i GMC, ova dva su nepodrzana mada ima i novijih playera koji ih podrzavaju
[ Cunami @ 06.07.2006. 11:36 ] @
Fajl jeste nesto preko 4Gb.

Gdje da nadjem podatak o tome koji kodeci su korisceni?

Konverziju sam vrsio u VirtualDub-u i za video sam izabrao XviD, a za audio nisam nista dirao, nego je ostalo cekirano "Source audio" i "Direct Stream Copy".
Kad sam pogledao File Information pod Audio stream pise Compression: PCM ( Uncompressed ).
[ Cileinteractiv @ 06.07.2006. 15:00 ] @
Ako si sa jedne miniDV kasete skinuo 60 min materijala i ako je veličina tog klipa 13 GB radi se o DV avi formatu, verovatno Microsoft DVavi a za onih par minuta sa druge trake važi isto. Kod DVavi fajlova zvuk je u nekompresovanom PCM formatu. Sa takvim tonom DVD plejeri rade bez problema tako da ne znam da li si ipak procesirao ton u neki egzotični kodek ili ja ne bih trebao da budem toliko samouveren Za infomacije o video fajlu koristi GeeSpot Codec Informations ili u V Dub-u file/open i zatim file/file informations.
[ acaradio @ 10.07.2006. 01:08 ] @
E, da...da ispricam kroz koje sam avanture u medjuvremenu prolazio:
Dakle, ispostavilo se da je onaj fajl zbog kog sam i pokrenuo ovu temu kodiran sa Matroska kodekom...uzmem VirtualDubMod i otvorim, ali nema tona...proverim koji je format tona - ispostavi se da je AAC...bez obzira na sve instalirane kodeke, VirtualDubMod nije hteo da ga konvertuje ni u jedan drugi format. Jedini softver koji mi je dozvolio da izvrsim konverziju tona u nesto normalno (mpeg) je Womble MPEG Wizard...izvucem ton, pretvorim u mp3, uradim wave-strip i vratim u VirtualDubMod da bih ga smiksao sa slikom i sve to upakovao u DivX ili Xvid...ali..problem je sto je PAR 16:9, a kada ga preripujem u Xvid, on mi skupi sliku na 4:3...bez obzira sto u samom konfigurisanju kodeka namestim da mi izlaz bude na 16:9, on me ne slusa !
Polako pocinjem da dizem ruke od svega !
[ Kosta ******um Rex Persia @ 10.07.2006. 01:21 ] @
Citat:
acaradio: izvucem ton, pretvorim u mp3, uradim wave-strip i vratim u VirtualDubMod da bih ga smiksao sa slikom i sve to upakovao u DivX ili Xvid...ali..problem je sto je PAR 16:9, a kada ga preripujem u Xvid, on mi skupi sliku na 4:3...bez obzira sto u samom konfigurisanju kodeka namestim da mi izlaz bude na 16:9, on me ne slusa !
Polako pocinjem da dizem ruke od svega !


Nemoj da dižeš ruke, nije beznadežno. Probaj sa najnovijim DivX Pro 6.25 kodekom ili, ako on neće da odradi komnpresiju bez skupljanja slike u 4:3, tada probaj sa x264 kodekom, ali preko programa MeGUI(moraš da imaš instaliran AviSynth 2.56 da bi radio, kao i Microsoft Net Framework 2.0). MeGUI može da se veoma precizno nosi sa 16:9 odnosom strana.

Linkovi: http://megui.org/auto/ , http://forum.doom9.org/showthread.php?t=112496 , http://forum.doom9.org/showthread.php?t=105920

[ RMAN @ 13.07.2006. 20:00 ] @
Za acaradio:

I ja sam imao slican problem sa zvukom samo je kod mene bio u wma formatu. Na ovoj temi sam napisao kako sam ga pretvorio u mp3.
Mozda ti pomogne.

http://www.elitesecurity.org/t187231-Problem-sa-zvukom-DivX