[ KaT @ 07.01.2003. 14:59 ] @
Da , upravo tako , neko zove pa spusti slusalicu. Hocu osvetu!
Na digitalnoj sam centrali.Da li postoji nacin da "izlistam " sve dolazne pozive?
[ Wolf @ 07.01.2003. 16:31 ] @
Kupis lovac i onda mozes da vidis ko te zove.
Mozes i da ga napravis, ja imam neku semu ali mi nije radio.

Mislim da ptt ima neku vrstu usluge da ti na kraju svakog meseca da spisak koga si zvao i ko te zvao. Ovo mozda i nije tacno, ispravite me ako gresim.
[ Gojko Vujovic @ 07.01.2003. 16:46 ] @
Da samo se obrati PTTu i reci šta je problem, reći će ti koje su opcije.
[ SuperHero @ 08.01.2003. 01:19 ] @
ili ukljuci caller id, al ne znam koliko ce ti to pomoci
;)
[ drdrksa @ 08.01.2003. 01:29 ] @
Kupi lovca, on kosta 600 dinara (na buvljaku, ali normalno radi ....) i moras da registrujes posebne usluge kod PTT-a (malo duzi postupak) i posle ces svakog meseca placati 50 dinara uz telefonsku pretplatu na ime posebnih usluga ...

I ja sam imao isti problem, ali je sada resen gore navedenom metodom ......
[ broker @ 08.01.2003. 10:23 ] @
Lovca teško da će kupiti bilo gde. To je usluga koju daje Telekom a sastoji se od toga da kada je ta opcija uključena, a zovne te uznemiravač, ti okreneš nulu (obično) i time blokiraš liniju. Pozivalac ne može da prekine vezu te je time osoblju Telekoma olakšano da ga lociraju, ako nema idenitiifikaciju.

Vi verovatno mislite na Caller ID uređaj, koji prikazuje broj pozivaoca. To uglavnom rešava probleme (i sam ga koristim) ali nemaju sve centrale tu opciju pa često identifikacija ne radi ili daje samo delimičnu informaciju. Uz to i košta, osim za vlasnike ISDN-a kojima je Caller ID usluga uključena u osnovnu cenu.
[ SuperHero @ 13.01.2003. 20:40 ] @
da bi sad mogao da koristis caller id servis na digitalnoj centrali
potrebno je da kupis caller id uredjaj kod odredjenih firmi sa kojim je
telekom sklopio ugovor ... ne znam valjda telefonija itd ..
ne moze vise na divljaka :D
[ drdrksa @ 13.01.2003. 23:35 ] @
Da, to su i meni rekli samo sto to nije tacno. Naime, nase centrale ne podrzavaju uredjaje firmi sa kojima je PTT sklopio ugovore, radi samo iskljucivo za divljacima sa buvljaka (provereno nekoliko puta).
[ Sport Billy @ 14.01.2003. 10:51 ] @
A da prebaciš sve pozive na mobilni telefon????
[ Ivan Dimkovic @ 14.01.2003. 11:05 ] @
Nije telekom ni sa kim sklopio ugovor, vec se radi o najobicnijoj burazerskoj-klasicno-balkansko-bezobrazno-lopovskoj varijanti "ja tebi ti meni" koju je verovatno smislio neki od prasecih dirkektora za vreme SPS rezima. Telekom nije drzavna agencija koja deli ateste za uredjaje.

Da je ovo normalna drzava, postojalo bi nezavnsno telo (kao sto je u USA FCC, recimo) koje bi davalo ateste i licence - tj. to telo postoji (ZJPTT) ali ga ocigledno niko ne konstatuje 2% - u tom slucaju bi se znalo koji standard Alcatel 1000 E10 podrzava i koji uredjaji kojih uvoznika imaju ZJPTT atest - i ti uredjaji bi radili i mogli bi da se kupe od bilo kog uvoznika, a ne da se pogadja i nagadja sta radi a sta ne radi sa nasim sistemima, i od koga nesto sme da se kupi da ne bi morali peri monteru da dajete 100-200 eur da pritisne par dugmica za terminalom.