[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 00:51 ] @
Iako mi je broj super sa 6 cifara, svi ga lako pamte, ima da predjem na onaj 064 za 200 dinara i da me bog vidi, pa neću ja više seljacima i lopovima da plaćam vile i letovanja.

Kako vi izdražavate sa mobtelom "operatorom"? I koliki su vam mesečni računi??
[ djricky @ 02.07.2006. 01:09 ] @
DE-DA, O-DLA-ZI!!!

hehe, jos si mlad i neukusan... ja sam to uradio jos 2002. godine...
svoje misljenje necu izreci da ne bih opeh pokrenuli raspravu koji je bolji operater...
[ EviLxxx @ 02.07.2006. 07:40 ] @
Pa sada bi trebalo da oba operatera budu priblizhno ista, poshto je drzhava vlasnik oba.
Moj zadnji rachun oko 10700 din I koristim 062 i ne rastajem se od mog 6-ocifrenog broja
[ calexx @ 02.07.2006. 11:03 ] @
Ne znam kako to uspevate, imam pripejd i postpejd kartice oba provajdera i ne sećam se da je ikada račun bio netačan. Za razgovore uglavnom koristim 064 i bel50 pošto su u to vreme slični paketi kod 063 bili nepovoljniji ali su sada tu negde. Za ostalo (SMS, GPRS i tako to) trošim MobiFun koji je i namenjen za tako nešto. Računi su uvek OK pa skoro da i ne proveravam listinge. Ne trošim mnogo, što može da se vidi prema paketima koje koristim, nije nemoguće da deru one sa skupljim. ;)
[ fucumaraxl @ 02.07.2006. 11:34 ] @
Da li su se, ovi iz Vlade, salili ili ce stvarno 063 da dobije novog
vlasnika? Ako ga dobije, mozda, krene na bolje.?
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 12:11 ] @
Citat:
fucumaraxl: Da li su se, ovi iz Vlade, salili ili ce stvarno 063 da dobije novog
vlasnika? Ako ga dobije, mozda, krene na bolje.?


E pa na svu sreću ja tog vlasnika neću ni vide...

Pazi ti kakvi su oni metnoli. Ne pošalju mi račun i još mi isključe broj zbog neplaćenog računa!?? Aloo bre ljudi šta radite to...
Što je najcrnje odem ja da proverim račun na portalu, i vidim stanje računa 6800... ja u šok momentalno. Zovem i kažem, ajde neka mi neko objasni kako 6000???
Ona zene kaze nemam pojma (!?) Pošaljem onda mejl nekom iz marketinga, i on mi kaže...pa to je račun od 1.7.2006 ??? Ja reko Srbine ovaj mesec je počeo pre dan ipo a ja imam 6000 na grbaci a platio pretprošli mesec? A on.. auuuda jeste izvinjavam se nešto nam računari pobrljavili (bez komentara da mu odgovorim...debil)... Na kraju ispade da mi oni sabrali tri meseca (od kojih sam dva platio) i stavili za račun kao 1.7.2006 što je počeo preključe...

Mislim stvarno da nisam reagovao i nemam net morao bi da platim 6000 i kusur... mamicu im njihovu lopovsku, kao naivni vamo tamo....

Ne kazem ja ni da ja MTS nešto bolji od njih, ali brate XXXXX osoba znam koji su na 064 post paid i svi se "žale" kako im niski računi dolaze. A i nekako su mi paketi povoljniji, za moje potrebe u 064.

Citat:
calexx: Za ostalo (SMS, GPRS i tako to) trošim MobiFun koji je i namenjen za tako nešto.


Ubedljivo najlošiji paket si izabrao... ja imam isto taj paket... Jel znaš da je tu minut razgovora 15 dinara? Aj zovni ti nekog hitno i objašnjavaj mu par minuta... Ja nisam mogao da verujem, da na par poziva max 2-3 minuta imam i preko 100 dinara... Strašno koliko ubijaju po ušima... A veoma često mi i on "besplatne" poruke naplate, to se dešava bar mi uzmu 20-ak poruka i naplate, samo da se ogrebu nešto.....


Daj neka dodje neki strani operator, da nam reši ove muke i patnje...
[ associate @ 02.07.2006. 13:58 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Pošaljem onda mejl nekom iz marketinga, i on mi kaže...

Od kada marketing resava korisnicka pitanja? Ti si tu nesto pomesao...
[ VRider @ 02.07.2006. 14:11 ] @
Citat:
Ne kazem ja ni da ja MTS nešto bolji od njih, ali brate XXXXX osoba znam koji su na 064 post paid i svi se "žale" kako im niski računi dolaze. A i nekako su mi paketi povoljniji, za moje potrebe u 064.

Sve je super dok imas besplatnih minuta, a kada ih nestane onda racun skace samo tako... Nebo je granica.
[ kime1 @ 02.07.2006. 14:49 ] @
Nikakvih problema nemam sa Mobtelom, jedino ne verujem u te priče da kad dođe strani operater sve će se sredi.... Tako je bila priča da u Hrvatskoj dele džabe telefone (od 200+ €), nedavno ja stvarno vidim u nekim Hrvatskim novinama jedno 20-tak reklama 1kn telefon, odem na sajt i vidim da su ove ponude koje MTS daje ipak zakon... za 1000 din dobiješ solidan telefon uz ne prevelik račun (SE 700i, x660)...

jeste da Mobtel ima lošije ponude tih paketa, ali sve ostalo je (relativno) ok
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 15:05 ] @
Citat:
associate: Od kada marketing resava korisnicka pitanja? Ti si tu nesto pomesao...


Ma nema veze kome pošaljem mejl oni redirektuju mejl i pošalju pravoj osobi da mi odgovori!

Citat:
VRider: Sve je super dok imas besplatnih minuta, a kada ih nestane onda racun skace samo tako... Nebo je granica. :)


Ma ja ni u te besplatne minute više nisam siguran :(

Na mobtelevom MobiFun paketu imaš 10 bes. min. ana nekom mts bel 100 ili 150 nisam siguran imaš sat vremena razgovora za dza svakog meseca? Mislim očajno stanje je u mobtelu... Nikakve ponude nemaju, usluge su im katastrofalne, domet da ne pričam... užas...

Koliko je pre mobtel bio vrh sada je dno dna...


Znači nepamtim kada mi je u zadnjih godinu dana stigao račun manji od 1500 din... a uvek se trudim da što manje pričam i ostalo baš da vidim za račun i uvek stigne veliki.... šta oni rade tamo sa tim inpulsima, meni zaista nije jasno, a da deru to STOJI!
[ djricky @ 02.07.2006. 15:12 ] @
ok, Deda_Mraze, raskini ugovor, idi uzmi 065 karticu, i dosta vise patetike, nije ovo MadZone
[ meda011 @ 02.07.2006. 15:15 ] @
>
kod nas (06x) 12e za telefon i naredna 24 meseca po 10e svakog meseca za
pretplatu i ne izadje puno cca 250e, a telefon posle 2 godine ne vredi vise
od 50-tak evra
[ associate @ 02.07.2006. 15:21 ] @
Citat:
Deda_Mraz:Ma nema veze kome pošaljem mejl oni redirektuju mejl i pošalju pravoj osobi da mi odgovori!

Bitno je, zato sto na osnovu toga mozemo da sagledamo tvoju i njihovu stranu. Ako ti ni ne znas koga si kontaktirao, kako onda bilo ko da shvati tvoju kritiku i situaciju kao ozbiljnu. Upravom takvom "sitnicom", svi tvoji komentari padaju u vodu.
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 15:45 ] @
Pa ne padaju u vodu jer mi je telefon na firmu tako da sam biznis korisnik i moraju da mi ližu noge ako hoće da ostanem kod njih, kapiraš
Inače sa mejl adrese o "stanju računa" mi je dogovoreno, i ajde sada nemojte se hvatati za gluposti!

Citat:
djricky: ok, Deda_Mraze, raskini ugovor, idi uzmi 065 karticu, i dosta vise patetike, nije ovo MadZone


Ko mi kaže....
[ calexx @ 02.07.2006. 15:57 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Ubedljivo najlošiji paket si izabrao... ja imam isto taj paket... Jel znaš da je tu minut razgovora 15 dinara? Aj zovni ti nekog hitno i objašnjavaj mu par minuta...
Paket sam namenski uzeo, tada je GPRS bio besplatan a nije radio telnet sa 064 pa sam malo proučio 063 pakete i izabrao ovaj. Ne odjavljujem ga, ne znam šta je loše u paketu u kome za 118 dinara dobijem 10 minuta poziva na 062/3, 100 SMS poruka i 5 sati Euneta (koji mi ipak poslednjih meseci propadaju). ;) Čak sam i sestriću uzeo isti paket, ja mu platim 118 i iskoristim tih 5 sati a on ima za dž 10 minuta i 100 SMS poruka.
Citat:
Deda_Mraz: Na mobtelevom MobiFun paketu imaš 10 bes. min. ana nekom mts bel 100 ili 150 nisam siguran imaš sat vremena razgovora za dza svakog meseca?
Nekada je MTS imao bolje pakete ali je pre mislim godinu ili malo više i Mobtel ponudio pakete koji su skoro potpuno isti. Te bel 100 ili 150 pakete plaćaš, nisu oni za dž a i na 063 imaš slične.
Citat:
meda011: >
kod nas (06x) 12e za telefon i naredna 24 meseca po 10e svakog meseca za
pretplatu i ne izadje puno cca 250e, a telefon posle 2 godine ne vredi vise
od 50-tak evra
Ovo bi bilo tačno kada bi davao tih 12e za telefon i posle plaćao 24 meseca po 10e. Ipak nije tako, tih 24 meseca imaš pretplatu tj više besplatnih minuta no što realno platiš. To se ne isplati samo onima koji dopunu od 250 troše pola godine. Ja recimo trošim najmanji bel paket i mesečno za 354 dinara imam 50 minuta (tj 40+10) razgovora i 50 SMS poruka. Koliko ovo košta na pripejdu?
[ associate @ 02.07.2006. 16:03 ] @
Tesko da je to glupost. Ako ti ne znas osnovne stvari... kome se obracas i od koga dobijas odgovor... Ali marketing????? Gde njih nadje?!?!!?! Odgovoreno ti je sa service ili portal.

Na to si mogao da im pises i bez logovanja na portal, a kada si vec bio na njemu, mogao si jos 5. da pogledas svoj racun. :)

E vidis, tako kad lupis, onda svaka kritika pada u vodu. ;)
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 17:07 ] @
Nasao sam ih jer su jedino oni bili on line... ajde brate ne smaraj me vise...

[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 02.07.2006. u 20:09 GMT+1]
[ associate @ 02.07.2006. 18:12 ] @
Brate mili, zar ne vidis da nas ti smaras ovde svojim glupostima? Zabrljas i onda su ti drugi krivi. Nemoj da se nerviras sto si ispao ovca i sto si sam sebi skocio u usta. Ispalio si se, sta da se radi.
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 19:01 ] @
Ajde idi radi nešto korisno...
ja sam pitao za iskustva drugih...

Ovca si sam!
[ associate @ 02.07.2006. 19:25 ] @
Opet si se iznervirao? Ali nemas potrebe, pogresio si i Boze moj.

[Ovu poruku je menjao associate dana 02.07.2006. u 20:39 GMT+1]
[ Iksi @ 02.07.2006. 20:35 ] @
navijamo za telefoniku
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 20:56 ] @
[huge_IGNORE]ass(hool)ociate[/huge_IGNORE]

Citat:
Iksi: navijamo za telefoniku


navijamo za bilo koga samo da dodju
[ associate @ 02.07.2006. 21:13 ] @
Tesko da ce Telefonica da dodje. Svejedno, bilo ko da dodje, nece bitnije uticati na mentalitet korisnika.
[ Iksi @ 02.07.2006. 21:31 ] @
na mts-u i ne bas.. Ja placam oko 800 din mesecno i imam bel 50 i sasvim mi
odgovara nisam nikad imao problema...
[ Davor Vlajkovic @ 02.07.2006. 22:39 ] @
@Deda_Mraz

Okej, obnarodovao si prelazak jednog nepismenog "biznis" korisnika mobilne telefonije na konkurentsku mrežu (koja je, FYI, takođe u većinskom vlasništvu države Srbije :)

Možeš li sada da se vratiš svojim redovnim (ne)aktivnostima, a.k.a. džabalebarenju i prosipanju šupljeg u prazno?
[ Iksi @ 02.07.2006. 23:35 ] @
upravo tako.. Jedina mana mts-a je sto nema nesto poput mobi juniora...
paket je zaaaakoooon
[ Iksi @ 02.07.2006. 23:38 ] @
bez bredjanje momci :)))
[ Iksi @ 02.07.2006. 23:38 ] @
cekaj brate. U cemu je problem. Zvao je teh. podrsku ovi su ga u nedostatku
boljih resenja uputili na marketing on je zvao marketing i na kraju nekako
sredio celu stvar... Meni ovo ne lici na njegovu gresku i neznanje vec na to
da je kontaktirao prvog koga je mogao.
[ Deda_Mraz @ 02.07.2006. 23:50 ] @
Upravo tako.... mislim ja sam se zeznuo... što sam na početku odmah poslao mejl marketignu jer su jedino oni bili online tada, zatim sam zvao podršku pa na kraju poslao mejl odgovarajućim licima, jer su tada i oni bili on line.

A vi što prozivate možete samo da se..... čučnete
Molio bi moderatora da pobriše ove poslovne ljude koji rade po ceo dan a nas dzabalebaroše da ostavi na miru

Iksi nemoj se nerviraš, naviki ovde ljudi da pljuju po svima i da budu nadrkani 24/7 ko im je kriv kada im mladost ispred spektruma osta'

Inače šta ti misliš koji bi operator možda došao kod nas????
[ agasoft @ 03.07.2006. 00:13 ] @
> Pa meni su računi taman toliko koliko potrošim. Listing u ruke, pa svaki
dan, a ako se nešto desi, nepredviđeno, reklamacija. međutim, sada mi je
broj van rada, mojom krivicom. Mobtel se daleko pokvario, što je u extremnom
interesu drage nam države, kako bi svi prešli na MTS. Živela prodaja mobtela
bilo kome!!!!!!!!!!
[ Dejan Krstic @ 03.07.2006. 00:17 ] @
Dvoumio sam se da li da obrisem ovu temu ili da se upustim u diskusiju sa nevaspitanim adolescentom ali evo ipak da napisem nekoliko stvari.

0. Sve ove uvrede i klevete koje si ovde izneo mogu da prodju potpuno neopazeno sa jedne strane a opet sa druge strane ne bi me uopste iznenadilo kada bi Mobtel nasao za shodno da podnese neku tuzbu za klevetu. A ti pri tom iznosis optuzbe u ime firme ciji nisi vlasnik uopste.


1. First things first. Naziv teme.

Naveo si da hoces da raskines ugovor na kraju meseca. Ok, samo si nam pokazao koliko ne znas kako se kod Mobtela naplacuje pretplata. Pretplata se naplacuje linearno odnosno da si juce raskinuo ugovor pretplata bi ti bila naplacena samo za jedan dan odnosno oko 3 dinara.

2. Nije ti stigao racun.

Ok, i? Ako ti racun nije stigao onda treba da se informises o iznosu istog i izvrsis uplatu. Kao sto i sam veoma dobro znas, mozes od CC-a da trazis da ti posalju kopiju racuna jer firme moraju da pravdaju svaki nalog za prenos.

Pretpostavljam da ugovor nisi procitao (kao sto verovatno i nista drugo nisi procitao)

Clan 19.
MOBTEL nije odgovoran ukoliko preduzece, kome je poverena dostava racuna,
blagovremeno ne dostavi Pretplatniku racun za izvrsene usluge GSM mreze.
Pretplatnik se obavezuje da odmah po isteku uobicajenog perioda za prijem
mesecnog racuna obavesti MOBTEL o izostanku racuna i zatrazi duplikat racuna ili
obavestenje o visini racuna.
Pretplatnik je duzan da, najkasnije do datuma naznacenog na racunu za koriscenja
usluga u prethodnom obracunskom periodu izmiri svoje obaveze, nakon koga se
zaracunava zakonom propisana zatezna kamata za zakasnele uplate. U slucaju
neblagovremenog izmirenja obaveze, MOBTEL ce pretplatnicki broj privremeno
iskljuciti iz mreze.
Za ponovno ukljucenje pretplatnickog broja u mrezu naplacuje se posebna naknada
po vazecem Cenovniku MOBTEL-a.

3. 6800 dinara.

Mobtelovi racuni su prikazani kao zbir racuna za mesec za koji je racun fakturisan i svih eventualnih prethodnih dugovanja. Na racunu postoji stavka "Ukupna mesecna naknada" i "Prethodni saldo". Tebi se na racunu pojavio prethodni saldo jer racun za Maj nisi platio na vreme odnosno nije na Mobtelovom racunu se taj novac nije pojavio do momenta izrade racuna za Jun (01.07 odnosno juce). To sto si ti mozda platio 29-og za Mobtel nista ne znaci sve do onog momenta dok se to ne pojavi na racunu a to moze biti i sutra a mozda cak i u utorak. U svakom slucaju kada se to bude desilo tvoj trenutni dug ce biti manji za iznos prethodnog salda.

4. "Ja reko Srbine"

Ti si njima rekao "Srbine". Jel to uobicajena poslovna komunikacija u "tvojoj" firmi ili tako komuniciras samo sa Mobtelom?

5. Sabrali ti tri meseca

Apsolutno je nemoguce da ti je neko sabrao racun za april. Kao sto sam vec rekao, svaki racun sadrzi stavku prethodni saldo i da se kojim slucajem desilo da racun za april nije bio proknjizen u vreme izrade racuna za maj to bi ti se jos tada pojavilo na majskom racunu. Nije moguce da nesto u maju bude proknjizeno a da u junu ne bude. Znaci: lazes.

6. MobiFun

Koristis MobiFun za potrebe firme? Jel ti taj broj koristis u privatne ili poslovne svrhe?

A kazes i da ti besplatne poruke naplacuju. Ja bih te samo zamolio da ponovo procitas stavku 0. Ukoliko ti je naplaceno nesto sto ne bi trebalo da bude naplaceno onda postoji jasna procedura kako se ti problemi resavaju. Procitaj ugovor.

7. Marketing ti je odgovorio

Da li ti znas sta znaci rec "marketing"?

8. MobiFun VS BEL 100

Don't mix frogs and grandmothers.

Da li si ti svestan koliko nemas pojma sta pricas? Istina je da BEL 100 ima mnogo vise besplatnih minuta ali da li si primetio koja je razlika u ceni pretplate? Pretpostavljam da do tog dela jos nisi stigao.

9. Istorija visine racuna

Kazes da ne pamtis (ili "nepamtis") kada ti je racun bio manji od 1500 dinara. Ok, i? Da li je neko iz Mobtela odgovoran za nacin na koji ti koristis svoj telefon? Apsolutno niko ne utice na to da ti koristis telefon vise ili manje sem tebe samog. Ako ti nije jasno zasto je racun toliki a ti lepo uzmi listing pa saberi. Mada mi opet nije jasno zasto se postavlja pitanje oko 1500 dinara ako je firma u pitanju.

10. Impulsi

Spominjes nekakve impulse. Pretpostavljam da jos uvek ne znas da se u mobilnoj telefoniji ne koriste impulsni intervali vecse tarifiranje vrsi po efektivnom trajanju razgovora u sekundama.

A to da tebi "nije jasno sta oni rade" - tu se slazemo. Tebi nista nije jasno.

11. Biznis korisnik

Ovaj deo me je tako nasmejao da ne mogu da ti opisem. Moraju da ti lizu noge? Mnogo gledas filmove. Ti si sa svojih 1500 dinara mesecno Mobtelu bitan kao sto je Merkatoru bitan neko ko udje u njihov hipermarket i kupi kutiju sibica a pritom je nevidjeno nevaspitan.

12. Mejl adresa "o stanju racuna"

Sta ti je to? Da li ti shvatas koliko ta izjava nema veze sa vezom? Kakva je to mejl adresa o stanju racuna? Covek te pita za email adresu a ti ne umes da odgovoris.

13. On-line

Nasao si "ih" jer su jedino "oni" bili on line. Da mi je samo koga si to i gde nasao. A pogotovo me interesuje kako si znao ko je online i na cemu je bio online?

14. Mnogo si bre nevaspitan...

Mislim da bi trebao malo da naucis kako se komunicira u poslovnom svetu ako vec zamisljas da imas firmu u svom vlasnistvu. Ok, kapiram ja da si se ti juce ispilio i da hoces da se dokazujes i sve to ali... spusti se malo na zemlju. Takvim stavom apsolutno nista neces postici.
[ associate @ 03.07.2006. 00:23 ] @
Citat:
Deda_Mraz: mislim ja sam se zeznuo...

Konacno. Vidis kako mozes.
[ kime1 @ 03.07.2006. 00:33 ] @
pa naravno da su ti veliki računi ako koristiš mobifun, paketi kod MTS-a nisu ništa povoljniji od paketa kod Mobtela, osim možda bel 400, ali mislim da su i u Mobtelu uveli isti....

kad ljudi počnu da komentarišu ponude telefona tipa : impulsi za dve godine me koštaju toliko, a telefon posle dve godine vredi toliko.... i to masovno - pa šta treba neko drugi da pokrije troškove pada cena telefona i računa, odnosno ako kupiš telefon u prodavnici (koji mahom nije original) - zar ga dobiješ po ceni posle dve godine i da li oni plaćaju račune??

Kao kad bi uzeo auto na lizing i onda računao, da, on će vredeti za 5 god 40-50% a za to vreme ću potrošiti x litara goriva, tako da više se isplati uzeti za keš...

inače u okolnim zemljama su cene po minutu skuplje, tako da nemojte očekivati čuda od novog vlasnika (u Hrvatskoj impulsi 2,5x, gprs 10x ), pa tada ima računa za razne ugovore ...

Ko veruje da strane kompanije rade za nešto drugo osim za profit, novac koji ulože verovatno očekuju da im se vrati za 5-10 god )...
[ Dejan Krstic @ 04.07.2006. 08:09 ] @
Dakle,

Ako imate neki problem koji nije vezan za ovu temu, izvolite pa otvorite novu temu.

Sve poruke koje nemaju veze sa ovom temom bice obrisane bez ikakvih obrazlozenja ili komentara.

Zalbe na rad moderatora mozete uputiti na raznim mestima ali ova tema definitivno nije mesto za takve zalbe.
[ renne @ 07.07.2006. 19:30 ] @
Ja sam 9 (devet) godina pretplatnik 063 i samo jednom sam imao problem sa racunom, koji je u najkracem roku bio ispravljen (cak se i @Dejan Krstic ponudio da pomogne)
[ Dejan Krstic @ 07.07.2006. 22:56 ] @
A zasto "cak"? Sad ja ispade neko strasilo ovde :)

Pa ja sam ovde uvek hteo da pomognem kada se javi neko sa konkretnim problemom. Samo takvih je malo. Uglavnom dodju galamdzije koji prosipaju neku bez veze pricu kod koje su argumenti i psovke u ogromnoj disproporciji (u korist psovki, naravno).

Evo, uzmimo na primer ovu temu. Ovde niko coveku ne moze da pomogne jer je izneo gomilu lazi. Prosto i jednostavno. I naravno, posle moje poruke vise se ni jednom nije oglasio. Ni jedan komentar na moju poruku. Ni jedan odgovor na bilo koju od 13-14 tacaka u mojoj poruci. I niko od ovih njegovih drugara galamdzija koji su mu se pridruzili na ovoj temi nije dodao bilo kakav argument sem nekog uzvika "lopovi" i slicno. Ali ja se ne cudim. Tako je uvek. Kad god se nekom galamdziji odgovori argumentima on se vise nikad ne javi na toj temi. Ako si pratio ove forume onda ti je jasno o cemu pricam.

Valjda je u narodu jos uvek aktivno ono verovanje da telekomunikacione kompanije kradu. Kao, sedi tamo kod njih neki lik i onako od oka pise racune. "Aha... ovom cemo ovog meseca malo vise..... a ovom cemo malo manje....". Ali ja ne mogu da verujem da i dalje postoji toliko ljudi koji tako pricaju neke stvari bez dva grama argumenata (kod mene u kraju se to kaze: lupetaju) i da se onda na sve to pojave drugi koji ih podrzavaju svim srcem iako nisu ni culi sta ovi imaju da kazu i koji su njihovi argumenti. Evo na ovoj temi sam obrisao gomilu poruka gde se podrzava autor teme i gde se mobtel naziva lopovskom firmom iako autor nije izneo ni jedan jedini ispravan argument. Naravno, ni jedan jedini argument nisam video ni kod ostalih galamdzija. Ne mogu da verujem da ti ljudi nikad nisu culi za listing, za reklamacije, za ugovore... i slicno. Npr, neko se zalio da je mobtel bez prethodne saglasnosti korisnika izmenio uslove koriscenja svojih usluga. Pa na to ima pravo jer to pise u ugovoru!!! Ne kapiram sta je tu sporno. Ne mozes firmu nazivati lopovskom samo zato sto ne umes da procitas ugovor.

Evo, ja sad pozivam sve te koji se zale da sam im bez razloga brisao poruke, nek napisu tacno kada ih je Mobtel i na koji nacin pokrao? Dakle, detaljan opis? I bez onih gluposti tipa "aaaaaaaaaaaaaaa, ja imam musku tetku od strine koja radi u posti pa mi je ona rekla bla bla truc...."

Danas na Mobtelovom forumu procitah izjavu jednog korisnika da se korisnicima koji su pretplatnici duze od cetiri godine uplate brze rasknjizavaju. Kad se nisam prevrnuo... Samo me interesuje odakle ljudima takve informacije.

A da... pozivam i autora ove teme da kaze nesto. Nije lepo sad da pobegne :)

Uhh.... hteo sam jos nesto.... al zaboravih........ idem da spavam... sutra cu :)
[ agasoft @ 07.07.2006. 23:34 ] @
neverovatno je da te ovde podržavam. Da jesi u pravu, jesi. da ima
lopovluka, ima. sami primeri, provera stanja i pozivi call centru se
naplaćuju, šti se u svetu naplacuje 1% operatera. imam pravo da tako mislim.
[ Zoran Milovanovic @ 08.07.2006. 00:09 ] @
Sto se tice naplacivanje Call Centra, uz njih sam. Veoma su ljubazni, kulturni, fini, jednostavno ti je milina da popricas sa njima. Uvek su slobodni kada ih pozoves i sl. tome. Tako da mi nije zao da dam 10din. za to.

p.s. Pogledaj MTS, pozovi njih ako ti se jave pre 20 minuta ti si srecnik, a o njihovoj usluzi, nemojmo nisu ni blizu Mobtelu.
2.p.s. Koja provera stanja se naplacuje? *121#? A za postpaid imas preko wapa, a imas i preko portala.

Toliko od mene.
[ Dejan Krstic @ 08.07.2006. 09:51 ] @
Citat:
agasoft: imam pravo da tako mislim.


Nije sporno. Ti imas pravo da mislis i da je danas ponedeljak.

Ja ipak mislim da ti (a i jos neki ovde) treba prvo da naucis sta znaci rec "lopov". Ne mozes nekog ko naplacuje svoje usluge onako kako hoce da nazivas lopovom. Na stranu to sto se za to krivicno moze odgovarati.

Da nije i onaj seljak na zelenjaku sto prodaje jabuke skuplje od seljaka na tezgi pored njega lopov jer su jabuke kod njega skuplje?

Svasta... uzmi ti Vujakliju pa procesljaj malo rec "lopov".
[ renne @ 08.07.2006. 11:58 ] @
ma jiok more, kakvo crno strasilo :)

Napisao sam "cak" da bih naglasio da si bio u konkretnom slucaju vrlo rad i spreman da pomognes

pozdrav
[ Deda_Mraz @ 08.07.2006. 13:29 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Evo, uzmimo na primer ovu temu. Ovde niko coveku ne moze da pomogne jer je izneo gomilu lazi. Prosto i jednostavno. I naravno, posle moje poruke vise se ni jednom nije oglasio. Ni jedan komentar na moju poruku.


Pa kada budeš prestao da brišeš moje i ostale poruke možda te i "neko" shvati ozbiljno, ali dok god ispravljaš poruke kako tebi najbolje odgovaraju... samo si još jedan u nizu moderatora!

Uživaj Dejane Krstiću u svom forumu, ja se više ovde neću javljati, hteo da čujem druga iskustva a ne mogu ni poruku da napišem da mi je ovaj ne izbriše!
[ Dejan Krstic @ 08.07.2006. 16:12 ] @
Dakle, upravo ono o cemu sam pisao sinoc. Nema on ni jedan jedini argument i jedino sto moze da kaze je da se po ovoj temi vise nece javljati. Xixi :) Pa naravno da se neces javljati kad nemas sta da kazes. Ni ja jednu od onih 15 tacaka u mom izlaganju nisi imao ni komentar ni odgovor.

A to da ja brisem poruke... kao sto sam vec napisao, sve poruke koje ne sadrze ni jedan jedini argument vec cisto lupetanje odnosno pricu na pamet se brisu.
[ Iksi @ 09.07.2006. 17:06 ] @
ok.. vidi ovako prijatelju.
u poruci si naveo da treba da procitam ugovor. Ok procitao sam ga ja ali
recimo mts uvek obavesti korisnike u napred sta ce se desiti sa cenama ili o
novim uslugama dok to mobtel nije uradio i tog meseca je stigao ogroman broj
reklamacija...
na kraju mi je covek iz mobtela rekao da racun mora da se plati ali da je to
njihova hreska ali da to nikom ne govorim da mi je rekao jer moze imati
problema... Samo zbog toga nemogu da pominjem njegovo ime. i od tad zbogom
mobtel... mts is the best.
[ Dejan Krstic @ 09.07.2006. 17:13 ] @
Aha, a koji je problem tacno u pitanju? Ok, ako neces da kazes kako se lik zove, nema veze. Ali reci sta se tacno desilo?
[ Iksi @ 10.07.2006. 10:41 ] @
nista... koristio sam tu opciju tri sekunde besplatno bas preterano drugar i
ja smo caskali tako sto smo prekidali vezu na po 3 sec hehe ali su nas onda
ovi iz mobtela zavrnuli zesto. Mislim nije frka u tome sto je promenjen
cenovnik odnosno to ukinuto vec sto korisnici nisu obavesteni o tome. Tako
je meni za taj mesec 2000 godine stigao racun 6000 din sto je u to vreme
bilo mnooogo.
[ Dejan Krstic @ 10.07.2006. 13:12 ] @
Ja zaista nemam reci na ovo...

6000 dinara tako sto si "telefonirao" na tri sekunde...

Ne ne... ja sam mislio da sam svasta cuo... ali priznajem da sam posle ovoga ostao bez teksta.
[ renne @ 10.07.2006. 14:28 ] @
Uh, to stvarno mora da je bolelo
[ Ronald @ 11.07.2006. 16:43 ] @
Citat:
Iksi: nista... koristio sam tu opciju tri sekunde besplatno bas preterano drugar i
ja smo caskali tako sto smo prekidali vezu na po 3 sec hehe ali su nas onda
ovi iz mobtela zavrnuli zesto. Mislim nije frka u tome sto je promenjen
cenovnik odnosno to ukinuto vec sto korisnici nisu obavesteni o tome. Tako
je meni za taj mesec 2000 godine stigao racun 6000 din sto je u to vreme
bilo mnooogo.


He,He, He...sta sve necu cuti zanimljivo ovde na forumu:-)) Iksi, kako si uspevao da pricas tako na 3 sekunde svaka ti cast...Pa ti si izgleda hteo da zavrnes Mobtel a ono ispalo suprotno oni zavrnuli tebe za 6000,:-)) da si znao onu staru izreku , "ne kradi u lopovskoj kuci" :-)) ne bi naseo za 6000 din. Ha, Ha...Iskreno nemas prava da se ljutis...zeznuli te, sta ces , cuti i trpi....Verovatno je tada tarifni sistem bio zaokruzivanje na celi minut....Ljudi su ti lepo pricali preko reklama , SLOBODNO RAZGOVARAJTE a ti neces da slusas .......:-)) Salim se naravno...

Pozdrav
[ Dejan Krstic @ 11.07.2006. 21:40 ] @
Jeste, tada je bilo zaokruzivanje na minut ali opet to je mnogo "telefoniranja"...

To mi nekako lici na ove likove sa CG tablama... hteli da zavrnu drzavu pa se sad bune kad je drzava zavrnula njih a nije im najavila :)
[ Iksi @ 11.07.2006. 23:12 ] @
dalisting je bio na 15 stranica i sve tarifirano po minut a pri tom
imaibrojeva koje nikad u zivotu nisam pozvao nije mi jasno sta se to desilo.
[ Iksi @ 11.07.2006. 23:13 ] @
ahaa... jakooo... Zanimljivo je da nisam cuo da je neko ikada imao slicnu
frku u telekomu osim mog drugara koji je isao u crnu goru pa se ispalio nije
znao da su poceli da naplacuju grps u romingu...
[ cume @ 15.07.2006. 11:17 ] @
Citat:
Iksi: ahaa... jakooo... Zanimljivo je da nisam cuo da je neko ikada imao slicnu
frku u telekomu osim mog drugara koji je isao u crnu goru pa se ispalio nije
znao da su poceli da naplacuju grps u romingu...


Ja nikada nisam čuo da je neko imao sličnu situaciju.
Kakav smo narod...kad je džaba i sirće je slatko...
Ko oni penzioneri što su od 6 ujutro pravili redove ispred EPS-a da uzmu fraj majice sa natpisom "Ja se plašim mraka"...... strašno.