[ Nemanja Avramović @ 02.07.2006. 12:20 ] @
Ovako, prvo da se ogradim: Svi korisnici su se dobrovoljno prijavili za newsletter na mom sajtu, dakle saglasili su se da povremeno dobiju neke novosti sa mog sajta na njihov e-mail. Podigao sam e-mail server kući, uzeo program za slanje newsletter-a (Advanced Emailer) i radi testa poslao sam test e-mail na dve adrese čiji je vlasnik jedan moj ortak (u dogovoru sa njim, naravno), jedna je na GMail-u a druga, čini mi se, na eunet-u i na treću, svoju GMail adresu. Kao adresu pošiljaoca sam napisao adresu sa mog domena (ja@moj_domen.info) i poslao mail. GMail me je prepoznao kao spamera (verovatno zato što se moj_domen.info ne nalazi na mojoj IP adresi: 195.252.99.x, a eunet me je (verovatno iz istog razloga) odmah prijavio spamcop-u pa sam bio banovan od strane istog 24 sata. Onda sam probao da, kao odlaznu adresu, stavim [email protected] (ovaj put bez eunet-ove adrese) međutim GMail me je opet prepoznao kao spam. Pretpostavljam da je to zato što moja IP nema reverse DNS a malo je čudno da iza @ ide IP adresa, zar ne?
Dakle, pitanje je kako slati newsletter? Jedino da probam sa nekom skriptom sa svog sajta da šaljem ali ne znam koliko bi to trajalo kad broj "pretplatnika" počne da raste?

Pozdrav
[ McKracken @ 02.07.2006. 16:58 ] @
1. Advanced Emailer je 99% ostavio potpis u porukama i zbog toga si banovan

2. Koristi AWEBER ili neki slican servis da pravis double-optin liste gde neces imati problema sa spamom