[ random @ 03.07.2006. 01:13 ] @
MSN blokira sve poruke koje sadrže "download.php" ili "gallery.php" (verovatno i još neke ključne reči). Poruke se "tiho" odbacuju bez obaveštavanja korisnika da je poruka blokirana.

http://virtuelvis.com/archives...rosoft-censoring-msn-messenger
[ Zoran Milovanovic @ 03.07.2006. 08:28 ] @
Citat:
Poruke se "tiho" odbacuju bez obaveštavanja korisnika da je poruka blokirana.


Zar je to zaista moguce? Mislim razumem da je moguce, ali mi je jako nelogicno.
[ Danilo Cvjeticanin @ 03.07.2006. 08:31 ] @
Koja je svrha?
[ random @ 03.07.2006. 11:55 ] @
According to communications director of MSN Sweden, Jessica Börjel, this is being done to protect users against exploits and worms spreading through the MSN Messenger service.
[ Deda_Mraz @ 03.07.2006. 14:48 ] @
Koja glupost čoveče

Ajde razumem na nekim irc serverima, ili forumima da se cenzuriše.. ali da ti cenzurise privatni chat... to mi nikako ne ide u glavu!
[ random @ 04.07.2006. 16:58 ] @
Imaj u vidu i sledeće: ako neko cenzuriše tvoj "privatni" chat, samim tim znači da ga i prisluškuje. Tako dolazimo do pitanja: koliko taj "privatni" chat preko MSN-a može da bude zaista privatan?

Doduše, činjenica da makar MSN, ICQ i AIM prisluškuju chatove korisnika i koriste ih u komercijalne svrhe je davno poznata stvar (videti starije teme).

[Ovu poruku je menjao random dana 04.07.2006. u 18:14 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 04.07.2006. 18:57 ] @
Aham, to nisam znao, jer me nije ni interesovalo.


p.s. Sada shvatam zasto je tebi plan da svi Srbi budu na Jabber-u do 2007. god. (cini mi se) :))
[ Deda_Mraz @ 05.07.2006. 11:01 ] @
Citat:
random: Imaj u vidu i sledeće: ako neko cenzuriše tvoj "privatni" chat, samim tim znači da ga i prisluškuje. Tako dolazimo do pitanja: koliko taj "privatni" chat preko MSN-a može da bude zaista privatan?


Eto ti odgovor na pitanje o cenzuri :(

Zato treba koristiti alternativnije metode... irc recimo :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.07.2006. 11:12 ] @
Ovo je meni skroz bezveze. Najbolje resenje je na ircu jer moze da se koristi ssl, a ovo ostalo je uzas. Naravno danas da imaju i alati sa pgp-om tj dodaci za messengere pa je i to neki vid sigurnosti, ali danas nista nije sigurno. Ovo je totalno glupav korak MSN-a.
[ Fuzz @ 05.07.2006. 13:31 ] @
Sve su iritantniji...
[ Shadowed @ 05.07.2006. 15:03 ] @
@Deda_Mraz, na irc-u ne mozes imati IM baziran na kontaktima ili bar ne bez prilicno maltretiranja.

@Danilo Cvjeticanin. SSL nema nikakve veze, jer je to samo kripcija izmedju tebe i servera ali i dalje server zna sta saljes. SSL mozes koristiti i na jabber-u, a takodje i PGP enkripciju (sto donosi nemogucnost servera da vidi sadrzaj poruke).
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.07.2006. 18:09 ] @
Pa dobro, ali opet je sigurnije nego clean chat ;)
[ Deda_Mraz @ 06.07.2006. 11:30 ] @
Citat:
Shadowed: @Deda_Mraz, na irc-u ne mozes imati IM baziran na kontaktima ili bar ne bez prilicno maltretiranja.


Naravno, ali bolje i to nego MSN zar ne? Ili mozda jabber ili neki drugo oblik NE M$-ov proizvod...
[ Ivan.Markovic @ 06.07.2006. 11:47 ] @
Skype ;)
[ random @ 06.07.2006. 12:11 ] @
Nema neke bitne razlike između Skype-a i MSN-a. Ne možeš da podigneš svoj privatni Skype server, zar ne? Takođe ne možeš da pričaš sa ne-Skype korisnicima, zar ne? Sve je to kesa...

Ipak je trenutno Jabber/XMPP (i IM sistemi na njemu izgrađeni, tipa Google Talk) jedino prihvatljivo IM rešenje. Omogućuje onoliko privatnosti koliko čovek želi, i takođe, za razliku od MSN, Skype, ICQ i sl., zaista omogućuje univerzalnu komunikaciju.

[Ovu poruku je menjao random dana 06.07.2006. u 13:25 GMT+1]
[ Deda_Mraz @ 06.07.2006. 15:10 ] @
Ali i dalje ne mogu da poverujem u vest (mislim pročitao sam sve to stoji) da je Microsoft javno objavio da se takve poruke cenzurišu...
Mislim zar time ne "štete" svom ugledu (kao da mogu da štete)!?
[ Goran Mijailovic @ 06.07.2006. 15:55 ] @
Citat:
MSN blokira sve poruke koje sadrže "download.php" ili "gallery.php" (verovatno i još neke ključne reči). Poruke se "tiho" odbacuju bez obaveštavanja korisnika da je poruka blokirana.


Ok mislim da je najjednostavnije da se proba da se posalje ova recenica nekome na msn a da taj potvrdi da li je stiglo ili ne.
Ja probah izgleda da ne stize.
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.07.2006. 18:00 ] @
Cenzurise ili ne, koristimo ga i sigurno cemo ga koristiti. Tako da...
[ mrkidivx @ 06.07.2006. 19:29 ] @
Kako ko...
[ random @ 10.07.2006. 20:45 ] @
Stvarno... Sve je stvar izbora. Ja ga svakako nikad neću koristiti, ima mnogo boljih alternativa.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.07.2006. 21:25 ] @
Evo iz mog iskustva, jos uvek imam par kontakata na MSN-u (jabber transport), ali sam do sad tacno 6 ljudi ubedio da predju na jabber, i da tako komuniciram sa njima, najveci problem je sto MSN (sada windows live messenger), dolazi uz windows, i po defaultu je ukljucen, stoji mali coveculjak pored sata...

I sad neki John Doe, kaze, gle ovo, daj da vidim sta je to, i odma wizard da otvori acc na msn-u. Nisam koristio windows u skorije vreme, ali moracu da pogledam da li i u SP2 to tako stoji.

Zato mnogo ljudi koristi MSN kao i M$ Internet Explorer, iako definitivno ima i na jednom i na drugom polju boljih alternativa...

A to sto cenzurisu poruke nije nista novo, pa jedan od najvecih domacih IRC servera filtrira takodje u privatnom chat-u sve poruke koje sadrze reci http ili www, a korisnik dobija poruku Message to ***** blocked (spam / advertsing).
[ Zoran Milovanovic @ 11.07.2006. 01:02 ] @
@Slobodan Milivojevic
Jesi li i mene racunao u tih 6 coveca ;)
[ random @ 11.07.2006. 01:54 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Zato mnogo ljudi koristi MSN kao i M$ Internet Explorer, iako definitivno ima i na jednom i na drugom polju boljih alternativa...


S tim što je ugrađivanje klijenta za zatvoren IM servis u Windows čak po meni i opasnije nego ugrađivanje browsera, jer stvara tzv. "network effect" -- novopečeni IM korisnici će koristiti ono što već koriste njihovi prijatelji. Kod browsera ipak svako može individualno da se opredeli -- ako npr. ja ne znam za bolje pa koristim IE, to ne utiče direktno ni na koga drugog osim mene.
[ Backy @ 06.08.2006. 12:09 ] @
počeli su da filtriraju sve linkove koji sadrže upitnik i/ili ampersend