[ Man-Wolf @ 03.07.2006. 12:13 ] @
Imam problem sa vec navedenim modelom telefona. Pre odredjenog vremena, poceo je s' vremena na vreme da gubi mrezu, ali se ona nakon odredjenog vremena vracala. Ipak, sve to je kulminiralo tako sto vise uopste ne moze da nadje mrezu ( nema dometa ). Naravno, prvo sto sam pomislio - antena nesto nije u redu, otvorio sam gornji poklopac ( iznad baterije ) i pretpostavio sam da je to antena ( onaj splet metalnih plocica ) ... E sad, on mi nesto mnogo cudno izgleda, jedan deo je skroz zlatan ( ili bakarni, ne znam stvarno ), a drugi deo ko da je zardjao nekako ( ima neku tamno braon boju ). Takodje, izgleda kao da su prekinuta ta dva dela, jer je izmedju tog zlatnog ( bakarnog ) i tog "zardjalog" samo obican metal .... Jel ima neko ideju sta da probam ??

Ako treba, postavicu i sliku da vidite kako sve to izgleda :-)

Unapred Zahvalan,

Mihailo Joksimovic
[ servishalo @ 03.07.2006. 20:17 ] @
Resenje:
-RTC(70%)-odgovara samo sa ovog tipa i modela telefona!
-CPU(30%)-odgovara samo sa ovog tipa i modela telefona, ali oprezno sa temeperaturom zagrevanja istog!!!
Pozdrav
[ Man-Wolf @ 03.07.2006. 20:52 ] @
@servishalo, hvala ti na brzom odgovoru, ali nisam uopste struchan u toj oblasti ... Da li bi mogao malo da mi pojasnis sta si mislio pod time sto si naveo ( RTC, CPU ) ??

Hvala u svakom slucaju ! :-)
[ oldwulf @ 03.07.2006. 22:13 ] @
Ne vjerujem da ces uspjesno rijesiti problem ako nemas osnovnog predznanja.Nemoj misliti da te obeshrabrujem ali to je posao za neki servis a tu se vec postavlja pitanje isplativosti...Pozdrav
[ servishalo @ 04.07.2006. 12:10 ] @
Objasnjenj i pojasnjenje
RTC-RealTimeCristal
CPU-CentralProcesorUnit
Pozdrav.
[ Man-Wolf @ 04.07.2006. 18:14 ] @
Pa mislio sam da je problem do same antene, a to verujem da bi znao da sredim ... Ako je vec problem do elektronike samog telefona, tu vec nisam strucan :-)

Znaci, po vama, jedino resenje je odneti ga u servis ?
[ oldwulf @ 05.07.2006. 15:44 ] @
Najbolje je da ga odneses u servis i naravno prije toga procijenis da li se uopste isplati s obzirom na trenutnu trzisnu (bolje receno ulicnu) vrijednost tog modela.Pozdrav
[ crnimilosradojevic @ 05.07.2006. 16:19 ] @
Hoću da ti kažem da su se Siemens telefoni pokazali loše, mislim da si pogriješio što si ga uzeo.
Ja iskreno nisam neki zaludjenik sa telefonima, ali jedino što bih svakome preporučio je Samsung. Jeste da je skup ali još od ljudi koji imaju Samsung nisam čuo da su se požalili na njega, jedino na cijenu.
[ cybercom @ 06.07.2006. 06:58 ] @
@crnimilosradojevic

E onda izgleda nisi pitao servisera za mislenje (u 99% svaki ozbiljni serviser ce ti reci da je Samsung dobar,ali za nas servisere).O kakvoj covece ti ceni govoris,pa oni i spadaju u LOW END klasu,sledeca stvar ovo uopste nije mesto za rsapsravu kakav je koji telefon,za to imas podforum o korisenju telefona,zato tutanj na tu stranu !
[ Man-Wolf @ 09.07.2006. 14:29 ] @
Ma znam da je Siemens glupost obicna, al sta da radim ...

A nisam shvatio na sta ste mislili ?? Ne isplati se popravljati ga ili ... ??

U svakom slucaju, hvala puno ;)