[ -AhmeT- @ 04.07.2006. 01:02 ] @
Evo imam jedno pitanje...

Znaci kako namjetit da Windows Media Player enkoduje fajlove sa LAME encoderom...

znaci kako "integrirati" LAME u windows mediju....


Rippvo bi ja preko winampa al je nekako komplikovanije unijet imena pjesama i izvodjace i svasta neto...
[ Shon3i @ 04.07.2006. 13:01 ] @
Nikako, takva opcija ne postoji, inace zasto ne koristis Frounhofer koji je vec u media playeru i odlican je.
[ -AhmeT- @ 04.07.2006. 23:16 ] @
aha... a onda mogu i tako... ja sam mislio da nije neki encoder bas jer sam se bio zadubio u onu temu "aac vs mp3" pa sam se isprepado...

al posto sam bio prisiljen i nisam znao da je taj fraunhofer u windows mediji ja sam sa winampom ripovo... i koristio sam LAME 3.96.1...

i sad jedno pitanje offtopic... tj vezano je za ovo al nema veze sa naslovom pa da dzabe ne otvaram novi topic...

znači ja imam mp3 player... i većinom kada ripujem muziku to sve radim da bi na njemu mogao slušat... i znači sad me zanima šta da koristim????

dosad sam ripovo sa windows medijom na 128kbps... eh sad kad sam danas preko winampa sa lameom imao sam vise opcija... znaci constant bitrate (CBR), ABR, i VBR (old i new)... ja sam uzeo CBR na 128kbps i et...

znači da skratim KOJI ENCODER DA KORISTIM ZA RIPPANJE??? (ako prvenstevno želim slušat muziku na mp3 player, koji nije baš nešto eksta, ms 325 al služi mada ima SAMO 256mb i zbog toga nemogu baš ić na 320bkpb :D)

AKO JE ODGOVOR LAME DAL DA IDEM NA CBR, ABR ILI NEKI OD VBR-ova???


hvala...

p.s. player ima i podršku za wma al kolko sam skoto to nije baš nešto ekstra...
[ calexx @ 05.07.2006. 09:50 ] @
Ako je namena samo slušanje na nekom plejeru koji još i nema mnogo memorije, slobodno koristi wma koji za sličan kvalitet pravi manje fajlove. Nemam iskustva sa njim a ni sa takvim plejerima ali mislim da će da završi posao. Uostalom, napravi nekoliko raznih numera pa preslušaj.
Zašto za grebovanje muzike koristiš plejere? Postoje programi čija je jedina namena ripovanje, ja koristim EAC koji je valjda i najbolji ali mislim da bi tebi najviše odgovarao Audiograbber. Oba su besplatna kao i Lame.
[ Shon3i @ 05.07.2006. 11:28 ] @
Citat:
aha... a onda mogu i tako... ja sam mislio da nije neki encoder bas jer sam se bio zadubio u onu temu "aac vs mp3" pa sam se isprepado...

al posto sam bio prisiljen i nisam znao da je taj fraunhofer u windows mediji ja sam sa winampom ripovo... i koristio sam LAME 3.96.1...
Nemoj da se plasis u toj temi je pisano o starijim enkoderima koji su imali dosta bagova, ova verzija mp3 codeca (Fraunhofer iz wmp-a) je cak mozda bolja od LAME-a i to zadnjeg koji ima tu i tamo koji bug. Inace izmedju CBRvsABRvsVBR, mozda je bolje da uzmes VBR (ali samo LAME), da bi ustedeo na prostoru tj da bi mogao da stavis sto vise presama na player.
[ milos036 @ 05.07.2006. 12:22 ] @
Ja za moj mp3 player / telefon muziku ripujem u mp3 formatu 128 kb/s sa programom Exact Audio Copy i kodekom Lame. To ti je jedan od najboljih i najpreciznijih program za ripovanje audio diskova. Freeware je kao i kodek. Tako da ti ga toplo preporucujem.
[ calexx @ 05.07.2006. 12:28 ] @
Ako će već da štedi, onda neka radi Fraunhoferom na 128k CBR, mislim da je tu i dalje najbolji ili neka koristi WMA. Lame je bolji na niskim kompresijama tipa VBR0 ali su onda i fajlovi veliki. Ne znam zašto mislim da njemu kvalitet uopšte nije prioritet. ;)
[ Shon3i @ 05.07.2006. 16:15 ] @
Citat:
Ne znam zašto mislim da njemu kvalitet uopšte nije prioritet. ;)
I ako je posle dosta ABX testova utvrdjeno da je LAME bolji od Fraunhofera na istim bitrateovima, danas se ljudi dosta zale na LAME kada ga stave na crtu sa Fraunhoferom (Adobe Audition 2, Windows Media Player 10, 11 (ima neku noviju verziju)), zato sam ja lepo presao na AAC (CT, iTunes, Nero) encoderi su cudo sta naprave i kakav kvalitet postizu. WMA enkoderi su dobri ali mi se recimo 9 ne svidja u opste, dok 10-ka rasrtura ali nije podrzana od svakog starog dekodera.

Inace moja preporuka za mp3 player jeste ili LAME -V5 ili -V4 ili Fraunhofher CBR 128, takodje VBR mozes da uradis u CoolEditu (Adobe Audition-u)