[ tbenosic @ 04.07.2006. 20:03 ] @
Zanima me koji je po vama najbolji program za mail i bilo bi dobro da podržava i news-e?
Ja koristim IncrediMail i nisam baš prezadovoljan.
[ Deda_Mraz @ 05.07.2006. 14:37 ] @
thunderbird
[ tbenosic @ 05.07.2006. 15:26 ] @
Evo i ja sam ga sad instalirao ali mi je malo čudan. Jel to znači da kod njega kada označiš neki mail kao junk onda on više te mailove ne skida sa servera nego ih samo obriše. Prije dok sam koristio IncrediMail on je samo imao ofolder Junk i u njega spremao sve poruke koje nisam dozvolio da idu u inbox pa me zanima kako ovaj radi kad nema Junk folder?
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.07.2006. 18:07 ] @
Koristim kombinaciju OE, IncrediMail i Thunderbird, za svaki nalog jedan email client :) I zadovoljan sam sa njihovim radom, do sada nisam imao nikakvih problema.
[ tbenosic @ 05.07.2006. 20:12 ] @
Pa jel ti nije jednostavnije koristiti jedan client za sve račune, a ne da moraš otvarati 3 clienta kada hoces provjeriti mail.
[ zanzi @ 05.07.2006. 23:59 ] @
Probao sam nekoliko mail clienat-a, OE, iScribe, Thunderbird, Mozillin iz samog browsera (sto mu dodje kao pomenuti thunderbird), Pegasus, Poco mail, The Bat, medjutim najvise mi se dopao Foxmail, i izgledom i opcijama. S obzirom da koristim cetiri naloga, neki od ovih pomenutih programa ne podrzavaju posebne foldere za svaki nalog (nego sve poruke idu u po jedan folder), neki nemaju preview on server opciju , i da ne nabrajam dalje - Foxmail mi je taman kako treba. A i besplatan je.


[ Danilo Cvjeticanin @ 06.07.2006. 00:35 ] @
Citat:
tbenosic: Pa jel ti nije jednostavnije koristiti jedan client za sve račune, a ne da moraš otvarati 3 clienta kada hoces provjeriti mail.


Koristim ih sa razlogom, bas kao sto je i ova tema otvorena. Svi klijenti mi se svidjaju mnogo i nemogu da se odlucim koji cu da koristim za stalno. Zato za svaki mail nalog koristim jedan mail client. Koji se prvi zakuca, i koji se prvi pokaze kao los odmah ide na remove :)
[ aleksandaraleksandar @ 06.07.2006. 02:02 ] @
uživajte dok možete

jednog dana će vas u firmi dočekati Outlook
[ Jbyn4e @ 06.07.2006. 09:52 ] @
Kakav outlook... ajde express jos i kako tako - ali ona zver sto zakucava masine... gde to nadje - to mozda u nekoj MS orijetnisanoj firmi koja mnogo koristi MS office a ne openoffice...
Ja uglavnom kod kuce koristim The bat! (windoze), a na poslu Kmail i Thunderbird (linux).
[ Deda_Mraz @ 06.07.2006. 11:33 ] @
Citat:
tbenosic: Jel to znači da kod njega kada označiš neki mail kao junk onda on više te mailove ne skida sa servera nego ih samo obriše.


Hmm... da nisi označio opciju da čim poruku pošalje u junk folder da je automatski obriše!?
[ darkon @ 06.07.2006. 12:43 ] @
Na poslu Thunderbird,
kući KMail (naravno pod Linux-om).

Nemam nekih zamerki ni na jedan od njih.
[ Deda_Mraz @ 06.07.2006. 15:11 ] @
Uhhh da... zaboravih dobri stari Kmail za linux i evolutin, sjajni programi!
[ tbenosic @ 06.07.2006. 15:37 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Hmm... da nisi označio opciju da čim poruku pošalje u junk folder da je automatski obriše!?


Ma nisam to uključio nego na Thunderbirdu ni nema junk folder.
zanima me da li ima neki program koji može da neke poruke uopće ne skida sa servera nego ih odmah obriše (naravno ako tog pošiljatelja označiš kao junk).
I još bi bilo dobro da podržava newse jednako dobro kao Outlook Express.
[ Merkurboy @ 09.07.2006. 08:18 ] @
Zna li ko kako se importuju mail-ovi iz Opere u Thunderbird??
Hvala...
[ Corey @ 09.07.2006. 09:40 ] @
Dosta dugo sam koristio The Bat!,ali sam nako čitanja opisa Mail klijenata u SK odlučio da probam Thunderbird.Videćemo kako će se pokazati ;)
[ ksalol84 @ 09.07.2006. 15:17 ] @
The Bat (Professional Edition)
The Bat is an e-mail application that supports multiple POP3 accounts, multithreading, MIME and UUencode standards, multimedia, APOP authorization, and PGP. You also will find a fast and comfortable message editor with text highlighting, as well as a mail dispatcher for managing messages on servers. English, Russian, German, Dutch, Polish, Swedish, Italian, Lithuanian, and Romanian interfaces are built in, as is a multilingual spelling checker.

The application's other features include automatic dial-up networking (configurable for multiple accounts) and the option to include a photo with each address-book entry. There also are enhancements, such as message coloring, flagging, advanced filtering, speed improvements, and virus protection.
[ Zoran 021 @ 09.07.2006. 17:27 ] @
Eudora , a koristim i Thunderbird !Eudora 7, sama smešta neke mailove na junk folder i tu nema problema + i briše ih nakon nekog vremena !
[ CONFIQ @ 09.07.2006. 17:34 ] @
Nije program al jeste najbolji. Web-based mail od google-a. Nijedan program ne može da ga zameni!
[ tbenosic @ 09.07.2006. 19:48 ] @
Citat:
Zoran 021: Eudora , a koristim i Thunderbird !Eudora 7, sama smešta neke mailove na junk folder i tu nema problema + i briše ih nakon nekog vremena !


Pa i incredimail radi to isto ali me zanima da li ime neki da to odmah obriše na serveru tako da ju ne skida bez veze.
[ Zoran 021 @ 09.07.2006. 20:17 ] @
Ja za to koristim Mailwasher , briše svu nepotrebnu poštu sa servera !
[ vindic8or @ 10.07.2006. 00:36 ] @
Apple Mail.
[ tbenosic @ 10.07.2006. 12:22 ] @
Citat:
Zoran 021: Ja za to koristim Mailwasher , briše svu nepotrebnu poštu sa servera !

Znači da je to poseban program s kojim prvo obrises nezeljenu postu i onda s mail clientom preuzmes ostalu?
Probat cu onda taj program.
[ adok_007 @ 13.10.2006. 01:55 ] @
Thunderbird......trazi mi server da upisem...sta da stavim....mozda su ovo prosta pitanja ali pocetnik sam pa....help :)
[ xtcctxxtc @ 13.10.2006. 07:45 ] @
Pozdrav momci
Mozzda je ovo glupo pitanje sa moje strane.
No da pitam da li je mogucce preko ovih programa koje ovdje navodite ccitati postu sa yahoo-a
imam mail-a na yahoo.com [email protected]
Upravo sam podigao program Thunderbird i zapeo sam na upisu podataka za incoming
te za outgoing, šta tu i kako upisat i uoppcce kako podesiti te programe da ccitaju posstu sa yahoo.com

Nadam se odgovoru
Pozdrav TV SERVIS "FRENKI"
[ Backy @ 13.10.2006. 11:19 ] @
ja koristim operu... ne treba mi ništa bolje...
[ Dragi Tata @ 13.10.2006. 13:04 ] @
Windows Live Mail Desktiop (još uvek je Beta, ali je sasvim dobar) http://ideas.live.com/programp...d2-b5a4-4a0a-a897-e36dd191a9f4
[ adok_007 @ 13.10.2006. 17:52 ] @
eprompter mi je samo odjednom prestao raditi,a bas mi je odgovarao..sad ne znam sta da koristim,ima li kakav lagan da mi ne trazi koji server da upisem i ostalo....nem pojma o ovome :)
[ adok_007 @ 14.10.2006. 16:22 ] @
connection to server hotmail.com timed out.......Mozilla Thunderbird ? kako da podesim ove opcije,instalirao sam ali mi stalno to pokazuje ?
[ adok_007 @ 16.10.2006. 10:31 ] @
jel zna neko za ovo ?
[ vaderru @ 17.10.2006. 20:56 ] @
Ja koristim Thunderbird??!
[ MaxC @ 24.10.2006. 19:38 ] @
Da li znate za neki email klijent za windows xp koji moze da se izbori sa 10 000+ poruka u inbox-u
i jos toliko u "sent" direktorijumu? Outlook express je "na samrti", dize se po minut-dva, vecina tih
emailova ima i "zakacene" slike, pdf dokumente, cak i video, ima skoro 2GB podataka.

Moram da uvezem sve te emailove u taj novi program... prilicna zbrka... i ne smijem da
brisem nijedan email niti da ih arhiviram (na nacin da ne budu vrlo brzo dostupni).
Dakle, svi ti emailovi moraju biti u inbox-u ili "na dohvat misa" :)
[ tox master @ 12.11.2006. 23:02 ] @
pozdrav

jel normalno da thunderbird zauzima preko 20mb rama??!!?
ako jeste jel zna neko neki programcic koji zauzima malo memorije (neke specijalne funkcije mi nisu potrebne)?

[ Crni_Dante @ 08.12.2006. 11:42 ] @
Ja koristim Thunderbird ali nisam bas zadovoljan sa njim zato sto imam problema kod slanja slika samo mi vrati mail da nije dostavljeno a mozda je i do mene....

Dali znate neki program koji se pokrece pri startup zato sto imam bezicni internet pa da ne otvaram program i proveravam mail stalno vec da mi on sam izbaci poruku da imam mail...............
[ ikaira @ 08.12.2006. 18:39 ] @
Citat:
Crni_Dante:Dali znate neki program koji se pokrece pri startup zato sto imam bezicni internet pa da ne otvaram program i proveravam mail stalno vec da mi on sam izbaci poruku da imam mail...............


Ja koristim MultiMailNotifier,proverava mi mail na 3 naloga bez problema.Kad stigne mail oglasi se zvukom i porukom!
[ z_neskovic @ 08.12.2008. 19:27 ] @
Drugari,zdravo!
ja sam skoro instalirao The Bat i zadovoljan sam njegovim radom,ali izgleda pri instalaciji da sam negde pogrešio,pa mi pre otvaranja uvek traži password,što već prelazi u dosadu.Upotrbio sam sve svoje skromno znanje da se toga rešim,ali bez uspeha.Zato molim pomoć !

Unapred zahvalan !

[Ovu poruku je menjao z_neskovic dana 08.12.2008. u 20:42 GMT+1]
[ fanfon @ 08.12.2008. 19:43 ] @
Koji mail client ima opciju da u njega ubacim sve mailove i da ih sve proverava npr. na svakih 1h?
[ tbenosic @ 08.12.2008. 20:08 ] @
Thunderbird
mislim da po defaultu provjerava svakih 10min, imas dva korisna(po meni) add-on-a
MinimizeToTray i Minimize To Tray Enhancer, pretposavljam da se i iz imena da zakljuciti cemu sluze.
[ fanfon @ 14.12.2008. 11:59 ] @
Koristice, hvala.

Btw, ima li mogucnost da se ubaci u thunderbird yahoo mail? Sta se kuca u incoming i outgoing mail server ako moze?

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 14.12.2008. u 15:33 GMT+1]
[ tbenosic @ 14.12.2008. 21:08 ] @
hm, ne koristim yahoo pa ne znam,
podrzava ako moze yahoo dozvoliti pop3 ili IMAP pristup, vjerojatno imas na yahoo opisano kako se to radi, naravno ako se moze.