[ stale85 @ 05.07.2006. 22:09 ] @
Moj brat koristi MPX200 sa default OS-om, i ima stalno problema sa gubljenjem mreze kada koristi NETCOM karticu. To jest kada je stavi, ili nema mrezu, ili radi par sati i opet izgubi mrezu.
Meni je odmah palo na pamet da SIM kartica gubi kontakt, i rekao sam mu da proba da namesti bolje kontakt, al ipak problem je nastavio da se pojavljuje. Na opste cudjenje kad koristi domacu karticu, sve lepo radi. Cak je probao i kod drugog provajdera (CHESS) sa drugom karticom, ali istim brojem. Takodje i sa madjarskom karticom, radi mobilni, znam jer je davao svom ortaku mob. Sad ne znam koji je to provajder bio.
Da li je moguce da je sam telefon probirljiv po pitanju SIM kartica, jer ipak je to standard. Stvarno sam ostao bez ideja.
Radi samo kod jednog norveskog provajdera TELENOR-a.
Telefon, povremeno radi, kod NetCom-a ili Chess-a, al onda posle par sati (ili citav dan) pa onda naprasno izgubi mrezu. Ne zavisi od punjenja.
Hvala vam unapred
[ n1kola @ 08.07.2006. 23:14 ] @
Hm... i ja sam imao ovaj problem sa jednom 063 karticom.
Valjda je fazon u tome sto telefon "ne voli" 16k kartice, vec samo one novije. Sa 064 karticom 32k sve mi je ok, vec 6 meseci telefon nije ispao iz mreze.
Ako gresim, molim da me neko ispravi (i ja sam covek :) ).

Pozdrav.
[ meda011 @ 09.07.2006. 10:20 ] @
>
Mozda bi trebao da promenis ROM i primenis GSM-fix, meni se povremeno
desavalo da ispada iz mreze ili da bude u mrezi a da nisam dostupan. a
mislim da sa karticama nema veze jer ja koristim stare 064 i 063 kartice i
nemam nikakve probleme, vec da je to problem u komunikaciji sa baznim
stanicama.
[ stale85 @ 09.07.2006. 17:01 ] @
Sad, sa novim provajderom je opet probao karticu i proradila mu je. Znaci sa Chess-om mu radi, dok mu sa Netcom-om ne radi.
Nisam mogao da proverim koje kartice su u pitanju, jer ne pise na njima :(.
E sad, rekao sam da sa Chess-om radi, al ipak je to na klimavim nogama (nece iz prve da dobije mrezu, al kad je dobije sve radi stabilno). Pa cu se raspitati za promenu ROM-a, i kako se radi taj GSM fix.
Hvala vam na odgovorima, bili su mi od izuzetne pomoci.
Pozz&Happy Hacking :D