[ bakara @ 05.07.2006. 23:27 ] @
Da li postoji neka .sis ili java aplikacija koja moze skinuti mail sa yahoo_a?
[ bakara @ 07.07.2006. 23:40 ] @
Jel to znaci da nema, ili niko ne zna?
Vidim da ima nekih aplikacija za to na getjar.Com ali ne znam dali rade...
[ gojnik @ 08.07.2006. 00:54 ] @
Sto se mucis sa yahoo-om?? Napravis lepo gmail nalog, i podesis parametre u profimail. I to radi besprekorno. Cak vidi da preusmeris yahoo mail ako je to moguce na gmail adresu.
[ bakara @ 08.07.2006. 10:12 ] @
Gmail nalog imam i radi odlicno, ali mi ipak treba yahoo jer je to stari nalog i ne bih smeo da ga ukinem..
Inace nalogu ne pristupam samo ja, tako da i preusmeravanje otpada, znaci da radi kao gmail...
Ja sada koristim operu za to, ali bi bilo zgodno da mogu da skinem poruke na mob.
[ gojnik @ 08.07.2006. 13:37 ] @
Da shvatam, malo zeznuta situacija. Ali cini mi se da kod preusmeravanja(ako je to uopste moguce) mail-a originalna poruka bi trebalo da ostane yahoo serveru tako da i ostali mogu da pogledaju. Probaj taj flurry mail sa getjar.com .
[ Duche @ 21.07.2006. 13:14 ] @
De mi pomozite oko podesavanja za GMAIL. Jednom sam podesio i uspeo da posaljem poruku, ali ne i da primim.
A onda sam se igrao sa podesavanjima pa sad nece ni da posalje.
Na telekomu sam.
Dakle, koju konekciju koristim?
Jel onu za GPRS standardnu ili onu za CHAT programe bez proxija?
I sta ukucam u ona ostala polja?
[ Shomi1417 @ 04.08.2006. 03:41 ] @
Citat:
bakara: Gmail nalog imam i radi odlicno, ali mi ipak treba yahoo jer je to stari nalog i ne bih smeo da ga ukinem..
Inace nalogu ne pristupam samo ja, tako da i preusmeravanje otpada, znaci da radi kao gmail...
Ja sada koristim operu za to, ali bi bilo zgodno da mogu da skinem poruke na mob.



Pozdrav!
Ne znam da li je ovo mozda prekasno ali evo-yahoo na profimail


Here are the basic server settings for Yahoo! Mail:

Incoming Mail (POP3) Server: pop.mail.yahoo.co.uk
Outgoing Mail (SMTP) Server: smtp.mail.yahoo.co.uk (use authentication)
Account Name/Login Name: your Yahoo! Mail ID (your email address without the "@yahoo.co.uk")
Email Address: your Yahoo! Mail address (e.g., [email protected])
Password: your Yahoo! Mail password


Please note that if your client does not support SMTP authentication, you will not be able to use it to access your Yahoo! Mail messages-sto znaci u advanced settings: SMTP authentication cekiras a sve ostalo ako je cekirano ugasi i to je to!!
DA prvo moras da odes na yahoo i u opcijama -POP access-pop3 settings dozvolis pristup mail-u preko "nekih drugih" programa!

Citat:
Duche: De mi pomozite oko podesavanja za GMAIL. Jednom sam podesio i uspeo da posaljem poruku, ali ne i da primim.
A onda sam se igrao sa podesavanjima pa sad nece ni da posalje.
Na telekomu sam.
Dakle, koju konekciju koristim?
Jel onu za GPRS standardnu ili onu za CHAT programe bez proxija?
I sta ukucam u ona ostala polja?




Evo uputstva (skinuto sa dugog foruma)!Ja sam 063 i u opciji za konekciju imam ponudjene tri(mobtel GPRS,mobtel Internet i mobtel MMS) a koristim mobtel Internet i sve radi ok!Ne znam koliko ti je ovo od neke pomoci ...Samo ti ukucaj sve ovo za gmail a za kon.probaj jednu po jednu pa ces vec videti koja radi!



Open up the application and it will automatically as you if you want to set up a new account. If this doesn't come up click MENU-ACCOUNT-NEW. This should being up the account set-up screen (left). Under "Account Name" enter what you would like the account to be called (e.g. Gmail) followed by your e-mail address and "Display Name" (which could be the same as the Account Name). Under "Mail Server Type" make sure "POP3" is chosen. Then "Incoming Mail Server" is "pop.gmail.com" and "Outgoing Mail Server" is "smtp.gmail.com". Under user name fill in your full Gmail address (i.e. [email protected]) followed by the password. If you don't click "Get Entire Message" ProfiMail will only download the message headers not the whole e-mail, the choice is yours.

Now click on "Advanced Settings" which will bring up a new set-up menu (right). Leave "Secure Pop Login" unchecked and check "SMTP Authentication" (as seen on the right). Leave the SMTP username and password blank. Under "POP3 Port" put "995" and under "SMTP Port" put "587" (UPDATE: LonelyCat have solved the problem with Port 465 in release 1.31 of ProfiMail. If you are using Version 1.31 or later, then use Port 465 instead of Port 587). Finally check both "Use SSL for POP3" and "Use SSL for SMTP". Then click "Done" twice and you're finished, ProfiMail can connect to your account and you can send e-mail as well.


Pozdrav!
[ zzviktor @ 22.06.2008. 09:53 ] @
Postovani posto nije odgovorenona ovu temu adekvatno da li neko mozda zna neko pametno resenje kako skidati yahoo.com mailove u mobilni. E da samo da napomenem da regionalni yahoo domeni kao sto su co.uk, ca, com.au, poseduju i pop3 u besplatnim opcijama... Sto znaci da mozete podesiti pop za npr yahoo.co.uk adresu bez ikakkvih dodatnih programa.
[ Catch 22 @ 22.06.2008. 11:48 ] @
Možda da pogledaš malo i ovde:

http://www.elitesecurity.org/t118956-0#1981400