[ bokija @ 06.07.2006. 17:01 ] @
File Vault dopadao mi se sto uvek napravi malo reda na HD-u???Kad sam prvi put zakacio kameru,Imovie HD je trzao i seckao sve dok nisam iskljucio opciju...Elem,sa 28 GB HD-a Voleo bih da malo bolje raspolazem kontrolom prostora i optimizacijom.Nortone,svih sorti i verzija koje sam imao,posle podrske M.Adamova sam liferovao sa velikim zadovoljstvom.Sad se pitam da li je uopste moguce izvrsiti kvalitetnu optimizaciju HD-a a pri tom ne napraviti neku stetu na sistemu.Sta mislite o Tech tool Pro 4.1... ?Pretpostavljam da bi mi vecina rekla da HD ostavim racunaru i da mu se ne mesam u intimu...hee,bi ja ali me ponekad nervira neurednost uz koju sam uskracen za informaciju a i za performanse.
[ hulja @ 06.07.2006. 17:45 ] @
file vault je apple sistem enkripcije sadrzine klijent naloge. nema nikakve veze sa optimizacijom hd. za nortona si vec upucen. ja vec godinu i po dana ne koristim nikakav alat za optimizaciju ali sam takodje na pocetku smatrao to obaveznim. po apple-u nema razloga za takve alate. misljenja su podeljena ali ocigledno da u velikom (ili barem mom) slucaju nema razloga za potezanje takvih alata.
[ MacOS @ 06.07.2006. 18:01 ] @
Citat:
Sad se pitam da li je uopste moguce izvrsiti kvalitetnuoptimizaciju HD-a a pri tom ne napraviti neku stetu na sistemu.

Aha. Sistem i programi na jednoj particiji a ostalo na drugoj (trecoj...) ili eksterni hard pa sa jednim Erase resavas probleme sa fragmentacijom.

[Ovu poruku je menjao madamov dana 06.07.2006. u 19:12 GMT+1]
[ bokija @ 06.07.2006. 18:10 ] @
Ma znam.Pogresno sam se izrazio.Samo sam hteo da kazem da imam mnogo bolji uvid o slobodnom prostoru.Kad koristis File V. svaki put ti tacno kaze koliko imas slobodnog mesta,za razliku kad je iskljucen.Totalno su druge cifre sa i bez F.V.
[ madamov @ 06.07.2006. 18:15 ] @
Osim ako se baviš video ili audio montažom, stvarno nema više potrebe za defragmentisanjem i optimizacijom, nju sam sistem obavlja za fajlove manje od 20 MB ili tu negde po veličini. A u slučaju da se baviš videom, stvarno je najbolje rešenje velika radna particija koju ćeš pre početka novog posla da preformatiraš.