[ Spavac_na_Chatu @ 06.07.2006. 23:45 ] @
U ovoj temi napisacu neke zanimljive kodove za mirc koje sam sam napisao a koje mogu da posluze svakome.
Da bi vam ovi kodovi radili sve sto treba da uradite je da otvorite new page u Remote to radite tako sti otvorite remote odete na File pa New.
Za svaki kod treba vam jedan New Page.

Ukoliko nevolite + (voice) na kanalu ovaj kod ce vam biti od koristi.

on 1:VOICE:#:{
if ( $vnick == $me ) {
/hop $chan nemoj da mi dajes prokleti + (iza $chan moze da ide bilo koji razlog ovaj navedeni je moj)

Ukoliko nevolite @ (op) na kanalu koji vam daje Automatski ChanServ ili vam da neki drugi op ovaj kod je koristan. (na krstarici i na jos nekim serverima ne moze da se iskljuci auto op)

on 1:OP:#:{
if ( $opnick == $me ) {
/mode $chan -o $me ( ukoliko vam ovaj kod nebude radio a radice jer meni radi onda $me zamenite sa vasim nickom)

Ukoliko vas mrzi da se non stop identifikujete kada ulazite na irc server ovo je idealan kod koji to radi automatski samo u meni treba izabrati Auto Identifikacija upisati vasu sifru i stavi ti Auto Identifikaciju na ON

menu menubar {

Auto identifikacija
.On:.passwordon
.Off:.passwordoff
.-
.Namesti sifru:.setpassword
}
alias setpass {
set %npass $$?="Sifra tvog nicka:"
}
alias setpassword {
setpass
echo 0,1 Pass je sacuvan 
}
alias passwordon {
enable #password
echo 0,1 Automatska identifikacija je sada ukljucena 
set %passstat On
}
alias passwordoff {
disable #password
echo 0,1 Automatska identifikacija je sada iskljucena 
set %passstat Off
}
#password on
on 1:connect:{
msg NickServ IDENTIFY %npass
}
#password end


Ukoliko ste na vise kanala od jednog ovaj kod ce pomoci vasem mircu da vas obavesti kada vas neko spominje na jednom od kanala na koji u tom trenutku ne obracate paznju.

on *:TEXT:$(* $+ $me $+ *):#: /echo -a 0,1 $nick te trazi na $chan kanalu 

Ukoliko imate ideju za neki kod a neznate da ga napisete slobodno bez uztrucavanja napisite post i ja cu probati da napravim za vas to sto zelite i to naravno besplatno.
[ BojanBG @ 10.07.2006. 02:19 ] @
Mene zanima sledece... Da li je moguce da se u zadato vreme pokrece odredjena komanda u mIRC-u? Npr. hocu da namestim da u toku noci na svakih 1h se pokrece komanda za xdcc koja skida neke fajlove sa botova.

p0z
[ Spavac_na_Chatu @ 10.07.2006. 13:19 ] @
Dali mozes malo da mi pojansis sta zelis.
Ja mogu da napravim kod koji ce imati timer i skidati fajlove sa bota u odredjeno vreme ali ne razumem sta tacno zelis
[ BojanBG @ 10.07.2006. 18:19 ] @
Pa upravo ovo sto sam/si rekao. Dakle da npr. u 01:00 am se pokrene komanda /msg ImeBota xdcc send #1, pa u 02:05 am /msg ImeBota xdcc send #2 itd. U mIRC-u moze da se namesti da automatski uzima fajlove, na osnovu imena/hosta od botova ali ipak mora rucno da se unosi komanda za svaki fajl.

p0z & 10x
[ Spavac_na_Chatu @ 11.07.2006. 00:40 ] @
pa dobro to nije tesko napisati napisacu ti to. mozes da ocekujes tamo oko 25-26 jula posto sutra krecem na letovanje.
[ BojanBG @ 11.07.2006. 05:33 ] @
Evo uspeo sam da nadjem resenje. Nije u pitanju skripta jer mIRC vec ima ugradjenu naredbu za ove stvari.

Code:
/timer[ime] [-ceom] [vreme] <ponavljanje> <interval> <komanda>


p0z

[Ovu poruku je menjao BojanBG dana 11.07.2006. u 06:46 GMT+1]
[ Spavac_na_Chatu @ 27.07.2006. 18:18 ] @
nesto sam pokusao ali non stop mi skida isti fajl!
treba da nadjem nacin da napravim da skida svaki put drugi fajl cim nadjem resenje postovacu ga
[ Alexxandar @ 21.08.2006. 12:44 ] @
Lepo od tebe što si za zadnji interesantni kod... upotrebio deo koda iz mog addona za mirc koji to radi (ali s više opcija) i predstavio to kao "tvoj" kod za mIRC ! http://www.yumirc.org/modules....loads&op=getit&lid=135
[ Spavac_na_Chatu @ 20.10.2006. 15:32 ] @
Nemoj da lupas taj addon je napisao Danilo Sakovic AKA Replicator mnogo pre nego sto je yumirc scripta bila u planu. i licno sam ga zamolio da uzmem njegov deo koda
[ Man-Wolf @ 13.11.2006. 12:19 ] @
@BojanBG, jeste to tacno, ali tom komandom ne mozes da podesis tacno vreme kad odjes da se pokrene timer, odnosno izvrsi zadata komanda, vec samo odredjujes u kojim vremenskim intervalima ce se komanda pokretati.

Primer: /timerABC 10 60 /ame pozdravlja sve !

Ovako pokrecemo timer koji ce 10x, u intervalima od po 60 sek izvrsavati komandu /ame ....