[ Deda_Mraz @ 08.07.2006. 10:05 ] @
Da li je moguce?

Šta mislite?
[ servishalo @ 08.07.2006. 12:03 ] @
Naravno da jeste ali uz jos jedan preduslov...moras imati i neki od SW koji ti to omogucava, i naravno flash fileove(set up za konkretni flash)
-Phoenix(original ili Crack)
-JAF P-Key
Pozdrav
[ Deda_Mraz @ 08.07.2006. 13:16 ] @
Šta je SW?

Mislim ja znam da moze jer sam pre neki dan flešovao moju 6680 :)
[ servishalo @ 08.07.2006. 13:39 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Šta je SW?

Mislim ja znam da moze jer sam pre neki dan flešovao moju 6680 :)

Pod SW podrazumevam Softweare, mada mislim da me malo zezas....i molio bih te da me prosvetlis kako si ti to napravio USB Flash proces na toj tvojoj nokiji...covek se uci dok je ziv...
Pozdrav
[ Deda_Mraz @ 08.07.2006. 13:48 ] @
Druže ne zezam te...zaista sam pobrkao zo SW...iskreno... ne glumim da sve znam eto tu skraćenicu nisam znao

Ali kao što ti reče čovek se uči dok je živ

Hmmm na jednom našem forumu likovi su uspeli.... hebenim i mrkotrpnim putem da odrade up-grade frimware preko USB kabla...
Da bi sve to uradio trebalo bi ti otrpilike jedan ceo dan, da sve podesiš, polako pažljivo, par kutija cigara za nervozu Pa bože pomozi...

Kada sam čitao to uputstvo, izgledalo je kao da treba da napravim operatvini sistem, ali tek kada odradiš to i kada ti na ekranu izadje Uspšeno upgrejedovan frimware.. e tada ti je srce na mestu. Ja sam ubacio za 6680 novi frim. 5.04.07 zajedno sa sprskim jezikom.. Mislim ovako da ti objašnjavam kako i šta površno nema šanse... jedino ako hoćeš da postavim taj vodič pa da probaš...

Za sada samo fleš. S4-6-70 i to za S40 postoji i dead flashing, praktično vraćanje u život!


P.S. Jedna stvar... ako ideš sve tačno cakum pakum po uputstvu nema da brineš da ti ne umre telefon, ako samo makar jednu stvar preskočiš...pozdravi se sa telefonom... tako da je rizik ogroman, ali ako imaš živce onda samo napred
[ servishalo @ 08.07.2006. 13:53 ] @
Hhhmmm...kao sto sam i prtpostavljao...Crackovan Phoenix, zar ne? Ok...to je jedan od nacina kao sto sam i rekao, ali se tu javlja par problema koje nemozete predvideti(128 Cnt flashing is not suporteted za neke BB5 telefone tako da ce morati opet na neki alat da bi "oziveo")...znaci ipak ko hoce da proba a nema neku rezervnu varijantu (JAF, UFS, GTI, MT i sl.) kojom bi mogao napraviti F-bus flashing mora biti spreman da plati nekome ko vec ima gore pomenuti alat.
Daklem...go for it...ako bas imate vremena i zivaca...
Pozdrav
[ legija @ 08.07.2006. 15:02 ] @
Samo ti deda mraze okaci tutorial. Nastace opste veselje za nas servisere -,)))
[ Deda_Mraz @ 08.07.2006. 15:59 ] @
Hehehehe

U neku ruku ću pomoći serviserima, a u neku ruku im "uzimati" posao

Sutra prekosutra kačim uputstvo, a vi topujte temu...jer će biti mnoooogooo pitanje
[ drgrga @ 08.07.2006. 21:22 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Hehehehe :)

U neku ruku ću pomoći serviserima, a u neku ruku im "uzimati" posao



Dobar vic !
[ Deda_Mraz @ 10.07.2006. 11:31 ] @
Postavljam sutra uveče dok sve sredim ! ! !

Pa pazi... trenutno u Srbiji najviše ljudi fura nokije sa S60 i S70 telefonima, zar neće svako pokušati to ako mu je javno dostupšno nego tamo nekom serviseru da daje pare za kodiranje koje nema ni 6 minuta posla?

BTW uspešno je flešovana i motorola (model i oznaka trenutno nisu za širu javnost)

[ servishalo @ 10.07.2006. 12:19 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Postavljam sutra uveče dok sve sredim ! ! !

Pa pazi... trenutno u Srbiji najviše ljudi fura nokije sa S60 i S70 telefonima, zar neće svako pokušati to ako mu je javno dostupšno nego tamo nekom serviseru da daje pare za kodiranje koje nema ni 6 minuta posla? :)

BTW uspešno je flešovana i motorola :D (model i oznaka trenutno nisu za širu javnost) :)

Ne shvatam zasto Motorola nije za siru javnost? Koristio si ili Crack od Zuleinog Crack-a ili RSD Lite.....i sta je to...neka filozofija? Svi smo mi ponekad bili u iskusenju da koristimo Free i Crack resenja i onog momenta kada ti zatreba nesto sto ima samo na Supportu za odredjene Alate kojima sad radimo, shvatis poentu svega.
Uz put...okaci brete tutorial, ali UPOZORI ljude Sta moze da se desi ako ovo ili ako ono(ako i sam znas..) i kako resiti problem...ja i dalje kazem...ko hoce neka proba ali moj savet uvek PRAVAC SERVIS!!!
Pozdrav
[ drgrga @ 10.07.2006. 13:34 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Postavljam sutra uveče dok sve sredim ! ! !

Pa pazi... trenutno u Srbiji najviše ljudi fura nokije sa S60 i S70 telefonima, zar neće svako pokušati to ako mu je javno dostupšno nego tamo nekom serviseru da daje pare zaKODIRANJEkoje nema ni 6 minuta posla?



Decko,aj lepo procitaj kakvu si glupost napisao,kako bre kodiranje ? Ne lupetaj vise gluposti,lepo reci ljudima sta moze da se desi ako FLESHUJU svoj uistinu skupi telefon u kucnoj radinosti...pa dobiju lepog mrtvaka.......onda im majstor uzme tri puta vise para da ga vrati u zivot,nego sto bi uzeo da ga fleshuje normalno........a ti ga tim tvojim "cudom" od softa ne mozes podici nikako......sta onda ?

Usput savetovao bih ti da promenis taj nick,jer ovde na forumu postoji mnoooooooooooooooogo duze od tebe nas DEDAMRAZ iz Valjeva,inace vrstan majstor pa cisto da se neko ne zabuni pa da pomisli....nas Deda prolupao....
[ DeDaMrAz @ 10.07.2006. 14:03 ] @
Dobar dan

Vidim da ljudi polako ali sigurno napreduju, kako je krenulo jos malo ce se telefoni i praviti u kucnoj radinosti!!

Daj "imenjace" da vidimo to uputstvo da i mi "pametni" naucimo koju!

P.S. FOTA je cudo
[ servishalo @ 11.07.2006. 12:55 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Postavljam sutra uveče dok sve sredim ! ! !

Pa pazi... trenutno u Srbiji najviše ljudi fura nokije sa S60 i S70 telefonima, zar neće svako pokušati to ako mu je javno dostupšno nego tamo nekom serviseru da daje pare za kodiranje koje nema ni 6 minuta posla? :)

BTW uspešno je flešovana i motorola :D (model i oznaka trenutno nisu za širu javnost) :)

Sta bi .....nemas vremena ili te prosla volja? Ccccc.....
[ Deda_Mraz @ 12.07.2006. 09:34 ] @
E to što sam gore napisao kodiranje umesto flešovanje...jbg sorry prolete mi pod tastaturu Nemoj me odmah nazivati glupanom, ako sam slučajno jednu reč napisao!

Inače mrzelo me da prekucavam ovo uputstvo... nije reklama...

http://fxxxxxxx/index.php/topic,105581.0.html

Aj srećno flešovanje... i nemo' mi se javljate ako zeznete telefon

[Ovu poruku je menjao legija dana 12.07.2006. u 12:30 GMT+1]
[ servishalo @ 12.07.2006. 10:53 ] @
Citat:
Deda_Mraz: E to što sam gore napisao kodiranje umesto flešovanje...jbg sorry prolete mi pod tastaturu :) Nemoj me odmah nazivati glupanom, ako sam slučajno jednu reč napisao!

Inače mrzelo me da prekucavam ovo uputstvo... nije reklama...

http://xxxxxxx.yu/index.php/topic,105581.0.html

Aj srećno flešovanje... i nemo' mi se javljate ako zeznete telefon :D

Hehehe...to je vec POSTEN odgovor....meni slobodno mozete da se javljate, svi kloji zeznete telefon, ali samo da pitate koliko kosta i kada moze da se popravi!
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao legija dana 12.07.2006. u 12:30 GMT+1]
[ legija @ 12.07.2006. 11:33 ] @
Reklamiranje drugih foruma bese zabranjeno kako mi se cini ?

@Deda_Mraz

Ako mislis da gostujes na servisiranju, uozbilji se i zagrij stolicu. Ako imas neki tutorijal, slobodno ga postuj ovdje, ali bez linkova ka drugim forumima i krekovanom softu.
[ Deda_Mraz @ 12.07.2006. 15:47 ] @
Ehhh bedak...aj onda otkucaću ovih dana