[ res5ct @ 09.07.2006. 13:07 ] @
Koristim kablovski net SBB Light paket i imam problem sa ICQ-om. Sam se diskonektuje posle nekoliko minuta. Probao sam vise starijih verzija programa kao i najnoviju ali isti problem se uvek javlja. Da li neko zna kako da resim ovaj problem?
[ momsab @ 09.07.2006. 19:30 ] @
hmm..ako koristis preko proksija ne bi trebalo da puca

bdw, preko jabbera (transport za ICQ ) ICQ ce ti raditi bez problema s obzirom na to da dosta jabber klijenata pdorzava proksi
[ bonc @ 10.07.2006. 20:36 ] @
Citat:
res5ct: Koristim kablovski net SBB Light paket i imam problem sa ICQ-om. Sam se diskonektuje posle nekoliko minuta. Probao sam vise starijih verzija programa kao i najnoviju ali isti problem se uvek javlja. Da li neko zna kako da resim ovaj problem?

Uf, prestao sam da koristim originalni ICQ (2001b, prva koja je koristila bazu na serveru), pa se ne sećam tačno gde se nalazi opcija za održavanje veze... Trebalo bi da se zove "keep connection alive" ili slično. Uključi.

Ako to ne pomogne, mani Light paket, ne vidim svrhu da to trošiš, jeste relativno jeftino, ali...

Ja koristim Mirandu (free), a imaš ih još dosta (Trillian, Gaim...) koji podržavaju više protokola (ICQ, Jabber, IRC, MSN...), poruke u tabovima, poruke istovremeno za više sagovornika... Pogledaj po ovom forumu.
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.07.2006. 21:03 ] @
Izvinjavam se sto ovako upadam u temu, i pomalo idem u offtopic ali me ovo mnogo zanima...Poruke u tabovima? Koji Messenger to podrzava? Nikada nisam sreo na tako nesto, sem mirc-a..
[ Corey @ 11.07.2006. 02:09 ] @
Trillian, instant messenger.
[ bonc @ 11.07.2006. 22:08 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Izvinjavam se sto ovako upadam u temu, i pomalo idem u offtopic ali me ovo mnogo zanima...

Valjda neće da prave problem... važno je da je informacija tu.

Citat:
Danilo Cvjeticanin: Poruke u tabovima? Koji Messenger to podrzava? Nikada nisam sreo na tako nesto, sem mirc-a..

Pa zar ima neki da ne podržava? ;)
Ne znam za novije ICQ da li su to konačno dodali.

Svi IM koje sam naveo, Miranda, Trillian i Gaim, imaju slične opcije
- Poruke u tabovima,
- Više protokola (praktično svi značajni),
- Indikacija pisanja sagovornika (lepa opcija, vidiš kad sagovornik kuca poruku, pa sačekaš sa svojom, da ne budu "gluvi telefoni"),
- Poruka za više korisnika istovremeno (iako su i na različitim protokolima),
- Povećanje funkcionalnosti korišćenjem plugova...
- Mirandin plug-in tabsrmm ima finu Autolocale opciju da pamti tastaturu koju koristim za određenog korisnika (En, Sc, Sl), za Trillian verujem da je ima, za Gaim ne znam.

Meni se na prvi pogled najviše sviđala Trillian, ali sam se odlučio za Mirandu prvenstveno zbog brzine, izvanredno radi na P1/W98.

Na istoj konfiguraciji je ICQ 2001b radio takođe dobro, ali smara sa reklamama, nema gore navedene opcije...