[ bgd @ 10.01.2003. 13:35 ] @

BEZICNO POVEZIVANJE

1. Kakva su vam iskustva za bezicno povezivanje komponenata? Sta je potrebno da se na pr. kuciste i monitor povezu bez kablova? Da li je moguce da kuciste bude u jednoj a monitor u drugoj sobi ali da su bezicno povezani? Ima jos jedna ineresantna stvar -- da li je moguce poslati video signal iz kucista kompjutera do TV-a (ili preko videa, DVD-a i sl) tako da se gledaju DivX filmovi na TV-u a kuciste nije kablovima povezano za TV. Postoje video i TV senderi, spravice kojima se povezije video-rekorder za TV bezicno - mozda je moguce to uraditi i na kompjuteru?

Da li neko koristi daljinski za kompjuter (na pr: http://www15.brinkster.com/divxmania/daljinac.htm ili http://home.drenik.net/spaske/ir/index.htm)?

DivX

2. Imam staru konfiguraciju koju hocu da je namenim iskljucivo za gledanje DivX filmova (nista drugo necu da radim sa njom) i da mi stoji u dnevnoj sobi povezana za TV:
AMD K62 333Mhz, 16MB RAM, HDD 2. 1GB, S3 Virge/GX2 + TV out, SB16, CD RW TEAC W58E 32x

E sad koje komponente treba da zamenim/upgrejdujem da mi ovaj komp stalno sluzi kao "standalone DivX player" a da dobijem lepu sliku bez seckanja i gluposti. Koji su elementi najbitniji za dobru reprodukciju DivX-a? Jel ima da se nadje neko lepo kuciste u boji (da nije klasicno ruzno belo) a de ne kosta mnogo? Sta da zemenim od ovoga, sta tacno da kupim i da dobijem optimalni DivX player za relativno normalne pare?

Sto se lepo neko ne seti i napravi estetski lep DivX standalone player (u stvari lep komp) da mogu ljudi lepo da ga stave u dnevnu sobu pored televizora (a da se ne stide i da nemaju utisak da su u kancelariji ili u posti), da imaju daljinski za njega i da lepo gledaju DivX filmove po 30-40 din. komad umesto da iznajmljuju i kupuju polu-mrtvi VHS ili preskupi DVD? Za zahtevnije moze i 5.1 zvucnici pa da se lepo uziva do mile volje!!!

Hvala unapred.
[ jc denton @ 10.01.2003. 19:46 ] @
Pogledaj ovu temu:
http://www.elitesecurity.org/tema/8211

Ako koristis TV sender, znaj da kvalitet slike nece biti tako dobar kao kod direktnog povezivanja kablom.
[ Nemanja Dubravac @ 10.01.2003. 22:15 ] @
Citat:
bgd:
Sto se lepo neko ne seti i napravi estetski lep DivX standalone player (u stvari lep komp) da mogu ljudi lepo da ga stave u dnevnu sobu pored televizora (a da se ne stide i da nemaju utisak da su u kancelariji ili u posti), da imaju daljinski za njega i da lepo gledaju DivX filmove po 30-40 din. komad umesto da iznajmljuju i kupuju polu-mrtvi VHS ili preskupi DVD? Za zahtevnije moze i 5.1 zvucnici pa da se lepo uziva do mile volje!!!

KiSS Technology To Release First DivX(TM) Compatible DVD Player
[ dejan024 @ 15.01.2003. 12:38 ] @
Sto se tice IR ili ti UIR (Univerzalni Infra Red) , mogu samo da ga pohvalim. Pre par godina sam cuo za njega i odlucio sam se sa drugom da ga napravim. Ako je sema uredjaja koje si ti postovao (na linkovima) kao ova sto ja imam, onda je uredjaj dobar.

Npr. Imam plugin za winam. Kad radim nesto na racunaru i slusam muziku , ne moram da podignem prozor winampa da bi promenio pesmu ili zaustavio , dovoljno je da uzmem daljinski i da to uradim. UIR radi u pozadini i ne opterecuje jako sistem. Ko da ga i nema.

Sem tog plugina , ima dosta programa koji rade sa ovim UIR -om sto ja imam. Bukvalno pokrenes program i kazes da prati sta radis (npr. stisnes na Play u nekom pustacu za divx filmove) i zatim kazes da ponovi tu radnju kad stisnes odredjeni taster na daljiskom(i onda stisnes dugme na daljinskom da zapamti koji taster). Sto vise dugmica na daljinskom , vise stvari mozes da radis sa daljinskim!

Bukvalno si organicen mastom ! Mozes da upravljas i misom ako to zelis !

Ako imas bar malo dara za elektroniku , mogu da ti posaljem semu , pa da napravis sam , izace te mozda duplo jeftinije nego sto je ponudjeno na sajtu koji si postovao.

Jos da dodam , da sam se navikao jako na UIR i nedostajao bi mi da ga nemam . Olaksava mnogo poslova , ako umete da ga iskoristite.

[ dejan024 @ 17.01.2003. 06:53 ] @
Jos samo da dodam

http://www.srce.net/~dejan/elektronika/uir/

Na ovoj adresi mozes da vidis kako izgleda, da pogledas programe koji rade sa njim i ako se odlucis da ga napravis imas ovde semu.

Pozdrav.