[ milojee @ 10.07.2006. 23:08 ] @
Da li je mozda neko imao iskustva sa ovim problemom:
-telefon nece da se upali,pritiskom na power dugme,osvetljenje display-a se pali svetli 2-3 sec i nista.
-ako je na punjacu onda nema ni ovog efekta
-baterija je normalno drzala
-non stop je bio upaljen screen saver


Unapred se zahvaljujem na nekom korisnom savetu !!!


[ cybercom @ 11.07.2006. 07:28 ] @
Nista ti tu nemozes,nego ona uobicajena sto mi stalno govorimo a Vi se bunite,ali ajde jos jednom.....................P R A V A C S E R V I S...............nije ti to kompjuter pa da pretabas win,
[ milojee @ 11.07.2006. 11:07 ] @
Kao prvo nisam ni ja mislio da otvorim telefon pa da unimerom proveravam napon na svakom IK koje postoji.
Srecom pa kod kuce imam super opremu,tipa 4 tvoro kanalni osciloskop na 50MHz,pa mogu da popravim svaku budzevinu od telefona.
Kao drugo,ja ne znam sta je taj tvoj WINDOWS , i kako se to "pretabavanjem" windows-a moze popraviti graficka katrica,hard disk,maticna ploca,atx napajanje i ostali pokvareni hardver !!!
Kao trece nisam cuo ni za taj tvoj servis !!!
Ako ne mozes da mi pomognes nekim pametnim savetom nemoj ni da mi odgovaras na temu !!!
[ servishalo @ 11.07.2006. 12:48 ] @
Citat:
milojee: Kao prvo nisam ni ja mislio da otvorim telefon pa da unimerom proveravam napon na svakom IK koje postoji.
Srecom pa kod kuce imam super opremu,tipa 4 tvoro kanalni osciloskop na 50MHz,pa mogu da popravim svaku budzevinu od telefona.
Kao drugo,ja ne znam sta je taj tvoj WINDOWS , i kako se to "pretabavanjem" windows-a moze popraviti graficka katrica,hard disk,maticna ploca,atx napajanje i ostali pokvareni hardver !!!
Kao trece nisam cuo ni za taj tvoj servis !!!
Ako ne mozes da mi pomognes nekim pametnim savetom nemoj ni da mi odgovaras na temu !!!

Pa zasto 2Miloje onda ne upotrebis tvoj "4 tvoro kanalni osciloskop na 50MHz,pa mogu da popravim svaku budzevinu od telefona."? Cccccc...da ti to umes ne bi pitao ovde..ali ajde da vidimo..
-PRVO..kako je doslo do toga da se telefon tako ponasa?(ispao, pokvasen i sl.)?
-pri pokusaju paljenja telefon povuce koliku struju?
-te 2-3 sec koliko je displ osvetljen vuce konstantno koliko ili osciluje struja koju vuce i u kojim vrednostima?
-bateriju si premerio?
-na PC-ju si probao na nekom od Alata za Nokiju?
Ajde pa javi...i odmah zaboravi sve to sto si prethodno popravljao svojim 4-ro kanalnim..bla, bla....jer sve to sto si pomenuo ima stampu i delove koje mozes pregledati a mobilni telefon...ccccc....
Pozdrav
@Cybercom
Ajde da vidimo brate koliko decko zna...bas me zivo zanima...xexexe
[ cybercom @ 11.07.2006. 12:59 ] @
@milojee

Ajde ti lepo moj Milojko turi taj mob. na UFS ili na MT pa ovde pusti log.Ajd` cekam to pa da ti pomognem,drugacije nece moci.

"Kao trece nisam cuo ni za taj tvoj servis !!!"

Pa zasto bi ti cuo za "MOJ" servis,ko si ti bre pa da znas koji je moj servis


P.S. Nego ti lepo poslusaj Miroslava (ne znam jesili cuo za njegov servis),isto bi valjalo da poslusas njegov predlog,a ustvari nemoj ti poslusati niciji nego udri ti po osciloskopu,ce ga napravis bez ikakvih problema !

(A ono kada se probudis,noge u lavoru)
[ oldwulf @ 11.07.2006. 14:24 ] @
znaci prvo softverski pa onda udri po ploci sa raznim alatima.E ako nemas nijedan od prethodno navedenih boksova onda si stvarno nemocan
[ milojee @ 12.07.2006. 13:07 ] @
Aman bre ljudi,pa nisam mislio stvarno da otvaram telefon i da ga JA popravljam.
Pa naravno da cu da odnesem telefon na servis,nisam lud.Kada sam rekao "ne znam sta je taj tvoj servis ...",nisam mislio ni na ciji servis,kao vlasnika,radnika posebno nego kao servis imenicu.Ne treba da mi napisete da nosim telefon u servis jer kazem to cu svakako da uradim.
U cemu je finta kad ti neko kaze nije ti to windows(tu sam istrokirao).Pa nisam lud valjda znam sta je windows a sta mobilni telefon.
Nisam ni ocekivao da jedem tudj lebac,i da mi neko od servisera da detaljno upustvo,po principu od a do sh kako da popravim telefon.Ocekivao sam jednu jedinu recenicu,"ej desilo se to i meni,xx evra,to i to crklo,moz' se popravi ..."
Znaci nisam hteo da mi bilo ko popravlja telefon preko interneta,ZNANJE MORA DA SE PLATI,i to tako treba da bude.
Ne razumem cemu ta zla krv.
I da nikada nisam otvarao mob,UNIMER,OSCILOSKOP i ostalo je ironija na windows i prvi odgovor na moje pitanje.
Ne zelim nikoga da uvredim,kao sto ne zelim da me bilo ko vredja.Tako da ljudi javljajte se da vidim koga sam to uvredio,i kako necu da ispadnem dripac !!!
[ servishalo @ 12.07.2006. 13:15 ] @
Izvini i ti....ali post o 4-ro kanalnom bla, bla me je malo iziritirao...
Nema ljutis?
Moguce dve stvari:
-SW greska.......cca 800.00 din
-HW greska....cca 800.00-2500.00 din
Pozdrav
[ milojee @ 12.07.2006. 16:33 ] @
Hvala na odgovoru.
Zaista mi nije bilo svejedno kada sam procitao sve ove odgovore.U principu mail je lako los vid komunikacije i milion x sam se uverio da se ozbiljni poslovi zavrsavaju licem u lice.
Meni je problem servis,jer u budjavom Rekovcu nema.Pa onda moram da idem do Jagodine ili Kragujevca tu je nesto najblize.
Tako da izvesticu vas sta je bilo na kraju.
Jos jednom,stvarno nisam hteo nikog da vredjam,ali ne zelim da mene neko vredja.Cist racun duga ljubav.
Pozdrav svima koji ucetvuju u "diskusiji" ...
[ cybercom @ 13.07.2006. 18:57 ] @
Bez "ljutis" ali meni neko treba ovde nesto da prevede ?

PITANJE :
"Da li je mozda neko imao iskustva sa ovim problemom:
-telefon nece da se upali,pritiskom na power dugme,osvetljenje display-a se pali svetli 2-3 sec i nista.
-ako je na punjacu onda nema ni ovog efekta
-baterija je normalno drzala
-non stop je bio upaljen screen saver"

ODGOVOR :
"Nista ti tu nemozes,nego ona uobicajena sto mi stalno govorimo a Vi se bunite,ali ajde jos jednom.....................P R A V A C S E R V I S"


KONSTATACIJA :
"Kao prvo nisam ni ja mislio da otvorim telefon pa da unimerom proveravam napon na svakom IK koje postoji.
Srecom pa kod kuce imam super opremu,tipa 4 tvoro kanalni osciloskop na 50MHz,pa mogu da popravim svaku budzevinu od telefona."
"Jos jednom,stvarno nisam hteo nikog da vredjam,ali ne zelim da mene neko vredja.Cist racun duga ljubav."
"Ako ne mozes da mi pomognes nekim pametnim savetom nemoj ni da mi odgovaras na temu"


P.S. Ako sam te uvredio izvini

P.S.S. Iz ovoga samo mogu da konstatujem da bi ti sam popravljao telefon,a opet iz prvog mog odgovora se nekrije ikakvo resenje nego JESTE resenje tvog problema u kome vidim samo da sam ti pomogao.