[ mmserbia @ 11.07.2006. 08:20 ] @
Sta mislite o HTC telefonima?

Imao sam par komada Orange SPV (HTCov "prodavac") Classic, E100, E200, C550, JAM i prosto ne mogu da ne napisemo nesto o njima.
Motorolini smartphone telefoni su dve do tri klase ispod HTCovih.
A i bio sam u inostranstvu i u Svici i Nemackoj ih dosta koriste. Motorolu nisam video nigde a i sada mi je jasno zasto posto imam jednu.

Brzina, dizajn, kvalitet zvucnika, ekrana i odnos cena/kvalitet je kod HTCa veliki +
Nekompatibilnost bluetootha sto manjka svim istocnjackim proizvodjacima je jedan od retkih -

mislim da windows platforme grabe ka preuzimanju symbian trzista i to krupnim koracima.

[ abyss @ 13.07.2006. 20:54 ] @
> Motorolini smartphone telefoni su dve do tri klase ispod HTCovih.

Motoroline sp telefone ustvari pravi HTC...

btw jel si video htc blue angel?
[ mmserbia @ 14.07.2006. 07:05 ] @
HTC nije proizveo Motorolu vec isto neka Taiwanska firma pod nazivom CMCS (Chai Chui bla bla bla).
Mozda je to neki ogranak HTCa??
op statistici 90% Windows telefona ze prave na Taiwanu a ne u USA!!!??? Chudo nevidieno!

HTC Blue Angel ili MDA Pro III ili SPV ??? ili Qtek ??? ili Imate ??? ili SDA ???
je izasao jos preprosle godine/ imas opis u hrvatskom mobiju i upredjenje sa nokiu 9300 komunikator i SE p910i gde je naravno izabran za pobednika duela.

Lep je ali ja jedva cekam neki telefon koji ima telefonski izgled a ne pocket pc izgled ali sa pocket pc windowsom jer ima 10x vise softvera za njega. I naravno sa TVOut-om. A pojavio se jedan. Mozes da procitas u hrvatskom mobiju za mesec jun.
[ abyss @ 15.07.2006. 08:58 ] @
> HTC nije proizveo Motorolu vec isto neka Taiwanska firma pod
> nazivom CMCS (Chai Chui bla bla bla).
> Mozda je to neki ogranak HTCa??

jeste...

> Lep je ali ja jedva cekam neki telefon koji ima telefonski izgled a
> ne pocket pc izgled ali sa pocket pc windowsom jer ima 10x vise
> softvera za njega. I naravno sa TVOut-om. A pojavio se jedan. Mozes
> da procitas u hrvatskom mobiju za mesec jun.

link?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.07.2006. 10:56 ] @
Citat:
mmserbia: Sta mislite o HTC telefonima?

Brzina, dizajn, kvalitet zvucnika, ekrana i odnos cena/kvalitet je kod HTCa veliki +
Nekompatibilnost bluetootha sto manjka svim istocnjackim proizvodjacima je jedan od retkih -

mislim da windows platforme grabe ka preuzimanju symbian trzista i to krupnim koracima.


Ali još uvek nisu preležali dečije bolesti. Mislim prvenstveno na WM platformu. Kad se baterija prazni, i dalje upozorava na gubitak podataka (a radi se o WM2005).

Puno programa nije kompatibilno sa starijim/novijim verzijama Windowsa. Nisam uspeo da namestim mp3 za zvono, a ni program koji bi trebalo da dodeljuje različita zvona za sms i poziv kontaktima u imaniku ne radi..lepo se instalira, ali jednostavno ćuti (na HTC Wizardu).

Kvalitet ekrana na ovom Wizardu je užasan..kao da ima 4096 boja..i poređenje sa ekranom P910 je van pameti. Nikako ne uspevam da namestim wifi šering konekcije između laptopa i telefona (a ne bi trebalo da je rocket science)..

Problem je upravo to što je platforma/telefon trenutno više PDA nego telefon, za razliku od P910, pa je neumesno porediti ih.
[ Vranac @ 22.07.2006. 17:20 ] @
Ne znam sta da ti kazem, meni na k-jamu radi sve ok,
mp3 mi je ringtone i sms notification, radi mi i contact ringtone bez problema sa mp3-om.
Kako i wm default contact app, tako i pocket informant, tako i photo contacts,
ruku na srce nisam probao da namestim contact sms notification.

Wifi shareing radi bez problema, kako u mojoj mrezi tako i u drugim.

Sto se tice poredjenja sa p9xx serijom, tu ne bih mogao da kazem sto sta,
mogu da ga poredim sa p900, ali je po meni k-jam bolji...
[ mmserbia @ 27.07.2006. 08:08 ] @
Ma kakvi p900 i p910 .

HTCovi ih siju bre.

EKRAN. Pa ja nisam video kvalitetniji ekran od SPV C550 (smart) i M500 (smart/pocket). Ekstra su, samo im malo slika izbledi na jakom suncu ali to se desava kod svih novijih telefona u rez 320x240 tft. Nokijini ekrani izgledaju zalosno u poredjenju sa njima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.07.2006. 13:04 ] @
E ja govorim o HTC Wizardu..Qtek 9100 i sličnima. Možda je kod smartfona bolji, ali kod Wiyarda nije za hvalu (a opet govorim kada se poredi sa ekranom P910..a ne sa Nokiama).

Dosadilo mi je da kad dobijem telefon moram da ga nameštam pola dana, da bi imao zaista funkcionalan uređaj. Sad bih najradije korstio neki normalan telefon. Wizard koristim sad samo za igranje Age Of Empires i kucanje poruka i ozbiljno se razmišljam da ga prodam kad mi sama igra dosadi i vratim se na P910 :)
Jedino mi je zaista žao Wizardove osvetljene tastature :)
[ p0peye @ 05.10.2006. 21:17 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ali još uvek nisu preležali dečije bolesti. Mislim prvenstveno na WM platformu. Kad se baterija prazni, i dalje upozorava na gubitak podataka (a radi se o WM2005).

Puno programa nije kompatibilno sa starijim/novijim verzijama Windowsa. Nisam uspeo da namestim mp3 za zvono, a ni program koji bi trebalo da dodeljuje različita zvona za sms i poziv kontaktima u imaniku ne radi..lepo se instalira, ali jednostavno ćuti (na HTC Wizardu).


Ortak ima Qtek 9100 - i kod njega radi...

Citat:
Kvalitet ekrana na ovom Wizardu je užasan..kao da ima 4096 boja..

ortak se ne buni - ok - stvar ukusa... :o)


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2006. 21:43 ] @
Citat:
p0peye: ortak se ne buni - ok - stvar ukusa... :o)


Ne znam sta je ortak imao pre toga, ali poredeci ga sa P910, 9100 kao da zaista ima 4096 boja :)
[ Ivan Dimkovic @ 05.10.2006. 21:54 ] @
Kao privremeni vlasnik p910, zatim Qtek 9100 i, konacno, HTC Hermesa (O2 XDA Trion) mogu da kazem da je 9100 definitivno bolji telefon od P910i - sto se ekrana tice, bar ova verzija koju sam ja imao nije bila nista gora od SonyEricssona po kvalitetu slike.

O2 XDA Trion (Hermes) je bolji po pitanju kvaliteta ekrana od 9100 , doduse (kao i po kvalitetu tastature), a ima i UMTS (i uskoro HSDPA) - pa kome treba brzi download, Hermes je way to go - definitivno gadget koji vredi...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2006. 22:06 ] @
A kakav ti je prijem signala kod 9100 u poredjenju sa P910 (a kakav je kod Hermesa)?

Meni je i tu 9100 zaostajao 3 koplja iza P910. Sad imam obicni SE W810, i prezadovoljan sam jacinom signala koju hvata (bas kao sto je bio slucaj i kod P910), tako da nisam nesto utripovao i kad je to u pitanju :)
[ Ivan Dimkovic @ 05.10.2006. 22:30 ] @
Citat:
A kakav ti je prijem signala kod 9100 u poredjenju sa P910 (a kakav je kod Hermesa)?


Tesko pitanje, posto p910 i nisam puno koristio u nekim, kako da kazem, ekstremnijim uslovima kao ni 9100 na zalost (da me pitas za Nokie 6600/6630/N70 imao bih mnogo toga vise da kazem ;-) U Berlinu su oba podjednako ispadala iz mreze u mom tadasnjem home office-u (debeli zidovi, sta li ;-)

Hermes je 3G telefon, pa samim tim to moze biti i dobro i lose - lose ako je tvoja mreza losa po pitanju 3G implementacije pa 3G bazne stanice imaju slabiji signal a telefon preferira 3G - ali ako je sve OK, imas i vece mogucnosti prijema zbog vise izbora kako stanica, tako i slotova i naravno brzi download.

Sto se ostalog u p910 vs. HTC 9100 tice - mislim da je to opako stvar ukusa, posto telefoni ipak imaju drugaciji form factor - meni se, recimo, mnogo vise svidja tastatura od HTC 9100 i automatska rotacija ekrana kad hoces da je koristis - dok neki mogu da vole suprotno. Isto vazi i za softver - tj. za Windows vs. Symbian.
[ Vranac @ 06.10.2006. 07:51 ] @
@-V-O-Y-A-G-E-R-
Signal na K-jamu je uvek dobar kod mene, do sada mi nije ispadao iz mreze.
Nikakvih problema nemam sto se tice signala, prijema itd
I prezadovoljan sam...

Sto rece Ivan, na kraju je ipak stvar ukusa....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.10.2006. 13:06 ] @
Paa..estetika je jedno, ali ovde pričam o hardveru. Možda je moj primerak bio bagovit. U prizemlju sam i kad odnesem 9100 u drugi kraj sobe, u unutrašnjost zgrade, odmah gubi signal.
Sa običnim telefonima nisam nikad imao takvih problema. Verovatno mi se zalomilo :)
[ Vranac @ 06.10.2006. 13:37 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Paa..estetika je jedno, ali ovde pričam o hardveru. Možda je moj primerak bio bagovit. U prizemlju sam i kad odnesem 9100 u drugi kraj sobe, u unutrašnjost zgrade, odmah gubi signal.
Sa običnim telefonima nisam nikad imao takvih problema. Verovatno mi se zalomilo :)


Ja jedino o hw i pricam, i OS-u, i u pravu si verovatno ti se zalomilo.
Za sada ostajem na k-jamu, sad je namesten onako kako ja zelim, a i sprite backup image je tu da ga u bilo kom momentu vrati u upotrebno stanje ne daj boze ;)
[ Ivan Dimkovic @ 13.10.2006. 11:45 ] @
Uzgred,

Ko vec ima problema sa dometom i sl - http://www.xda-developers.com - izuzetan sajt, gomila saveta kao i utility softvera za sve i svasta (ima i field test koga zanima da skenira interne parametre svoje GSM/3G mreze)

Takodje, ima dosta ROM apdejtova za razne HTC modele - ja sam upravo flashovao moj HTC Hermes (O2 XDA Trion) sa Cingularovim 1.34 ROM-om koji takodje donosi i novi radio ROM (kao i HSDPA i, hvala bogu, engleski jezik hehe) - obavezno pre flashovanja procitajte FAQ (ako vec niste radili Pocket PC update do sad) - kao i threadove vezane za ROM koji zelite da stave.

Obicno Radio ROM apdejtovi donose i popravljen prijem - ako neko ima problema sa prijemom, vrlo verovatno ima neku stariju verziju ROM-a koja ima stari radio low-level softver tj. firmware.
[ HAX @ 13.10.2006. 19:14 ] @
Za namestanje zvona mp3, midi i ostalo , a takodje i za full screen caller id, a takodje i kao bolji adress book od ugradjenog, toplo preporucujem INESOFT ADDRESS BOOK, ekstra za ove tri stvari.
I jos za veciti problem alarma, resava ga Activekitten Cronos (ima i stopericu i ostale drangulije) , ali kao alarm sa MP3 - odlican.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.10.2006. 17:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Obicno Radio ROM apdejtovi donose i popravljen prijem - ako neko ima problema sa prijemom, vrlo verovatno ima neku stariju verziju ROM-a koja ima stari radio low-level softver tj. firmware.


Kod mene ni to nije pomoglo :)
[ teodorasim @ 14.10.2006. 22:52 ] @
odusevili su me HTC telefoni 2020,s110,9100 je razocarenje malo memorije,predebeo,spor...
pa sam se vratio na 9090 ali cu ga menjati za e61 mislim da je bolje resenje,nijedan HTC
nisam uspeo da koristim jednom rukom a mozda kupim 8310 deluje interesantno.
[ vladimirdj @ 22.12.2006. 05:48 ] @
HTC je inace i uradio HP-ov najjaci PDA IPAQ hx4700 i kad ga neko stavi pored bilo
kog drugog PDA vidi se odmah razlika. Razlikuje se i od samih HP-ovih uredjaja.
Kvalitet izrade-magnezijusmko kuciste (scratch resistant), touch pad, i 3.7"ekran
su ostavili sve iza sebe. Na stranu, imao je i nekih ne tako dobro odradjenih stvari
(manjak rama, 2d graficki cip) al sve u svemu, potekao je iz HTC-a.
E sad ako nesto konstanto koristite za posao, nacicete mu sve dobre strane
i lose. Koristim HTC-ove uredjaje vise od godinu i po dana i nemam previse zamerki, ali
uglavnom su bila to vise nego dobra resenja. U nekoj mainstream klasi smartphone-ova
mislim da su jedino pogresili sa izborom procesora, sto je cesto isticano. Dosta stvari u
realnoj eksploataciji "koci" i bori se cak i sa kolicinom raspolozive memorije. Mada nije nesto
sto previse smeta, vecina HTC-ovih uredjaja(bilo Qtek, I-MATE, T-mobile MDA,Orange..)
muku muci sa TI OMAP 850(200mhz) procesorom. Otvarao sam PDF, DOC i neke slike, koristio sa svim
bezzicnim nacinima povezivanja, sinhronizacije i sl. i IMA DECIJIH BOLESTI...al eto, i neke
stvari su se ispravljale u sledecoj verziji ROM-a tako da vam uvek savetujem da prvo potrazite
najnoviji ROM za uredjaj i uz PAZLJIVO PRACENJE UPUTSTVA ubacite ROM.
Pitanje je za sta vam STA treba..kao i uvek...meni licno, do sada je Qtek 8310 najkorisniji i
najelegantniji windows smartphone na trzistu, ne zamerajuci na kameri(koja sluzi svrsi) i
malo tvrdjoj tastaturi na koju se naviknes, ovaj telefon RADI SVE. Sa novim updateom ROM-a
ispravljene su neke sitnije stvari i reorganizovan interface.
Qtek 9100 radi isto jako lepo, i nesto je najblize simbiozi PDA i smartphone-a sto je napravljeno
a da ne smeta previse. Na to mislim i na velicinu(da nije CIGLA)kad ga prislonis na uvo, da nije
pretezak, da ima krajnje funkcionalan softver (i hardver - tastatura, najbrze kucanje SMS-ova kad
se naviknes). Momci iz HTC-a su odradili dobar posao...gledali su verovatno PSIONE i slicne stvarcice dok im
tehnologija nije omogucila da sve "ubace" u jedan slider i rese problem na najbolji nacin.
Losa strana -- ISTO -- slide tastatura -- HEHE -- meni je crkla posle nekog vremena i zamenjena (popravljena)
ali opet ja sam ga koristio JAKO PUNO. Koristio sam i neke modele(qtek 8010) sa Win Smartphone 2003 OS i oni
su lepo radili posao samo sto sam se navikao i na PDA i na smartphone-u na 2005icu tako da sam uvek nalazio dlaku u jajetu.
S200 je recimo je pun pogodak al opet za nekoga kome se svidja da ima smartphone koji izgleda kao PDA, da je mali
i da lepo "lezi" u ruci. Ima sve sto i 8310 (dakle i procesor:) ali i WiFi, BT i EDGE, prima jeftine SD kartice, dobar ekran i 2MP kameru -- sve to sa sasvim pristojnom cenom.
Najjaci je trenutno HTC TyTn("nabudzeni 9100") i njegova "osiromasena" PDA verzija HTC P4350.
Ko hoce da ubije nekoga:) neka pogleda Qtek 9000 ili najnovije CUDO HTC ATHENA

http://www.bengalboy.com/modul...c.php?topic_id=815&start=0

a nesto kao simbioza elegantnog Qtek9600 i prakticnog 9100 je novi HTC VOX(isti procesor medjutim su ostavili)
a opis je na istom linku samo scroll-ujte ispod...
Pozz
[ gooroo @ 24.01.2007. 08:26 ] @
Nedavno sam video HTC Mteor model smartphone-a. Odusevio me: mali, lagan, kompaktan, slika super, 3G i slicno.

Medjutim, nije mi jasna jedna stvar:

Da li na HTC Mteor mogu da dobijem email poruku, a istovremeno da ta ista poruka stigne i na moj racunar u firmi (MS office)? A onda da procitam tu poruku na HTCu, a da onda putem sinhronizacije preko Interneta, da racunar i firmi obelezi tu email poruku kao da je procitana.

Drugim recima, da li sinhronizacija moze da radi preko Interneta, a ne samo preko bluetootha ili wifi?


Hvala svima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.01.2007. 17:06 ] @
Sve je to lepo, jedino je dizajnom ostao u 70-im :)

To što ti treba, nije na telefonu, već na mail serveru. Treba ti IMAP server, koji sa poštom radi upravo tako. Mislim da jti je mnogo jednostavnije ganjati IMAP server, nego neki poseban uređaj sa ovakvim ili onavim opcijama sinhronizacije :)
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2007. 17:54 ] @
Citat:

Da li na HTC Mteor mogu da dobijem email poruku, a istovremeno da ta ista poruka stigne i na moj racunar u firmi (MS office)? A onda da procitam tu poruku na HTCu, a da onda putem sinhronizacije preko Interneta, da racunar i firmi obelezi tu email poruku kao da je procitana


Yep, kao sto -V-O-Y-A-G-E-R- rece, jedino sto ti treba je IMAP server - vidi da li ti firma podrzava IMAP - ako da, neces imati problema.

Ima samo jedna mala komplikacija kod nekih IMAP setupa, da IMAP server "ne slusa" i stalno salje sve headere (iako, recimo, u Outlooku za Win Mobile imas da nasetujes da proverava samo headere od, recimo, poslednja 3 dana) - sto moze da bude gadno na GPRS/UMTS mrezama.
[ Ivan Dimkovic @ 20.02.2007. 10:27 ] @
Elem, za vlasnike Hermesa (HTC TyTN / O2 XDA Trion / itd...)

Juce sam flashovao firmware na najnoviji (HTC Test) ROM - 2.05.255.101 (Radio: 1.34, SPL: 1.09, AKU 3.3) i u odnosu na stari Cingularov 1.16/AKU2.3 se mogu primetiti sledece stvari:

* Prilikom bootovanja se ispisuje "HTC - Test Only" sto znaci da se mogu ocekivati neki sitni propusti tu i tamo
* Znacajno brzi GUI, telefon bukvalno leti, rotacija ekrana je recimo trenutna bez sporog iscrtavanja
* Po XDA-Developers clanovima koji su radili benchmark i sve ostale OS operacije su brze (memorija, I/O, itd...)
* HSDPA konacno radi na Vodafone mrezi (osecaj u odnosu na 3G je kao prelaz sa ISDN-a na brzi DSL, poletanje)

Jedini problem koji sam do sad primetio sa ovim ROM-om je sto ne radi Dial-Up Networking preko Bluetootha (ne prikazuje servis uopste, samo serial) - ali posto nameravam da rabim HSDPA, USB (gateway) metod mi se cini kao svakako bolje resenje.

Sve u svemu - jako pozitivni utisci... ako se izuzme problem sa dial-upom. Glasine kazu da ce HTC finalizovati AKU3.3 ROM za TyTN negde u Martu.

Ceka se AKU4.2 aka Crossbow (mada cisto sumnjam da ce HTC ikad izbaciti Crossbow image za TyTN, ali valjda ce neka dobra dusa cookovati ROM ;-)
[ Ivan Dimkovic @ 04.03.2007. 20:36 ] @
Elem, Cookovani WM6 ROM za TyTN se pojavio na XDA-Developers forumu - neko je izgleda uspeo da moduje WM6 da moze da se ucitava na TyTN telefonima.

Trenutno sam u vozu, ali cim dodjem kuci sledi flash :)

Rezultate javljam cim prodje flashovanje.
[ Ivan Dimkovic @ 04.03.2007. 22:57 ] @
Evo inicijalnih rezultata sa screenshotovima :)

http://www.elitesecurity.org/p1494998
[ Reljam @ 06.03.2007. 09:24 ] @
Ehej, odlicno! Hteo sam da probam patchovan ROM (Cingular 8525 / HTC TyTN), ali nisam siguran da li je proces reverzibilan. Da li mozes da uradis backup postojaceg ROMa pre flasha?
[ Ivan Dimkovic @ 06.03.2007. 09:28 ] @
U principu, na svoj ROM (tj. isti CID) mozes uvek da se vratis - Ako je razlicit CIT, nekad moras da flashujes na 1.04 verziju bootloadera zato sto kasnije verzije proveravaju CID pri flashovanju.

Recimo, ja sam morao sa 1.06 da odem na 1.04 - kako bi flashovao sa 1.08 :)

Ali ako je CID isti, ne bi trebalo da bude problema.
[ bciric @ 15.03.2007. 16:16 ] @
jel zna neko gde mogu pogledati cene htc telefona?



havala unapred
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.03.2007. 16:23 ] @
U principu, možeš da gledaš cene Qteka (ili i-Mate-a) na mobilnomsvetu, a ako hoćeš baš nešto novo, što ima samo HTC, posle prestanka OEM proizvodnje, onda to još nije stiglo kod nas, pa sve cene koje i nađeš, neće biti relevantne.
[ Mijat_ @ 16.03.2007. 13:40 ] @
Imam HTC TyTN pa me interesuje koji program može da mi omogući da postavim MP3 melodije za SMS notification, za Alarm,...

Takodje me interesuje da li na ovom telefonu može da se omogući GPS prijem, pošto sam čuo da prijemnik postoji ali nije omogićeno korišćenje dok se ne urade neka dodatna flashovanja....

Koji bi mi preporučili GPS prijemnik da kupim?
[ highlaender @ 16.11.2007. 13:04 ] @
Da li je neko uspeo da podesi GPRS i MMS na S100? (MTS)
Meni nikako ne uspeva.
[ Baluban_S @ 18.11.2007. 17:29 ] @
Stigao HTC TyTN II. Prvi utisci zaista super. GPS lepo radi cak i unutra u blizini prozora. Najvaznije i OziExplorerCE radi bez problema. Ostalo ... pa Tel.stvarno ima sve sto mi treba i sto se danas moze pozeleti na jednom tel.
Neke programe cu ipak morati da unapredim. Original program Task za ToDo liste zadataka su po mom misljenju mnogo losije resene nego na P910i koji sam do sada koristio. Interesuje me neki predlog za dobar program za ToDo liste zadataka.
[ mmserbia @ 20.11.2007. 14:49 ] @
Citat:
Sve je to lepo, jedino je dizajnom ostao u 70-im :)


naklonjenost nekom dizajnu je iskljucivo licna stvar.

oni namerno idu nekim klasicnim biznis izgledom kombinovano sa funkcionalnim telefonom daje pun pogodak!

Zasto Volvo jos uvek proizvodi kockaste automobile: e pa bas zato sto se meni svidjaju :)
sve ima svoje ;)

Kombinovali su najbolje strane preciznog Nemackog dizajna i istocnjackih finesa...

Mada trenutno imam Samsung i300 i mogu ga (nisam ni ocekivao pre toga) pohvaliti za veoma BUSINESS dizajn telefona.
ali mi se zato ostali Samsungi ne svidjaju...