[ Disko-Mafija! @ 11.01.2003. 17:07 ] @
mali problem........
dve mashine, obe pod xp-om, oba imaju 100mbs kartice (d-link i realtek)
........mrezne kartice su povezane direktno, tj. hema hub-a niti bilo chega slichnog (kabl je upreden...), duzina kabla je oko 30m (ide oko zgrade)
hardovi sherovani, podeshene tcp/ip adrese, subnet maske i ostale gluposti, ali NECE!!!!


UPOMOC!!!!
[ Gojko Vujovic @ 11.01.2003. 18:31 ] @
Još napiši šta to "neće", pa da vidimo.

Možeš li da pinguješ mašine?

Koje IP adrese si stavio, koje maske?

Da li je enable-ovana LAN konekcija? Pogledaj 'show all connections' negde u start meniju, pa vidi postoji li local area network connection uopšte.
[ Disko-Mafija! @ 12.01.2003. 13:13 ] @
mashine ne mogu da se pinguju, mreza enabled, ip adrese su 10.10.10.1 i 10.10.10.2, subnet maska 255.0.0.0 i sve ostale stvari su podeshene (tima worgroup itd.)
????????????????
[ B o j a n @ 12.01.2003. 15:51 ] @
Check the cable ...
Proveri jos jednom da li je kabl 101% ispravan i da li mu je raspored zica okej ( twisted pair ).

Odaberi ispravan media type, mora da bude 100baseT. Mada bi to windows trebao sam da prepozna ( Autosense features ).

Smanji tu masku ... 255.255.255.248 ce ti biti vise nego dovoljno ( max 7 host-a u subnet-u ).
[ Gojko Vujovic @ 12.01.2003. 16:01 ] @
Da ako je konfiguracija u redu, sledeća stvar koju gledaš su svakako kablovi kao što reče Bojan. U suštini nemoj se oslanjati samo na dobar raspored žica, možda je negde oštećen kabl tako da ti treba cable tester ili ga odnesi u servis da provere da li radi. Ili probaj na neka druga dva računara u istoj prostoriji - možda ti se negde lomi kabl pa zbog toga neće da radi.

Ako je kabl u redu, možda ne valja neka od mrežnih kartica, proveri njih.
[ Mihailo @ 13.01.2003. 11:31 ] @
Kucaj netdiag u prompt i daj da vidimo?
[ Disko-Mafija! @ 14.01.2003. 20:04 ] @
ovaj........kabl kada je kupljen, testiran je na dve mashine pod istim uslovima, i radio je savrsheno (znachi dobro je upleten)..............kad smo ga nakachili na ove dve mashine (u istoj sobi) imali smo isti problem kao i sad (kada je kabl postavljen da ide oko zgrade sa 6. na 7. sprat) a to je problem zbog kojeg sam postavio ovu temu.........menjali smo i kartice (prvo 2 d-linka, pa neka starija 10mbs itd.) ali uvek se isto (chudno)ponasha.............pokushacu josh ovo sa subnet maskom............
[ Gojko Vujovic @ 14.01.2003. 20:13 ] @
Ne, to sa subnet maskom ti neće rešiti problem.

Nešto drugo zeza, verovatno te kartice.

A možda se kabl kasnije pokvario, tj. oštetio?

Mihailo: koji windows ima taj netdiag? Ja nemam na xp-u?
[ Mihailo @ 14.01.2003. 21:25 ] @
Nisam siguran da li ide sa default instalacijom, ako ne onda je verovatno u Support tools na CD ili na http://download.microsoft.com . Sigurno radi na 2000/XP, za ostale nemam pojma.
[ boki @ 14.01.2003. 23:59 ] @
a sts treba da ispise taj netdiag(cemu sluzi)?
[ boki @ 15.01.2003. 00:04 ] @
ja sam ga skinuo i nece da radi na xp, i na sajtu pise samo 2k
bas cu da probam na 2kas
[ Disko-Mafija! @ 16.01.2003. 13:47 ] @
Kabl se isto ponasha...............chim je kupljen testiran je pod istim uslovima kao u radnji (i tamo je radio)
i nije hte da radi (tada josh nije bio postavljen oko zgrade i siguran sam da se nije bio ostecen)......i isto se ponashao kao i sad kada je postavljen oko zgrade (i pritom potencijalno ushtecen, mada su mi za taj kabl rekli da savijanjem ne moze da se oshteti)..............................a mreza se ponasha vrlo zanimljivo.......na mojoj mashini ja sam u stanju da vidim obe mashine u mrezi ali mi ne da pristup drugoj mashini iako je sharovana, dok se na drugoj mashini vidi samo ta jedna mashina.......probacu da zamenim kartice (tj. ova koju ja imam da stavim na onu mashinu, i obrnuto) i ako onda kod mene ne bude funkcionisalo a na drugoj mashini radi, uzecu novi mreznu i nadam se reshiti problem...........inache ovakva situacija je bila IDENTICHNA i pre postavljanja kabla.............inache ja imam neku (valjda ) 3Comovu a na drugoj mashini je D-link kartica (to je ona 'neispravna')
[ Mihailo @ 16.01.2003. 14:42 ] @
Citat:
boki:
ja sam ga skinuo i nece da radi na xp, i na sajtu pise samo 2k
bas cu da probam na 2kas


Čitaj šta pišem, ima na WinXP Pro CD-u u Support tools.
[ cxanie @ 05.02.2003. 21:29 ] @
Ne znam da li si u medjuvremenu pronasao resenje, ali probaj ovo (ma kako cudno zvucalo).

Na sve XP mashine, kao i na 2k pored TCP/IP-a dodaj i NETBEUI protokol.
Neces ga naci u default-noj instalaciji XP, ali malo potrazi na www.microsoft.com i nacices ga tamo.
Vjerovao ili ne ovo mi je jedino sto mi je pomoglo da jednu XP masinu "bacim" na mrezu pod win2k serverom, a probao sam sve sto mi je padalo na pamet (pa i vise).

Izgleda da su i korisnici trazili NETBEUI za XP pa ga je Microsoft pridodao naknadno.

Pozdrav,
Cxanie