[ tOwk @ 30.07.2001. 02:15 ] @
Osnovna referenca za programiranje u C-u (poznatije kao ANSI C standard).

Napomena: ovo nije tutorijal i jednostavno uputstvo za programiranje u C-u, ali odlicna (najbolja?) referenca jeste.

ISO C99 commitee draft, august 3, 1998 na

http://www.towk.net/dev/c/n843.ps.gz [631k]


Prava verzija ove specifikacije se placa, ali smatram da je i ovaj commitee draft dovoljan za vecinu nasih upotreba.

Toliko.
[ Gojko Vujovic @ 30.07.2001. 13:14 ] @
Mogao bi da napraviš jedan lep HTML od toga i njega okačiš na svoj sait
[ leka @ 30.07.2001. 14:56 ] @
Gojko,
potpuno si u pravu. - Svi mi vec imamo razne tutoriale, manuale, RFC-ove, bele strane, zute strane, ... A niko da sedne i napise (ili cak i prevede) nesto!

Ja ovom prilikom pozivam sve koji ovo citaju da napisu svoje tekstove i garantujem im da ce biti objavljeni ako ne na www.linux.org.yu onda na www.linuks.org-u!

Naravno, necu tekstove o Windows stvarima i slicno da stavljam na pomenute sajtove...

Leka
[ Vojislav Milunovic @ 30.07.2001. 21:10 ] @
Code:

bash-2.04# ls
n843.ps.gz
bash-2.04# gzip -d n843.ps.gz

gzip: n843.ps.gz: invalid compressed data--format violated
bash-2.04#  


t0wk pa kai si ga pakovao ovo?
[ tOwk @ 31.07.2001. 02:22 ] @
Hm, provericu, mozda je (u stvari, nije on, nego ja) zeznuo pri uploadu.

Sacekajte koji min'.

[ tOwk @ 31.07.2001. 03:11 ] @
Evo sada moram svakome ko je pokusao da downloaduje sa prethodnog linka ISO C draft specifikaciju da uputim izvinjenje.

Pogresio sam pri uploadu (pocetnicka greska, nisam ukucao binary komandu), pa je fajl bio neispravno uploadovan.

Svi downloadi pre ove poruke su neispravni, pa bi trebalo ponovo oprobati.

Ukoliko niste sigurni da li je vas download ispravan, njegova velicina treba da bude 648.238 bajtova.

Znaci ponovo: http://www.towk.net/dev/c/n843.ps.gz

Ali sada (trenutno) uploadujem i http://www.towk.net/dev/c/n843.pdf [~1100k] PDF verziju koja je najverovatnije pogodnija za Windows korisnike. I ona je sada dostupna.

Toliko.
[ tOwk @ 03.08.2001. 04:48 ] @
Citat:
leka je napisao:
Gojko,
potpuno si u pravu. - Svi mi vec imamo razne tutoriale, manuale, RFC-ove, bele strane, zute strane, ... A niko da sedne i napise (ili cak i prevede) nesto!

Ja ovom prilikom pozivam sve koji ovo citaju da napisu svoje tekstove i garantujem im da ce biti objavljeni ako ne na www.linux.org.yu onda na www.linuks.org-u!

Naravno, necu tekstove o Windows stvarima i slicno da stavljam na pomenute sajtove...

Leka


Moram da kazem da si smesan. Pozivam ja tebe da prevedes 600 strana teksta engleskog jezika koje nijedan programer ne bi razumeo kada bi se prevele, a koje su namenjene samo pocetnicima. Zatim, pozivam ja tebe da ne pozivas druge vec da ti napises nesto, i ja cu ti obezbediti da ti to bude objavljeno na elitesecurity.org (poslacu na madzone) i towk.net.

Imas potpuno pogresan pristup. Gojko je, koliko se meni cini, mislio da ja napravim HTML od toga, i da stavim na sajt kako bi se lakse gledalo, a ne ja to da prevodim. Posle ovakve opaske, jasno je da ti ne znas ni sta je ANSI C standard. Nekako meni se cini da tvoj odgovor uopste nije na mestu, i zato ti kazem da je ovo u stvari tekst o Windows stvarima i da ti ne treba da brines o njegovom prevodu posto on ionako ne bi bio objavljen.

I jos, svaka cast na tome sto ti imas tu gomilu dokumentacije, prevedi je sam. A zasto, zbog drugih lenjih korisnika koje to u stvari i ne interesuje. Ma reci mi kako da kazem hard disk na srpskom jeziku?? O kakvom crnom prevodjenju govoris??? Pa mi nemamo ni racunarsku terminologiju (tu ne mislim na englesku). Zar nije retka rec koju mozemo da prevedemo "racunar", a cak i nju mnogi izbegavaju pa govore o "kompjuterima".

Pozivam te jos, da mi kazes na srpskom u jednoj kratkoj reci prevode za sve sto si ti pomenuo: tutorial, manual, request for comments itd.

A dalje, da dam odgovor zasto nisam pretvorio u HTML i u tom obliku objavio. Zato sto bi se izgubio veci deo formatiranja (veci fontovi, bold, razmaci) i morao bih to rucno da preradjujem, a to nisam rad da radim. Prema tome, dao sam i PDF verziju koja je nekima pogodnija.

Toliko.
[ Mikky @ 03.08.2001. 15:23 ] @
html je pogodniji jer moze copy/paste a i u pdf se sporo iscrtavaju strane (barem na mojoj kilavoj masini)
pdf sux
ali kad nema nista drugo onda moram da se zadovoljim i njime