[ Brkic @ 11.07.2006. 23:20 ] @
Hteo bih da koristim sa dva racunara jedan cable modem a da su nezavisni jedan od drugog(tj. da ne moraju biti oba ukljucena da bi radilo),pa povodom toga imam par pitanje...

Posto modem ima dva izlaza za spajanje sa racunarom (preko mrezne karte i preko USB-a) da li je moguce da jedan spojim preko mrezne a drugi preko USB-a pa da mogu raditi odvojeno(dok je drugi ugasen) ali i da mogu raditi u isto vreme zajedno ??

Ili je jedino resenje da umrezim ta dva racunara i na jednom stavim modem a drugi ga koristi preko prvog,samo sto u tom slucaju Clijent moze da koristi internet samo ako je server tj.prvi racunar isto ukljucen.

Molim vas neko resenje za ovaj moj problem,ako ga ima.
[ Brkic @ 12.07.2006. 19:05 ] @
Znam da se dosta pisalo na slicne teme ali meni od toga bas i nije nesto jasno pogotovo za ovaj moj problem da racunari rade odvojeno na jednom modemu,pa ako bi moglo neko pojasnjenje za moj problem.

upitanju je Kablovski modem od SBB-a WebStar.

[Ovu poruku je menjao Brkic dana 12.07.2006. u 20:17 GMT+1]
[ bonc @ 13.07.2006. 13:52 ] @
Citat:
Brkic: Posto modem ima dva izlaza za spajanje sa racunarom (preko mrezne karte i preko USB-a) da li je moguce da jedan spojim preko mrezne a drugi preko USB-a pa da mogu raditi odvojeno(dok je drugi ugasen) ali i da mogu raditi u isto vreme zajedno ??

Do promene sistema adresiranja kod SBB-a krajem januara je ovo radilo.

Posle toga nisam probao, rekao bih da nije moguće, jer se od januara dobija samo jedna adresa.
Tako su bar rekli/napisali, a mrzi me da premeštam računare i prespajam da bih proverio.

Citat:
Brkic: Ili je jedino resenje da umrezim ta dva racunara i na jednom stavim modem a drugi ga koristi preko prvog,samo sto u tom slucaju Clijent moze da koristi internet samo ako je server tj.prvi racunar isto ukljucen.

Nije jedino, ali je najprostije.

Drugo je nabavka rutera. U principu je to bolje rešenje, ali to je još jedan uređaj u gužvi na stolu, pod stolom, na zidu..., a treba i da se kupi ;)
[ Brkic @ 14.07.2006. 18:45 ] @
Jedan momak mi rekao da i dalje radi 2 kompa preko USB-a i Mrezne na 1 modem.
[ mitar1982 @ 14.07.2006. 18:57 ] @
Ako provajder dodeljuje dve IP adrese, i modem podržava ovakvo povezivanje (jedan komp na USB, drugi na mrežnu kartu), onda radi internet na oba kompa. Problem sa ovom vezom je što ne radi lokalna mreža...