[ itf @ 12.07.2006. 12:03 ] @
Nakon što napravim datasource i pomoću dataviewgrid-a prikažem podatke funkcijom Fill ne znam kako da spremim izmjene podataka iz tablice.

Pokušavam

TableAdapter1.Update(MojDataset.Tablica1);
ali mi se ne sprema ništa nazad u bazu. Radim sa Access bazom.

Kako točno da spremim izmjenjene podatke nazad u bazu? Molio bih programski odsječak ako nije problem. Zahvaljujem.
[ sivan347 @ 12.07.2006. 13:51 ] @
Napravi update upit kao string. string upit = "UPDATE proba SET kolona1=" + @kolona1
Instanciraj sqlcommand objekat i dodaj mu upit.
Zatim taj sqlcommand dodaj u tvoj adapter u tvoj adapter kao TableAdapter.UpdateCommand = tvoj sqlcommand.
Posle svega toga mozes da pozoves TableAdapter.Update(MojDataset.Tablica1).
[ marko v @ 12.07.2006. 15:41 ] @
Posto se koristi kontrola dataGridView prepostavljam da se radi o Visual Studiu 2005, koji ubacuje bazu u solution.
I da bi prihvacala promjene bazi se u properties treba postaviti svojstvo CopyToOutputDirectory na CopyIfNewer
ili sta ti vec odgovara.
[ itf @ 13.07.2006. 11:29 ] @
Citat:
marko v: Posto se koristi kontrola dataGridView prepostavljam da se radi o Visual Studiu 2005, koji ubacuje bazu u solution.
I da bi prihvacala promjene bazi se u properties treba postaviti svojstvo CopyToOutputDirectory na CopyIfNewer
ili sta ti vec odgovara.

Da. U ovome je riječ. Pri kreiranju datasource-a on mi je kopirao bazu na dva mjesta. Kad bi čitao bazu onda bi čitao iz jednog direktorija a pisao bi u bazu iz drugog direktorija. Zahvaljujem