[ Shadowed @ 13.01.2003. 16:58 ] @
Interesuje me kako mogu da izvucem podatke iz xml fajla koji se nalazi na nekom drugom sajtu (znaci imam putanju do fajla http://www.blabla.com/nesto/fajl.xml) i prikazem obradjene podatke iz tog fajla na mojoj strani. Radi se o ASP-u.
Nemojte mi samo reci da sam postavio istu temu u dva foruma . U Web dizajn sam postavio pitanje zaklijentsku varijantu a ovde je serverska.
[ veljaradenkovic @ 14.01.2003. 01:52 ] @
Sad kad sam procitao ovde sta hoces definitivno znam da neznas sta ces.
Razmisli ponovo pa pitaj konkretno. Ako ti je problem samo kako da pozoves podatke sa drugog servera a znas kako uopste da ih pozoves stavi ovaj path sto si naveo(ovo gore sto si napisao http://itd.) umesto onoga Server.MapPath(tvoj XML file) ili ako si naveo u programu fizicku lokaciju (nesto kao E:/...../..../tvoj.xml) stavi isto umesto nje.
A ako ne znas uopste procitaj nesto malo, pa probaj, pa ako ti nesto zapne dodji pa pitaj. Svako ce da ti kaze nesto sta moze da se kaze.
[ trninic @ 14.01.2003. 03:36 ] @
Ako te dobro razumem, a nisam bas nesto siguran, mozda bi resenje bila besplatna komponenta AspTear, koju moras da instaliras na svoj IIS. Pogledaj na 4guysfromrolla.com, imas sigurno nesto o pomenutoj komponenti.

Pozdrav,
Damir
[ Shadowed @ 14.01.2003. 10:11 ] @
E, ovako reci cu konkretno sta mi je bilo problem (nije neka preterano bitna stvar ali moze i kasnije da posluzi za nesto bitno).
Dakle, radim sa onim programom SETI@home (pretpostavljam da znate o cemu se radi) a statistiku koliko sam radnih jedinica obradio, koliko procesaorskog vremena itd. mogu da vidim ili u obliku html-a na odredjenom linku ili u obliku xml-a na nekom drugom linku. E sad ja hocu da u jednom delu html strane imam ove podatke ali da ne zauzimaju previse. Ako ubacim iframe to zauzima ceo ekran pa hocu da napravim tako da se podaci obrade i da ne budu svi prikazani.
Nadam se da je sada jasnije. A evo i kako fajl izgleda ako vam to iako pomaze (samo sam mail izbacio).
[ Shadowed @ 19.01.2003. 19:44 ] @
Zar niko?... Dragi Tata, js denton, degojs... (nepomenuti neka se ne ljute) znam da znate
[ -zombie- @ 23.01.2003. 01:09 ] @
MSXML2.ServerXMLHTTP.4.0 object
[ y0gie @ 23.01.2003. 20:54 ] @
Public Function wwwXML(ByVal url As String) As MSXML.DOMDocument
Dim xml As New MSXML.XMLHTTPRequest
Dim xmlDoc As New MSXML.DOMDocument

On Error GoTo errorHandler:

xml.Open "GET", url, False

xml.send

Set xmlDoc = xml.responseXML

Set wwwXML = xmlDoc

Exit Function

errorHandler:
Err.Raise Err.number, "News.wwwXML", Err.Description

End Function