[ Boxon @ 15.01.2003. 01:08 ] @
Imam jedan veliki problem, pomagajte braco! Imam ovu konfiguraciju:
celeron 400mhz (ide na plocu preko adaptera)
socket1 ABIT BH6 maticna ploca
voodoo3 graficka kartica
hdd 10,2gb
128 mb rama na dva modula

Ne mogu startati racunar (eh dugo je i trajao 3 i po godine). Jednostavno ga ne mogu boot-ati. Ne salje signal monitoru, ne boot-a comp. A nekad isto to samo uz pistanje malog zvucnika na kucistu. Posto mi je kuciste otvoreno ceprkao sam i nema sta nisam radio, bateriju na ploci sam mjerio i nije potrosena (bar kako unimer kaze). Vadio sam po jedan modul memorije i nista. Procesor ide preko adaptera i malo je cimavo. Restart, restart, restart, terapija, vadjenje i stavljanje procesora i onda upali, i prilikom butanja pise "CMOS checksum error....reset to defaults", onda moram otici u bios i tamo imam sta vidjeti u CMOS-u vrijeme pobrkano, iako ga ja uvijek namjestim na pravilno ono uvijek vrati 1. januar 1999. STa mi je raditi? Do cega je to? Batarija, procesor, ploca, ili nesto je crklo na ploci, hard disk... ?
[ Ivand @ 15.01.2003. 01:30 ] @
nista drugo nego klimavi adapter za procesor
[ jc denton @ 15.01.2003. 12:24 ] @
Samo stavi novu bateriju i uzivaj.
[ Boxon @ 17.01.2003. 23:31 ] @
Jeste, promijenio sam bateriju i sada sve ok radi, bar za sad... od jedno 40 startovanja samo jednom mi je na pocetku prijavilo neku gresku CMOS... Znaci bilo je ipak do CMOS baterije...