[ broker @ 16.01.2003. 15:32 ] @
Moze li neko da mi preporuci PHP skriptu za ne mnogo zahtevan webmail interfejs?
Treba da podrzava pop3/smtp i da ne koristi MySQL ili slicnu bazu.
[ alex @ 16.01.2003. 16:05 ] @
SquirrelMail, po mnogima najbolji Webmail sistem uradjen u PHP-u.

http://www.squirrelmail.org/
[ Jbyn4e @ 16.01.2003. 16:05 ] @
Naravno Pedja. Uebimiau:
http://www.uebimiau.sili.com.br/
Ja jos uvek koristim neku stariju verziju.... ali verovatno ce ti odgovarati novija :)
[ broker @ 16.01.2003. 17:16 ] @
Fala momci, oba sam vec nasao. Za SquirrelMail sam doduse video da ljudi pitaju kada ce biti uradjen apodrska za pop3 tako da sam zalkjucio da mi je neupotrebljiv?!?! A ovaj drugi je malo bagljav ali do sada najbolji koji sam probao..
[ Jbyn4e @ 16.01.2003. 17:56 ] @
Crni Pedja, pa zar SPAM na ES :PPP
Sto posla 3 poruke...

Nego, koliko sam video na sajtu squirell-a, pise da ima plugin za pop3.
Drugo, kako mislis da je "bagljav" uebimiau?

Trece, u medjuvremenu skinuo, podesio, testirao 2.7.2 od uebimiau-a, preveo na srpski i dodao language....

Evo uz poruku kacim yu_iso.txt lang file, a osim toga jos se doda u config.languages.php samo ovo:
Code:

$languages[] = Array(
    "name"         => "Srpski",
    "path"         => "yu_iso"
);

Pa probaj.
[ broker @ 17.01.2003. 12:05 ] @
Ma preveo sam ga i ja. Bas cu da probam ovaj tvoj prevod posto meni nije
uspelo da ga nateram da prikaze nasa slova. Koliko sam video skript u
potpunosti ignorise podesavanja kodnih strana :(

Nije on los samo ima par bagljavstina... :) Ali jeste ponajbolji. Na razvojnoj platformi mi radi kako treba ali na serveru se nesto bunio za privilegije, tako da sam za sad odustao od njega.
[ Jbyn4e @ 17.01.2003. 15:22 ] @
Hm, privilegije.. da da, ja to teram na windozama, pa onda ne razmisljam toliko... ali , dve stvari:
1) U yu_iso.txt imas red:
Citat:

# CharSet
default_char_set= iso-8859-2

kojim odredjujes charset.
2) U install.txt fajlu pise:
Citat:

- Make a non web-shared folder (users cannot see this folder throught a web browser),
eg. /tmp/uebimiau or c:\winnt\temp\uebimiau

- The user wich the webserver is running (nobody, apache, IUSR_machine,etc) need rights to write on this folder, turn it writtable

- koliko se meni cini, to je jedino na sta treba da imas privilegije. Pa ako treba stavi 777 na /tmp/uebimiau i nece valjda vise biti problema...