[ Milan Aksic @ 02.08.2001. 02:25 ] @
Gde mogu da nadjem source definicije standardnih zaglavlja stdio.h, stdlib, iostream.h ...
Pozdrav
[ leka @ 02.08.2001. 08:17 ] @
Ako si u nekom od Linux-a ili Unix-a, onda mozes da ih nadjes u /usr/include, a ako koristis neki od Winblows kompajlera, onda se nalaze u $WINCC/include , gde je $WINCC direktorijum gde si instalirao kompajler.
[ Milan Aksic @ 02.08.2001. 16:24 ] @
Izvinjavam se, pogresno sam napisao, Hahaha ... zaglavlja :) :) Ne source zaglavlja, nego source kod definicija funkcija ciji se prototipovi nalaze u standardnim zaglavljima stdio.h, stdlib.h, iostream.h ...
Greska :)
Pozdrav.
[ Vojislav Milunovic @ 02.08.2001. 19:46 ] @
Za Linux idi na http://www.gnu.org pa skini glibc ili ako si u nekom BSD instaliraj src stablo i pogledaj /usr/src/lib/libc
[ Vojislav Milunovic @ 02.08.2001. 19:48 ] @
Ako mene neko pita bolji je BSD libc od gnu libc ;o)
Zasto...hmmm vremenom ce vam se kasti samo (sala/mala)
[ Milan Aksic @ 02.08.2001. 19:53 ] @
Citat:
predator je napisao:
Za Linux idi na http://www.gnu.org pa skini glibc ili ako si u nekom BSD instaliraj src stablo i pogledaj /usr/src/lib/libc

A da mozda ne znas za windows?
[ Vojislav Milunovic @ 02.08.2001. 23:52 ] @
De si ti video open source za Windows? (osim cygwin)
[ Mikky @ 03.08.2001. 00:49 ] @
cek polako...kolko sam ja shvatio
decko hoce da vidi funkcije koje koristimo i koje idu uz kompajlere right?
npr strcat()

jeee ja to ladno nisam ni provalio do sad
nisam nesto mnogo ni zavirivao po tim .h fajlovima sad tek vidim da tamo stoje samo deklaracije ali ne i definicije funkcija (koristim turbo c++ za dos)
cek ja sam mislio sam da su te funkcije koje se dobijaju i koje su standard otvorenog koda!?
[ Milan Aksic @ 03.08.2001. 02:15 ] @
Citat:
predator je napisao:
De si ti video open source za Windows? (osim cygwin)

Ma trebaju mi samo definicije funkcija ciji se prototipovi nalaze u standardnim zaglavljima, koje imaju skoro svi prevodioci (npr. Borland C++).
[ Milan Aksic @ 03.08.2001. 02:18 ] @
Citat:
Mikky je napisao:
cek polako...kolko sam ja shvatio
decko hoce da vidi funkcije koje koristimo i koje idu uz kompajlere right?
npr strcat()


Yeep. Right, finaly :)
[ tOwk @ 03.08.2001. 04:31 ] @
Ukoliko sam ja pravilno razumeo sta ti hoces (ali nisam siguran), pogledaj moj nedavni post: ANSI/ISO C standard.

Za tebe preporucujem PDF verziju (skroluj malo nize). Tamo ti pise o cemu se radi, tu su opisane i dati headeri za sve funkcije iz stdlib.h, stdio.h, string.h i jos mnoge druge. Ovo su sve funkcije koje mozes naci na SVIM operativnim sistemima gde pricaju kako postoji C kompajler (pominju i neki ANSI C, sta ti ja znam vec :)

A ukoliko ti treba implementacija tih funkcija (znaci ne samo zaglavlja i kako se koriste, i opisi), onda pogledaj ili predatorov predlog, ili idi na freshmeat i trazi neki sto manji libc (mislim da ima neki dietlibc ili slicno), downloaduj ga i pregledaj.

Toliko.
[ tOwk @ 03.08.2001. 04:33 ] @
E jos nesto, iostream.h je u okviru C++, a ja, naravno, imam neku draft verziju i te specifikacije, pa ako vas interesuje, recite da i to turim tamo.

Toliko.
[ Milan Aksic @ 03.08.2001. 05:12 ] @
Citat:
tOwk je napisao:
E jos nesto, iostream.h je u okviru C++, a ja, naravno, imam neku draft verziju i te specifikacije, pa ako vas interesuje, recite da i to turim tamo.

Toliko.


Da, da stavi i to i stavi link gde to stavljas.
Pozdrav.
[ tOwk @ 06.08.2001. 06:07 ] @
Probaj sa ovim, to bi trebalo da je to, samo u HTML varijanti.

http://www.extreme.indiana.edu/~tveldhui/documents/c++std/


Kad uploadujem, javicu da ko zeli moze da downloaduje u jednom kompletu. Za sada ce i ovako posluziti.

Toliko.
[ kajla @ 06.08.2001. 14:21 ] @
Kolko sam ja shvatio ti hoces source code standardnih biblioteka koje idu uz C? Koliko ja znam Borland nudi (ili je nudo pre) Source Code za te biblioteke ta da je najbolje da pogledas njihov sajt...

poz.