[ pera89 @ 15.07.2006. 22:10 ] @
Zanima me kako se salje caller ID. Predpostavljam da je to neki digitalni signal koji se salje kada zazvoni telefon, ali me interesuje njegov oblik i amplituda... Hteo bih da napravim identifikator pomocu nekog pic mikrokontrolera.
[ DjordjeRd @ 17.07.2006. 08:04 ] @
Evo ti ključne reči za pretragu: dtmf fsk caller id encoding

To otprilike ovako izgleda samo što je na slici primer odašiljanja SMS informacija:


DTMF se odašilje u pauzi između pozivnih struja, FSK se utiskuje u signal druge pozivne struje. Lepo se zabavi na tom svom projektu...
[ pisac @ 17.07.2006. 13:51 ] @
CID FSK Modulacija je standardna modemska po nekom Bell standardu, a emituje se izmedju prvog (kratkog) i drugog (dužeg) zvona (na Alcatel centralama), a ukoliko nemaš identifikaciju na liniji onda nemaš ono prvo kratko zvono. Znači, treba ti običan modem koji prepoznaje taj Bell standard, i način da mikrokotrolerom pročitaš šta ti modem pošalje.
[ zexoni70 @ 19.11.2009. 20:40 ] @
Evo malo da vratim temu!:)
Zanima me jer imam problem sa uslugom Caller ID na telefonskom aparatu Siemens Gigaset 4035!
Kada ovaj telefon odnesem na posao na ALCATEL centralu na Karaburmi (011/2083-xxx) on najnormalnije prikazuje identifikaciju,dok kod mene kuci gde mi je broj prikljucen na MSAN,Caller ID se ne prikazuje!
Usluga mi je naravno pustena i kod kuce i Caller ID na MSAN-u radi na novijim generacijama telefona (Gigaset S450),ali iz nekog razloga na Gigaset 4035 Caller ID ne radi!
Nesto sam gledao po netu i koliko mi se cini da je fora u ovim DTMF i FSK standardima,pa me zanima jel neko zna koji od ova dva signala (standarda) dolazi iz MSAN-a do korisnika?
Mislim da moj Gigaset 4035 podrzava samo DTMF standard i da li to moze da se promeni i konfigurise u samom MSAN-u pa da do korisnika dolazi DTMF standard za CallerID,koji je verovatno na mom MSAN-u samo FSK?
Pozz i svaka pomoc dobrodosla!! :))

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 19.11.2009. u 21:54 GMT+1]