[ anebojsa @ 15.07.2006. 22:14 ] @
VB.NET & Access & Crystal Report (integrisan u Studio.NET-u)

napravio sam instalacionu verziju programa, svi potrebni fajlovi su zakaceni.

na cistom winXP sa drajverima instalirao sam program. on normalno radi dok ne pozovem
izvestaj radjen u crystal report-u. nakon toga mi ispise poruku da mu nedostaje KeycodeV2.dll

KeycodeV2.dll fajl je zakacen i nakon instalacije je smesten u default-ni direktorijum
"c:\Program Files\Common Files\Crystal Decisions\1.0\Bin\keycodeV2.dll"


deo greske je dole naveden


CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.InternalException: Cannot find KeycodeV2.dll, or invalid keycode.
at .K(String 
, EngineExceptionErrorID  )
at .G(String , Int32 )
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument.@()
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument.InternalInit()
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument..ctor()
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportClass..ctor()
at Project1.FormKorRpt..ctor() in c:\Temp\Stambena Komisija\FormKorRpt.vb:line 25
at Project1.FormKorCryRep..ctor() in c:\Temp\Stambena Komisija\FormKorCryRep.vb:line 61
at Project1.FormKor0010.ToolBar1_ButtonClick(Object sender, ToolBarButtonClickEventArgs e) in c:\Temp\Stambena Komisija\FormKor0010.vb:line 343
at System.Windows.Forms.ToolBar.OnButtonClick(ToolBarButtonClickEventArgs e)
at System.Windows.Forms.ToolBar.WmReflectCommand(Message& m)
at System.Windows.Forms.ToolBar.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)
[ Željko @ 17.07.2006. 11:27 ] @

Koliko se secam moras imati registration number za Crystal Report (pretpostavljam da koristis CR koji stize uz VS). Kada registrujes CR onda napravis instalaciju sa ukljucenim svim potrebnim file-ovima.

pozdrav Željko
[ anebojsa @ 27.07.2006. 13:41 ] @
da koristis Crystal Report koji stize uz VS i imam serijski broj, ali na cistom WinXP-u program pravi problem sa navedenim keycodeV2.dll fajlom. probao sam da ga registrujem i rucno ali nevredi.
pomoc i dalje potrebna.
[ logic_rabbit @ 27.07.2006. 14:39 ] @
Moras da imas 4 crystal reports "merge modula" koja ces lako downlodovati negdje na internetu.
Ona se dodaju u setup na klijentsku masinu da bi se mogao pozivati crystal report.
[ anebojsa @ 01.08.2006. 16:06 ] @
nasao sam merge modul na netu, zove se "cr9netmergemodules.zip". on u sebi ima 4 fajla:
reportengine.msm, crnetruntime.msm, mapping.msm, license.msm
nasao sam i upustvo, fajl se zove "crnet_deployment.pdf", ali se ne snalazim nikako.
ako moze jos neka pomoc, od krystal report-a integrisanog ne bih odustao.
[ logic_rabbit @ 02.08.2006. 11:39 ] @
I ja sam koristio help iz tog pdf-a,koliko se ja secam,dodas reference na mergemodule u svom projektu na putanju tipa
C:\MojProgram\Merge\tajmergemodul i tako 4 puta.
I onda na klijentskoj masini instaliras te mergemodule na istu putanju.
Cini mi se da trebas registrovati i neki keycode na osnovu serijskog broja za te module,nesecam se vise,pronadji u helpu.