[ RedLox @ 20.01.2003. 17:49 ] @
Dal je moguce promijeniti promijeniti top score u nokiji 3310 za igricu Snake uz pomoc hex editora ili nekog programa slicno, tj da ja stavim koji hocu iznos.
[ RiV @ 21.01.2003. 12:08 ] @
Potreban ti je
1. Rolis 4.77
2. KNOK
3. Nfree 1.2
4. HEX Workshop

1 Ukljuchi telefon i udji u GAME meni.
2. Nadji i napishi rezultat koji cesh da promenish
3. URADI BACKUP TELEFONA OBAVEZNO
4. Upali HEX Workshop i otvori . fls file
5. Ispod opcije "tools" izaberi base converter
6. Sada ubaci rezultat koji si zapisao DECIMALNO i konvertuj ga u HEXa.
7. U opciji search upishi HEX vrednost koju si dobio konvertovanjem
i verovatno cesh dobiti vishe od jednog rezultata zato shto su svi najbolji rezultati smeshteni u EEprom, trazi onaj sa najvecom vrednosti! Najbolji rezultat je smeshten u 2 bajta, tako da je MAX FFFF ili 65535 decimalno.
8. Promeni stari HEX rezultat, sa novim zeljenim u HEX formatu!
Ako bash hocesh neki specijalan rezultat koristi istovremeno neki obichan konverter HEX- Decimalno.
9. Snimi tako prepravljen fajl.
10. Ispravi Cheksum (ovo sam vec objashnjavao potrazi na forumu)
11. Vrati nazad flash u telefon tj. fleshuj ga koristeci Rolis 4.77
12 Prikljuchi Mbus kabal i ukljuchi telefon
13 KNOK-om selektuj telefon i izaberi opciju " Quick set FAID "

Izadji i to je to!
[ RedLox @ 22.01.2003. 01:47 ] @
Hvala ti na ovo sve ovo imam i sve sam skontao sem ovog 7 koraka. Evo npr. meni je top score 90 i sad ja trazim u hex workshopu 90 u hex. I dobijem brdo rezultata i kako cu ja znati koji je to , znam da si rekao da ja max FFFF ali ja ne znam gdije se to nalazi (pocetnik sam nemojte se ljutiti). Pa mozes li mi malo to objasniti i kada pretvaram iz decimalnih u hex kada uzmem u hex worckshopu base convertor imam brdonekih opcija te dugi hex te kratki te nesta double, sta da uzmeme.



________________________________________________________
Hvala
[ RiV @ 23.01.2003. 01:49 ] @
U base converter izaberi na levoj strani prvu opciju
RAW HEX a na desnoj strani UNSIGNED SHORT i rezultat bi bio za 90=005A
To iskopirash u opciju za trazenje VEROVATNO cesh dobiti vishe rezultata!
Sada koji je pravi, osnovno, trazi u EEpromu jer su tu najbolji rezultati i smeshteni
i gledaj onaj koji ima najvecu hex vrednost! Ako nije taj morash da probash i sa drugima! Najbolji rezultat je smeshten u dva bajta pa je zato i max vrednost FFFF
ili 65535! Znachi trazi u EEpromu a pochetna adresa eeproma je zavisna od softvera utvom telefonu , a ja ne znam koji ti imash! Pogledaj tabelu na prethodnim topicima!
[ RedLox @ 23.01.2003. 14:57 ] @
Imam nokiu 3310 i softwar 05.55 . Jeli kada ukucam da mi trazi vrijednost u hexu u softwaru treba da promijenim onu najvecu vrijednost tj prvo sto nadje.Ali svi rezultati koje nadje su po 2 bajta tj kada prebacim u decimalnim brojevima a u hexu je 00000002 . Najveci rezultat za rekord 413 u decimalnim brojevima je 2092487 i dali ja to trebam da promijenim? I koji je maximalni broj koji mogu staviti ko rekord?