[ y0gie @ 21.01.2003. 14:45 ] @
Hteo bi da čitam svaki paket koji prolazi kroz moju mrežnu karticu, da ga prečitam i onda da ga šaljem dalje ako mi se sviđa.

Ima li neki program koji radi to ? Ako nema onda šta treba da naučim ? driver kartice da sprogramiram ? Ili ima Windows XP neki API i da preko njega obavim sve što mi treba ?

Hvala
[ xenox @ 21.01.2003. 15:26 ] @
Za Windoze... www.pcausa.com - ali kosta :((

Ima i DLL koji pravis za winsock32 dll, ali treba imati winsock32 kompajliran u debug modu da bi pozivao taj dll...
[ NetZero @ 25.01.2003. 16:16 ] @
Imaš i win verziju tcpdump-a. Jako korisna stvar.
[ y0gie @ 25.01.2003. 17:36 ] @
tcpdump ?

Sta je to ? dll ?
[ NetZero @ 26.01.2003. 01:06 ] @
Ne, to nije dll nego običan utility za analiziranje mrežnog prometa, a među ostalim može čitati i podatke s mrežne kartice, ako se dobro sjećam. Progooglaj malo za tim pa ćeš saznati više.
[ Gojko Vujovic @ 26.01.2003. 02:20 ] @
Ne verujem da je on tražio običan sniffer.

NetZero pročitaj opet poruku :)
[ NetZero @ 29.01.2003. 20:08 ] @
Imaš pravo. Tko zna na čemu sam bio kad sam čitao to :\
[ xtraya @ 30.01.2003. 00:55 ] @
ima neki PCAP DUMP...neki italijani su to pisali

dumpuje sve zivo na bilo kom adapteru (lan dialup...)

doduse u win98
[ S a l e @ 30.01.2003. 07:16 ] @
Commview
ili
Comview

tako nesto, potrazi na google ili download.com
[ Mihailo @ 30.01.2003. 10:38 ] @
Iz nekog (?) razloga Microsoft je izbacio Network Monitor iz XP-a, umesto toga imaš netcap.exe u Support tools na XP Pro instalacionom CD-u. Praktično nema nekih razlika osim što nema GUI-a (radi iz konzole).

Najprostija upotreba: netcap /N:# , gde je # broj NIC-a koji dobiješ sa netcap /?.
[ Gojko Vujovic @ 30.01.2003. 13:26 ] @
Ajde opet..

UBEĐEN sam da čovek nije tražio samo da čita pakete sa kartice, iako naslov teme navodi na takvu pomisao. NetZero je shvatio tako što je ponovo pročitao poruku. Hajde i vi ostali to ponovo uradite. :)
[ tarpi @ 11.02.2003. 18:50 ] @
"Hteo bi da čitam svaki paket koji prolazi kroz moju mrežnu karticu, da ga prečitam i onda da ga šaljem dalje ako mi se sviđa"
A to ako ti se svidja, planiras da saznas citajuci sadrzaj svakog paketa. U mom svetu to se zove firewall, samo sto svi rade na IP adresama portovima i aplikacijama. Ali ako hoces da fitriras i po sadrzaju, neverujem da ces naci gotovu aplikaciju(dzabe). Da sam na tvom mestu, zasukao bih rukave pa bi napravio nesto bazirano na API-u koji ti je vec pomenut. Ja sam bez problema kompajlirao source code za windump(tcpdump) na XP-ju, i odlicno radi za snifovanje. Posto on vec cita pakete, tome bi trebalo dodati funkcionalnost i za kontrolu paketa. Source mozes da nadjes kod zabara, http://windump.polito.it/install/default.htm.