[ aleksandarpopov @ 16.07.2006. 20:03 ] @
Pozdrav.
Nemam bas puno iskustva linuxom i sa wirelessom, pokusavam da podesim internet konekciju (dhcp, bez fixne adrese provajdera i na windowsu mi radi preko VPN-a) preko gore spomenute kartice. Sveze instalirani suse kao prepozna karticu ispise mi u YAST-u kod network adapters ... sta dalje, trebam li jos sta da instaliram da bi mi sve to radilo..?
Pozdrav!
P.S Mozda je tema vise za wireless, ali...

[Ovu poruku je menjao aleksandarpopov dana 16.07.2006. u 21:17 GMT+1]
[ Mister Big Time @ 18.07.2006. 03:04 ] @
ajd pojasni malo sta zapravo hoces...

da preko DHCP-a dodeljujes sebi adresu unutar LAN-a a da ka netu imas javnu IP od provajdera, i sve to preko te mrezne kartice?

Odakle VPN u toj prici?

Uglavnom trebas da podesis tu karticu... prema podesavanjima koja si dobio od provajdera, YAST je dobar pocetak, i tu gde si stao - Network adapters.

[ aleksandarpopov @ 18.07.2006. 10:16 ] @

Kacim se na wireless internet. Provajder mi je dao njegovu ip adresu, i napravio mi je nalog sa username i passwordom. Po njihovom uputstvu pravim u network connections Virtual Private Network, namestam proxy i port kako su mi oni dali, i na kraju obtain ip adress automaticaly, i obtain dns automaticaly. To je jedan provajder.
Drugi provajder, pod windowsom mi je rekao da treba samo da se konektujem na njihov SSID, i da otvorim explorer, odmah mi pokazuje njihovu stranicu za login, ulogujem se i na netu sam.

Problem je da mi je linux "kao" prepoznao karticu, ali ona u stvari nije konfigurisana (ispise sve podatke o njoj, ali valda je u stvari nije prepoznao - nema drajver). To cu pokusati nekako sa onim ndiswraperom da instaliram.
Pozdrav