[ Goran Rakić @ 22.01.2003. 17:19 ] @
Spremam se za takmičenje iz informatike pa pošto sam saznao da u Smederevu (gde će takmičenje biti) imaju Turbo C za učenike koji rade u C-u (i Tubo Pascal za pascal), zanima me da li postoji razlika između ovog kompajlera i mingw gcc-a, i da li su standardne biblioteke (stdio.h, stdlib.h, math.h...) iste, tj. da li su funkcije iste i u ovima koji idu uz mingw i uz Borland-ov Turbo C. Takođe, da li iko zna kako radi Borland-ov debugger, i odakle mogu da skinem to čudo ili samo neko uputstvo jer sam navikao da radim sa GNU alatima a ne bih voleo iznenađenja te vrste. Dosta je što nemam blage veze ;)...
[ -zombie- @ 22.01.2003. 18:33 ] @
nije dosta! morash da imash i hendikep (nepoznavanje pravih alata ;)
[ BobMarley @ 22.01.2003. 22:11 ] @
cisto osnovne stvari su iste ali recimo socketi i bilo sta vezano uz mrezu se bitnije razlikuje ...
[ Goran Rakić @ 23.01.2003. 16:21 ] @
ok, to je dobro... Za takmičenje mi treba ideja i neke standardne math i I/O funkcije. E sada da li neko ima neki toutorial o korišćenju debugger-a.
[ doomed @ 23.01.2003. 16:40 ] @
Citat:
Go! X:
.......Takođe, da li iko zna kako radi Borland-ov debugger, i odakle mogu da skinem to čudo ili samo neko uputstvo jer sam navikao da radim sa GNU alatima a ne bih voleo iznenađenja te vrste. Dosta je što nemam blage veze ;)...


Koliko sam ja upoznat Borland je neke kompajlere proglasio za besplatnim i mogu da se skinu sa njihovog sajta( Turbo C/Pascal mislim da su postali free ).
probaj na http://community.borland.com/ prijavljivanje je besplatno i tamo potrazi

trazi pod sekcijom:museum