[ synergetic @ 16.07.2006. 23:38 ] @
Pozdrav,

Planiram da delim SBB cable link na vise racunara pa me zanima koji ruteri dobro rade sa SBB-ovom infrastrukturom?

Da li je neko imao iskustva, koji mi ruter preporucujete?

Hvala unapred
[ netman @ 17.07.2006. 00:18 ] @
Probaj sa TP-LINK TL-R402M.
[ synergetic @ 17.07.2006. 08:48 ] @
Hvala,

TP-LINK TL-R402M mi se cini kao dobro resenje, jeftin a ima dosta features-a.
Vidim da ima PPPoE sto znaci da mogu da ga koristim i za wireless (ubodem u wan port mrezni iz access pointa)...
[ Dusan Aleksic @ 30.08.2006. 01:05 ] @
Zar ne moze jednostavno da share-uje konekciju, ako koristi windows. Meni su juce instalirali modem i on mi stoji na jednoj masin, prikacen preko USB-a, a ona je prikacena preko cros-over kabla sa drugom. Normalno na toj drugoj radi net, barem tako mislim jer jos nisu pustili paket koji sam platio jer se lik koji je instalirao modem nije "rashodovao", ali mi radi njihova stranica home.sbb.co.yu, pa kapiram da ce raditi i sve ostalo. Koliko ja shvatam tada ti ne bi ni trebao ruter vec obican hub koji je jeftiniji.

Jel' da?
[ tdjokic @ 30.08.2006. 14:33 ] @
Citat:
Dusan Aleksic: Zar ne moze jednostavno da share-uje konekciju, ako koristi windows. Meni su juce instalirali modem i on mi stoji na jednoj masin, prikacen preko USB-a, a ona je prikacena preko cros-over kabla sa drugom. Normalno na toj drugoj radi net, barem tako mislim jer jos nisu pustili paket koji sam platio jer se lik koji je instalirao modem nije "rashodovao", ali mi radi njihova stranica home.sbb.co.yu, pa kapiram da ce raditi i sve ostalo. Koliko ja shvatam tada ti ne bi ni trebao ruter vec obican hub koji je jeftiniji.

Hub jeste jeftiniji, zato sto je "gluplji". Cros-over valjda vazi samo za 2 PC. Tako da se vracamo na ruter, jer covek kaze "vise racunara".
[ Sadun @ 30.08.2006. 15:13 ] @
Evo i ja da pitam, posto me muci isti problem. Malo sam setao po netu, citao forume i suzio izbor rutera na 2-3 modela.
TP-LINK TL-R402M
ZyXEL P334
i mozda
DIGITUS DN-11005-N (http://www.digitus.de/scripts/...nr=DN%2D11005%2DN&grafik=2)

Koji model preporucujete za mrezu do 15 compa? Hteo bih da mogu da ogranicim protok po compu ali za to cu verovatno morati da koristim softver (LINUX ruter trenutno nismo u mogucnosti da postavimo).
Veza bi bila SBB->ruter+2compa na ruter->switch
[ synergetic @ 01.09.2006. 17:11 ] @
Bolje ne kupuj Zyxela P334, jos ga nisam naterao da sheruje ni SBB (ethernet) ni beotel wireless (pppoe).

Svi mi govore da je TP link bio boji izbor, ali ga nisam nasao u prodaji pa sam uzeo Zyxel-a koji mi sada radi samo kao switch :(

Ako uspem da ga podesim da sheruje net svim kompjuterima u mrezi javicu ovde kako.
[ Sadun @ 01.09.2006. 21:11 ] @
Citat:
synergetic: Bolje ne kupuj Zyxela P334, jos ga nisam naterao da sheruje ni SBB (ethernet) ni beotel wireless (pppoe).

Svi mi govore da je TP link bio boji izbor, ali ga nisam nasao u prodaji pa sam uzeo Zyxel-a koji mi sada radi samo kao switch :(

Ako uspem da ga podesim da sheruje net svim kompjuterima u mrezi javicu ovde kako.



Hvala na savetu. I ja sam cuo hvalospeve za TP bez obzira sto je kinez, tako da sam ga narucio. Trebalo bi sutra da stigne pa se nadam da ce biti ok.